Wynajem samochodów Portugalia — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
48€
średnia cena za dobę
694
samochodów we flocie

Portugalia to nie tylko świetny kierunek dla miłośników plażowania, zafascynuje również tych, którzy lubią podróżować samochodem.

Są tu najstarsze miasta świata, klimatyczne wioski, zróżnicowane klasztory, starożytne zamki w unikalnym stylu neomanuelińskim, piękne góry i oczywiście najpiękniejsze plaże na każdy gust. 

Wypożyczenie samochodu w Portugalii i zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy to nie tylko dobry pomysł, to świetny pomysł.

Wypożyczony samochód można odebrać i zwrócić nie tylko w mieście, ale także na lotnisku. 

Kierownik spotka się z Państwem w wyznaczonym czasie i załatwi wszystkie formalności.

Podróżowanie po kraju jest dość wygodne. Płatne drogi są w doskonałym stanie, drogi bezpłatne też w dobrym stanie, ruch nie jest zbyt gęsty, a policja drogowa jest raczej pobłażliwa dla turystów. 

Zarezerwujcie Państwo samochód na naszej stronie internetowej i wyruszcie w niesamowitą podróż po pięknej Portugalii.

5 powodów, dla których warto wynająć samochód na Localrent.pl

  
 1. Localrent zawiera najlepsze oferty z lokalnych wypożyczalni na wyspie. Mogą Państwo szybko i łatwo je porównać i wybrać tę idealną dla siebie. 
 2. Nie muszą Państwo od razu wpłacać 100% zaliczki, aby dokonać rezerwacji. Aby zarezerwować samochód, jest potrzebne niewielka kwota 15-20% wartości zamówienia, główna kwota jest płatna przy odbiorze.
 3. Brak ukrytych opłat, kwota zamówienia w momencie rezerwacji i kwota zamówienia przy odbiorze są dokładnie takie same. 
 4. W cenę jest wliczone standardowe ubezpieczenie. 
 5. Przyjazna obsługa klienta przez cały okres wynajmu.

Co jest potrzebne aby wypożyczyć samochód?

Dokumenty, które będą potrzebne to:

 • Paszport
 • Prawo jazdy
 • Karta płatnicza

Przed dokonaniem rezerwacji samochodu należy sprawdzić ważność wszystkich dokumentów.

Jeżeli planują Państwo jazdę w parach, należy pamiętać, że drugi kierowca musi mieć co najmniej taki sam wiek i doświadczenie jak pierwszy kierowca. Do sporządzenia umowy wymagane będzie prawo jazdy oraz paszport współkierowcy.

Jak wybrać odpowiedni samochód

Aby wybrać najbardziej właściwy samochód do podróży, należy najpierw zastanowić się nad wstępnym planem podróży. 

W przypadku podróży po mieście należy wybrać klasę kompaktową lub średnią. Ułatwi to parkowanie.

Na górskich drogach lepiej mieć mocny silnik o pojemności 1,6 litra lub więcej, który poradzi sobie zarówno ze stromym podjazdem, jak i klimatyzacją. Ręczna skrzynia biegów jest również bardzo pożądana.

Przed wycieczką w góry należy zatankować więcej paliwa. Na stromych wzniesieniach zużycie paliwa drastycznie wzrasta, a stacje benzynowe w górach są rzadkością.

Kabriolet jest idealny do jazdy po pięknych drogach między oceanem a górskimi szczytami. Zdjęcia będą zachwycające; nie bez powodu kręci się tu wiele reklam samochodowych. Warto pamiętać, że kabriolet to samochód dla dwóch osób. Na tylnych siedzeniach mocno wieje.

Dla dużej rodziny lub grupy o tych samych preferencjach idealnym rozwiązaniem będzie minivan. Zdecydowanie zalecamy wcześniejsze zaplanowanie trasy. Może się okazać, że będzie wygodniej wziąć dwa osobne samochody.

Odbiór i zwrot samochodu

Aby otrzymać samochód, należy zabrać ze sobą Voucher (można go pokazać na telefonie), prawo jazdy oraz paszport. 

