Wynajem samochodów Gran Canaria — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
36€
średnia cena za dobę
1694
samochodów we flocie

Wyspa Gran Canaria jest idealna dla tych, którzy lubią podróżować samochodem. Samochodem można odbyć relaksującą, lokalnie medytacyjną wycieczkę po surowych górach, pięknych widokach na ocean, a także zrobić sobie eleganckie zdjęcie z wioskami rybackimi, portem i miasteczkami z klocków lego w tle. Podróżowanie autobusem byłoby po prostu niewygodne, ilość lotów i tras na wyspie nie jest aż tak duża.

Aby zapewnić sobie wygodny transfer z lotniska do miejsca wypoczynku, polecamy zarezerwować samochód do wynajęcia bezpośrednio na lotnisko Gran Canaria.

W ten sposób nie trzeba wydawać pieniądze na taksówki ani jeździć długo autobusem transferowym po wszystkich hotelach. 10-15 minut na załatwienie formalności i można ruszać na wspaniały urlop.

Gdzie najlepiej zarezerwować samochód na Gran Canarii?

Możliwe jest wynajęcie samochodu na lotnisku po przyjeździe, ale doświadczeni podróżnicy uważają, aby tego nie robić. W końcu wczesna rezerwacja i korzystanie z agregatorów zapewniają znaczne oszczędności.

Localrent.pl jest agregatorem niezawodnych lokalnych wypożyczalni. Korzyści z wynajmu u nas: 

  • dobry wybór samochodów w przystępnej cenie;
  • cena Państwa zamówienia nie zmieni się w górę podczas oczekiwania na wakacje;
  • Kwota główna jest wypłacana po sprawdzeniu pojazdu.
  • kaucja jest znacznie mniejsza niż średnia rynkowa;
  • dobra obsługa klienta, która pomoże w każdej sytuacji. 

Prosimy wybrać i zarezerwować samochód na naszej stronie internetowej z dużym wyprzedzeniem, aby mogli Państwo cieszyć się urlopem na pięknej wyspie Gran Canaria.

W jakim okresie należy wynająć samochód

Jeżeli chcą Państwo spędzić większość urlopu leżąc na najbliższej plaży, lepiej wziąć samochód na dzień lub dwa. W ten sposób mają Państwo możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków, odwiedzenia wybrzeża, medytacji w górach i spaceru po lokalnej stolicy. 

A jeśli planują Państwo aktywny odpoczynek, lepiej wziąć samochód na cały okres, aby nie czuć się przywiązanym do jednego miejsca. Oprócz piękna przyrody jest tu wiele dobrych restauracji i kawiarni.

Jaki samochód jest odpowiedni dla Państwa podróży

Drogi na wyspie są bez zarzutu. Wzdłuż całego wybrzeża biegnie doskonale utwardzona autostrada. W górach również są dobre drogi, w tym ta, która prowadzi do skały w chmurach Roque Nublo. 

Na przejażdżkę po autostradzie, dobrze się sprawdza mały ekonomiczny samochód. W górach silnika o pojemności mniejszej niż 1,4 litra nie wystarczy: z czterema pasażerami i włączoną klimatyzacją, samochód utknie na wzniesieniu.

Lepiej wziąć samochód o większej mocy. Ewentualnie crossover.

No i oczywiście, nie ma nic lepszego niż kabriolet, aby skutecznie zrobić zdjęcie na tle  wulkanicznej błękity.

Odbiór i zwrot samochodu na Gran Canarii

Aby odebrać zarezerwowany samochód, prosimy o punktualne przybycie na miejsce spotkania. Jeśli zdarzy się Państwu spóźnić, należy jak najwcześniej zadzwonić do kierownika wypożyczalni i poinformować go o tym.

Z dokumentów jest potrzebne:

  • ważne prawo jazdy powielone w alfabecie łacińskim;
  • Paszport
  • karta płatnicza lub gotówka (wszystkie dostępne metody płatności są wskazane w karcie każdego samochodu);
  • voucher na wynajem (może być w formie elektronicznej).

Należy dokładnie obejrzeć pojazd, zanotować wszelkie uszkodzenia na schemacie odbioru i zrobić szczegółowe zdjęcia pojazdu wewnątrz i na zewnątrz.

Prosimy pamiętać, aby dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem i ewentualnie wyjaśnić wszystkie niejasne punkty z kierownikiem. Jedna kopia dla Państwa.

