Wypożyczalnia samochodów w Maladze

4.6 / 5
1409 opinii
46€
średnia cena za dobę
1652
samochodów we flocie

Wypożyczony samochód w Maladze przyda się tym, którzy chcą, aby wycieczka w Hiszpanii była prawdziwą przygodą.

Można przejechać całą Andaluzję. Zwiedzić Sewillę z jej katedrą, Giraldą i prawdziwym flamenco. Mauretańską Granadę, z zamkiem Alhambra i kolorowymi straganami ulicznych sprzedawców. Jerez de la Frontera to miasto, w którym produkuje się słynne wino wzmacniane i odbywają się mistrzostwa świata w wyścigach motocyklowych. Starożytny Kadyks z muzeami i zamkami oraz młodą Malagę to raj dla plażowiczów.

Można też zatrzymać się przy jednym z „białych miast” (Pueblos Blancos) (np. Ronda), zobaczyć miasto w starym mauretańskim stylu z idealnie białymi ścianami, jasnymi plamami na dachach i wspaniałymi kościołami.

Wynajem samochodów w Maladze to świetny sposób na samodzielne zwiedzanie południa Hiszpanii.

Jak korzystnie wynająć samochód

Można też wynająć samochód na miejscu, w mieście lub na lotnisku. Ale większość turystów woli wynająć samochód przez Internet, ponieważ jest to wygodne i opłacalne. 

W przypadku wynajmu z wyprzedzeniem, podróżujący nie musi się stresować i spędzać czas w poszukiwaniu - wszystko już jest załatwione, pracownik wypożyczalni będzie czekał na Państwa przy wyjściu z lotniska z kluczami od samochodu.

Rezerwacja online jest o tyle korzystna, że można przejrzeć znacznie więcej ofert, szczegółowo poznać wszystkie warunki wynajmu i wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę.

Warunki wynajmu

Niezbędne dokumenty do otrzymania samochodu:

  • prawo jazdy
  • paszport
  • karta płatnicza

Przy rezerwacji należy pamiętać, że czas wynajmu nie jest liczony w godzinach, a tylko w dniach. To znaczy, że jeżeli odebrali Państwo samochód w poniedziałek o godz. 11.00 i zwrócili go we wtorek o godz. 12.00, to płatność jest za dwa dni.

Parking

W Maladze są zarówno płatne, jak i bezpłatne miejsca parkingowe, ale na darmowe miejsca w centrum miasta lepiej nie liczyć. Po pierwsze, często nie ma wolnych miejsc. Po drugie, nawet bezpłatny parking jest objęty limitem czasowym (wskazanym na znaku).

Parkingi płatne oznaczone są niebieską linią na chodniku, a obok nich znajduje się jasnoniebieski automat do sprzedaży biletów parkingowych. Zielona linia - parking tylko dla mieszkańców. Za parkowanie w nieuprawnionym miejscu mandat do 200 €.

Stacje benzynowe

Nie ma stacji benzynowych ze złym paliwem - można zatrzymać się na każdej.

Przy autostradzie nie ma zbyt wielu stacji benzynowych, więc lepiej nie ryzykować i zatankować się wcześniej.  Znalezienie stacji jest proste: duży znak z napisem "servicio" i piktogram pokazujący, co jeszcze jest dostępne na stacji benzynowej: myjnia, sklep, naprawy. Znajdują się one obok drogi, więc na skrzyżowaniach trzeba skręcać.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Hiszpania ma bardzo dobre drogi. Nawierzchnia jest wysokiej jakości, znaki są widoczne z daleka i są powielane (niezależnie od tego, gdzie się Państwo odwrócą, nie można przegapić żadnego znaku).

Ograniczenia prędkości: 

  • w obrębie miasta - 50 km/h; 
  • poza miastem – 90 km/h;
  • na autostradach – 120 km/h. 
Napisz komentarz