Jak prawidłowo otrzymać samochód:

 • Należy dokładnie sprawdzić pojazd i zaznaczyć wszelkie zarysowania na specjalnej karcie.
 • Zrobić szczegółowe zdjęcia lub filmiki samochodu ze wszystkich stron. 
 • Przeczytać i podpisać umowę. 
 • Jeżeli coś zostało nie wyjaśnione, należy natychmiast skontaktować się z kierownikiem. 
 • Zapłacić resztę wartości zamówienia i kaucję. 

Zazwyczaj ten proces trwa mniej niż 20 minut.

Zwrot jest jeszcze łatwiejszy i szybszy:

 • Przyjeżdżają Państwo na miejsce spotkania punktualnie, czystym samochodem, z bakiem napełnionym do poziomu, jaki był w momencie odbioru. 
 • Kierownik odbiera kluczyki, sprawdza pojazd i podpisuje Państwa kopię protokołu zwrotu.

Wszystko trwa około 10 minut.

Cechy przepisów ruchu drogowego Portugalii

Lokalne zasady nie różnią się zbytnio od europejskich, ale wciąż są tu pewne osobliwości. A najważniejszą cechą jest to, że miejscowi kategorycznie nie lubią przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Podążanie za ich przykładem z pewnością nie jest zalecane. Policja drogowa monitoruje sytuację na drogach i nakłada kary za naruszenia przepisów.

Ograniczenia prędkości: 

 • strefa zamieszkania - 50 km na godzinę
 • poza strefą zamieszkania - 90 km na godzinę
 • droga ekspresowa - 100 km na godzinę
 • autostrada - 120 km na godzinę

Światła mijania w ciągu dnia powinny być włączane tylko w tunelach i warunkach słabej widoczności. 

Wszyscy uczestnicy ruchu muszą być zapięci. 

Dzieci poniżej 12 roku życia i o wzroście poniżej 135 cm muszą być przewożone na tylnym siedzeniu i wyłącznie w foteliku. 

Rozmowa przez telefon bez użycia zestawu głośnomówiącego jest zabroniona. 

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,49‰.

Parking

Parking w Portugalii jest darmowy lub płatny. Wszelkie informacje o koszcie danego miejsca parkingowego oraz czasie bezpłatnego parkowania będą podane na tabliczce obok.

Należy pamiętać o zapłaceniu za parking i pilnować czasu parkowania. Mandaty są wydawane natychmiast.

Za parkowanie płaci się z góry w automacie parkingowym monetami, a paragon umieszcza się pod przednią szybą. Parkomaty nie wydają reszty. 

Płatne drogi w Portugalii

Płatne drogi w kraju dzielą się na dwa rodzaje. Za niektóre można płacić kartą, gotówką i elektronicznie, a za inne tylko elektronicznie.

Koszt dróg jest zróżnicowany, w zależności od długości. Ale w okolicach 1 euro na 10 km. 

Ciekawe miejsca do podróżowania

Portugalia ma doskonałe warunki do plażowania. Jej miłośnicy przyjeżdżają na południe kraju i często zatrzymują się w mieście Lagos. Jest to o tyle wygodne, że znajduje się w równej odległości od najlepszych plaż. Takich jak plaża Porto Mos, Praia de Dona Ana czy Praia da Falesia. 

Oczywiście nie można pominąć Lizbony. Przejazd przez najdłuższy most Europy - Vasco da Gama, jest obowiązkowy punktem w podróży. Prowadzi z północnego wybrzeża stolicy na południe. Po historycznym centrum Lizbony lepiej spacerować, zostawiając samochód na parkingu. 

Miłośnikom parków, pałaców i starożytnych mauretańskich fortec polecamy zajrzeć do miasta Sintra. 

Porto jest również drugim co do wielkości miastem w kraju. Oprócz arcydzieł architektury warto odwiedzić tutejsze plantacje wina. Dolina Alto Douro to podróż w przeszłość. Wino wytwarza się tu ręcznie, tak jak setki lat temu. 

Miłośnicy naturalnego piękna będą zachwyceni wycieczką do Peneda-Gerês. Górski rezerwat z rzekami, wodospadami i autentycznymi wioskami zbudowanymi z szarego granitu.

Napisz komentarz