Proces odebrania samochodu trwa zwykle 10-15 minut.

Aby zwrócić, należy podjechać samochodem we wskazane miejsce. Kierownik sprawdzi go i podpisze Państwa egzemplarz protokołu przekazania pojazdu. Na wszelki wypadek zalecamy przechowywać protokół przez jakiś czas.

Zwrot zajmuje średnio 5-10 minut.

Niuanse przepisów drogowych na wyspie

Kamery są szeroko stosowane na Gran Canarii, więc nie należy łamać ograniczenia prędkości.  Na autostradzie maksymalna prędkość to 120 km/godz. Na normalnej autostradzie – do 90 km/godz. W mieście - do 50 km/godz. 

Korzystanie z telefonów komórkowych jest zabronione, nawet gdy samochód stoi na światłach. Z telefonu można korzystać tylko wtedy, gdy Państwo zjechali z drogi. 

Pasy bezpieczeństwa muszą być zapięte, a dziecko musi być przewożone w foteliku samochodowym. 

Na drogach lokalnych obowiązuje zakaz wyprzedzania z prawej strony. 

Na skrzyżowaniu z rondem przewagę ma samochód, który pierwszy wjedzie na rondo.

Limit alkoholu we krwi wynosi 0,5 ppm. Od czasu do czasu policja kontroluje kierowców "w ramach prewencji", więc nie dziwcie się takiej prośbie i pamiętajcie, że w rzeczywistości jest ona grzeczna, ale wymagająca.

Parkingi na Gran Canarii

Dostępne są zarówno płatne, jak i bezpłatne miejsca parkingowe. Darmowe parkingi w centrum stolicy, Las Palmas, są rzadkością.

Niebieskie oznaczenia na chodniku oznaczają płatny parking. Jeśli zobaczą Państwo napis, że od godziny 11:00 parkowanie jest płatne, niekoniecznie to oznacza, że przed godziną 11:00 jest ono bezpłatne. Może to oznaczać, że parkowanie nie jest dozwolone przed godziną 11:00. Wszystkie informacje muszą być na tabliczce pod szyldem, ale w języku hiszpańskim. Można wcześniej zainstalować w telefonie aplikację, która tłumaczy tekst za pomocą aparatu. Koszt parkingu - około 1 euro / godzinę.

Parkowanie w pobliżu supermarketów jest drogie, dla osób nie będących klientami, parking będzie kosztował 2-3 euro za godzinę. Opłaca się przy wyjeździe.

W pobliżu popularnych plaż znajdują się bezpłatne parkingi. Tam za zwyczaj wszystko jest zajęte, ale ewentualnie można poczekać, aż ktoś zwolni miejsce.  Nie będą musieli Państwo długo czekać na miejsce postojowe. Można też skorzystać z płatnego parkingu, są one dostępne również w pobliżu plaż. 

Nie wolno parkować w pobliżu żółtego oznakowania i w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych.

Gdzie pojechać samochodem na Gran Canarii?

Drogi są bezpłatne, paliwo tańsze niż na stałym „lądzie”, a różnorodność tras jest ogromna.
Przejazd po "wyspie marzeń" jest bardzo ciekawy. Miejscowa przyroda zmienia się co dziesięć minut: palmy, sosny, eukaliptusy. 

Jednym z tutejszych cudów natury jest wąwóz Azuaje na północy wyspy: rzadki las laurolistny, kolejka linowa, hipnotyzujące krajobrazy z kaskadami skał i spokojnie pasące się owce. 

Drugi to Park Narodowy Dunas de Maspalomas, mini-pustynia na południu. Park składa się z dwóch części: ruchomych wydm i pięknej laguny La Charca. 

Miłośnicy monumentalnych krajobrazów docenią Mirador de Unamuno, z którego rozciąga się epicki widok na kalderę wygasłego wulkanu. 

I oczywiście będą Państwo mogli „przetestować” najpiękniejsze plaże. Na przykład Playa Anfi del Mar z importowanym piaskiem koralowym, otoczona palmami. Zejście do wody jest przyjazne dla dzieci. Playa de Mogan to plaża w zachodniej części wyspy ze złotym piaskiem. Koniecznie należy ją odwiedzić, jeśli lubią Państwo nurkować. Plaża Playa de Melenara w pobliżu miasta Telde to zaciszna plaża, popularna nie ze względu na wodę i piasek, a tylko ze względu na restauracje serwujące owoce morza.

Napisz komentarz