Wynajem samochodów Teneryfa — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
45€
średnia cena za dobę
1646
samochodów we flocie

Wynajęty samochód to świetny sposób na odwiedzenie najlepszych plaż Teneryfy, zrobienie zdjęć malowniczych klifów, zobaczenie egzotycznych mglistych lasów i odkrycie zagubionych wiosek podczas krótkich wakacji. 

Podróżowanie samochodem to swoboda i wygoda. Dzięki niemu nie będą Państwo musieli wstawać wcześnie, aby mieć czas na zebranie wszystkich osób, które jadą na wspólną wycieczkę ze wszystkich hoteli, też nie będą Państwo musieli podziwiać miejscowych cudów w tłumie oraz ciągle się spieszyć, aby zdążyć na transport publiczny. To Państwo decydują, dokąd chcą się udać i jak bardzo chcą się tym cieszyć.

Jazda na Teneryfie to czysta przyjemność. Tutejsze drogi są doskonałe i mają piękne krajobrazy, kierowcy są uprzejmi, a parkingi są liczne, nawet przy plażach i popularnych atrakcjach.

Kiedy i gdzie najlepiej zarezerwować samochód?

  

Najlepiej zarezerwować samochód na Teneryfie z dużym wyprzedzeniem o każdej porze roku: turyści lubią tu przyjeżdżać przez cały rok. Im wcześniej zadbają Państwo o samochód, tym większy wybór i lepszy stosunek jakości do ceny.

Na naszej stronie internetowej mogą Państwo znaleźć i zarezerwować samochód z sprawdzonych lokalnych wypożyczalni. Wystarczy wpisać w zielonym pasku wyszukiwania miasto i daty wynajmu, a strona internetowa wyświetli wszystkie dostępne opcje.

Zalety wynajmu na Localrent.pl:

 • Wszystkie ceny są podane bezpośrednio na stronie. Całkowity koszt zamówienia jest znany z góry, przed dokonaniem rezerwacji. Po zapłaceniu zaliczki, cena już się nie zmieni.
 • Zaliczka - tylko 15-20% od całkowitej kwoty. Główna kwota płaci się dopiero po sprawdzeniu pojazdu.
 • Wielkość kaucji jest mniejsza niż średnia rynkowa. Niektóre samochody można wypożyczyć bez kaucji.
 • Przyjazna dla użytkownika, intuicyjna strona internetowa.
 • Przyjazna obsługa klienta, która pomoże w każdej sytuacji.

Na ile dni lepiej wynająć samochód na Teneryfie?

To zależy od Państwa planów i możliwości. Najważniejsze miejsca można zwiedzić w szybkim tempie w ciągu kilku dni. A jeśli planują Państwo spokojne, pełne wrażeń zwiedzanie zabytków i plaż, to decyzja o wynajęciu samochodu na cały urlop jest strzałem w dziesiątkę.

Ubezpieczenie podczas wynajmu

  
 • OC - obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim. 
 • CASCO - obejmuje uszkodzenia wynajmowanego pojazdu, z wyłączeniem reflektorów, kół i szyb.
 • SuperCASCO - obejmuje uszkodzenia reflektorów, kół i szyb.

Wszystkie te ubezpieczenia wiążą się z udziałem własnym. Franczyza to suma maksymalnej odpowiedzialności najemcy, tj. w przypadku uszkodzenia wynajętego samochodu najemca w pierwszej kolejności pokrywa koszty w ramach franczyzy, a resztę płaci firma ubezpieczeniowa.

Teneryfa ma bardzo niski wskaźnik kradzieży samochodów, prawie zerowy. Ale zdarzają się przypadki kradzieży rzeczy z wnętrz samochodów. Dlatego zasady bezpieczeństwa są proste: 

 • Nie zostawiać niczego w samochodzie na widoku;
 • Podnieść okna przed wyjściem;
 • Pamiętać, aby zamknąć samochód na parkingu.

Który samochód wybrać?

Do każdego nadmorskiego miejsca na wyspie można dojechać samochodem klasy ekonomicznej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę liczbę podróżujących, wielkość bagażu i cel. Jeżeli podróżują Państwo z czterema lub pięcioma osobami lub przewożą ciężki bagaż, lepiej wybrać większy oraz mocniejszy samochód.

Do jazdy w górach nadaje się samochód z silnikiem o pojemności 1,4-1,6 litra.

Minivan byłby świetną opcją tylko dla tej grupy osób, która ma taką samą wizję idealnych wakacji. Jeśli część grupy chce pojechać na plaże, a druga część w góry, lepiej wziąć dwa samochody.

Kabriolet nadaje się do podróżowania w pojedynkę lub we dwoje. Na tylnych siedzeniach kabrioletu jest mało miejsca i mocno wieje.

Zasady ruchu drogowego na Teneryfie

Należy tu przestrzegać ograniczeń prędkości, ponieważ na wszystkich drogach są radary. 

Ograniczenia prędkości:

 • w mieście - 50 km/h;
 • poza terenem zaludnionym - do 90 km/godz;
 • na autostradzie – do 120 km/h.

Jeśli droga jest kręta, prędkość może być ograniczona do 40 km/h. Należy uważać na znaki. 

Zapinanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest zabroniona. 

Korzystanie z telefonu bez zestawu słuchawkowego jest zabronione. Podczas tankowania telefon musi być wyłączony. 

Za wyrzucanie niedopałków przez okno samochodu grożą mandaty. 

Mandat można zapłacić na miejscu, u policjanta. I będzie to akurat mandat, policjant wypisze pokwitowanie.

Parking na Teneryfie

Darmowe parkingi są oznaczone białymi oznaczeniami na chodniku. Płatny - niebieski. Należy zapłacić w najbliższym automacie parkingowym, a następnie położyć pokwitowanie na deskę rozdzielczą. 

Na wyspie jest wiele podziemnych parkingów. Są one płatne przy wyjeździe.

Zabronione jest parkowanie w strefie oznaczonej żółtymi liniami (miejsca komunikacji miejskiej) oraz w miejscach dla osób niepełnosprawnych. 

Nie należy naruszać zasad parkowania, lawety działają szybko.

Gdzie pojechać samochodem na Teneryfie?

Najciekawszym obiektem przyrodniczym jest wulkan Teide. Park Narodowy Teide to niesamowita pustynia wulkaniczna położona w leju. Krajobrazy o różnych kształtach i kolorach, dzikie piękno wąwozów, pola lawy. Aby odwiedzić wulkan, należy uzyskać pozwolenie od strony rezerwacyjnej Parków Narodowych

Park Przyrody Anaga w północno-wschodniej części wyspy to królestwo gór, reliktowych lasów wznoszących się do nieba i zagubionych wiosek. Tu znajduje się plaża Benijo, jedna z najpiękniejszych na wyspie, tunel skalny porośnięty mchem i latarnia morska. 

Klify i wąwozy Teno w północno-zachodniej części wyspy ze słynnym wąwozem Masca, jednym z najgłębszych w Hiszpanii. Krajobrazy przy wejściu są majestatyczne i fotogeniczne. 

A obowiązkowym punktem jest południowo-wschodnie wybrzeże Teneryfy, obszar pomiędzy Los Cristianos i Los Gigantes, dom delfinów i wielorybów pilotujących.

Napisz komentarz