Wynajem samochodów to najlepszy sposób na zorganizowanie wypoczynku w Czarnogórze. Samochodem można w kilka godzin przemieścić się z nasłonecznionego wybrzeża w górskie szczyty, pospacerować po gwarnych promenadach Tivatu lub Budvy, a potem poopalać się na bezludnej plaży.
Dlaczego warto wybrać Localrent do wynajmu samochodu
W Czarnogórze działa setki firm wynajmujących auta. Aby nie porównywać cen, flot i warunków w każdej z nich — zarezerwuj auto przez Localrent. Serwis ma istotne zalety:
- Przejrzyste ceny bez ukrytych opłat. Wszystko jest wliczone w cenę — brak niespodziewanych prowizji, podatków czy dopłat przy odbiorze auta. Cena zostaje ustalona przy rezerwacji — płacisz dokładnie tyle, ile widzisz na stronie.
- Niskie depozyty. Średni depozyt za wynajem auta w Czarnogórze to 200–300€, są też samochody dostępne całkowicie bez depozytu.
- Prosty i funkcjonalny interfejs. Wyszukiwanie odpowiedniego samochodu ułatwiają wygodne filtry, a rezerwacja zajmuje zaledwie kilka minut.
- Wsparcie 24/7 na każdym etapie wynajmu. Możesz się z nami skontaktować podczas wyboru auta oraz w trakcie wynajmu — jesteśmy dostępni przez e-mail, czat online, komunikatory i media społecznościowe.
- Wygodna rezerwacja. Zaliczka to tylko 15–20% całkowitej kwoty, resztę płacisz przy odbiorze auta.
Localrent to korzystne warunki, minimum ryzyka i maksimum wygody.
Wymagane dokumenty i warunki wynajmu auta w Czarnogórze
Do wynajęcia samochodu potrzebne jest ważne krajowe prawo jazdy oraz paszport. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe.
Minimalny wiek kierowcy to 18 lat, a doświadczenie w prowadzeniu pojazdu — co najmniej 1 rok. Największy wybór samochodów mają kierowcy powyżej 23 roku życia z co najmniej 3-letnim doświadczeniem.
Każdy samochód ma indywidualne wymagania wobec kierowcy, są one podane w karcie pojazdu.
Charakterystyka ruchu drogowego w Czarnogórze
Przepisy i znaki drogowe w Czarnogórze są podobne do europejskich. Warto pamiętać, że:
- Należy włączyć światła mijania podczas jazdy o każdej porze dnia i na każdej drodze.
- Na skrzyżowaniach ze światłami i dodatkowymi sygnałami, np. zieloną strzałką w prawo, główne zielone światło pozwala na jazdę we wszystkich kierunkach, nawet jeśli strzałka nie świeci.
- Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym to 50 km/h, poza miastem — 80 km/h. Nie ma progu tolerancji — przekroczenie o 1 km/h to już wykroczenie.
W miastach nadmorskich prędkość jazdy jest niska, więc trudno o przekroczenie. Zachowaj czujność — w sezonie turystycznym piesi często przechodzą przez ulicę w nieoczekiwanych miejscach.