Wynajem samochodów Grecja — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
39€
średnia cena za dobę
1084
samochodów we flocie

Wakacje są znacznie ciekawsze i bardziej komfortowe, jeśli zdecydują się Państwo na wynajem samochodu.

Samochód w Grecji rozwiąże jednocześnie kilka problemów. Wakacje na plaży można doskonale połączyć ze spokojną wycieczką po słynnych budynkach starożytności. Są tu wszędzie. Współczesna Grecja stoi na fundamentach starożytnej Hellady. Czasami dosłownie.

Najbardziej popularne miasta do wynajęcia samochodu w Grecji

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Grecji?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu. Obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

27 €
ST
29.5 €
LUT
30.21 €
MRZ
32.8 €
KW
34 €
MAJ
43 €
CZ
46 €
LIP
41.65 €
SIER
33 €
WRZ
30.71 €
PAŹ
33.79 €
LIS
28.29 €
GR

Gdzie pojechać z wynajętym samochodem

Będą Państwo mieli okazję odwiedzić słynny „trójząb” Posejdona, zobaczyć Skałę Furka. Pojechać wzdłuż wybrzeża jońskiego, sprawdzić plaże i kolorowe lokalne miasteczka, takie jak Parga, zwiedzić Meteorę... Można też wybrać się na zwiedzanie niekonwencjonalnych miejsc. Wynajmując samochód w Grecji, niezależny podróżnik może odkryć wszystkie interesujące miejsca, zatrzymując się tam, gdzie mu się podoba i nie czując się ograniczonym przez plan zwiedzania lub rozkład jazdy autobusów.

Wynajem samochodu w Grecji sprawdza się z dala od centrów miast i na wyspach, gdzie transport publiczny jest słabo rozwinięty. Taki wyjazd ma ten dodatkowy plus, że wynajem samochodów w Grecji jest nie tylko ciekawszy i wygodniejszy, ale też zauważalnie tańszy niż zorganizowana wycieczka.

Popyt na wynajem samochodów w Grecji

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

29 %
ST
33 %
LUT
44 %
MRZ
54 %
KW
61 %
MAJ
76 %
CZ
79 %
LIP
83 %
SIER
68 %
WRZ
47 %
PAŹ
22 %
LIS
26 %
GR

Dokumenty i ubezpieczenie

Potrzebne będą:

  • Paszport
  • prawo jazdy
  • karta płatnicza

Można skorzystać z ubezpieczenia samochodu, które jest już wliczone w cenę. W Grecji jest to najczęściej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (jak OC) lub ubezpieczenie wynajmu samochodu (odpowiednik CASCO).

Stacje benzynowe

W większości stacje benzynowe w Grecji znajdują się w osiedlach (miasta i miasteczka). Na drogach jest mniej. Ale jest wiele miejscowości, więc nie zabraknie Państwu benzyny.

Na autostradach cena paliwa jest o 15 do 20 eurocentów za litr wyższa niż na innych stacjach benzynowych. A najtańsza benzyna (wysokiej jakości) jest na stacjach benzynowych obok centrów handlowych.

Parking w Grecji

W dużych miastach Grecji na pewno napotkają Państwo problem z parkowaniem. Policja pilnuje, aby kierowcy parkowali tylko w wyznaczonych miejscach.

Parkingi w Grecji są oznaczone specjalnymi kolorami. Ponadto, oznaczenia w Atenach są inne niż w pozostałej części kraju.

Przepisy ruchu drogowego i mandaty

Jeśli zdecydują się Państwo wynająć samochód w Grecji, należy zapoznać się z lokalnymi przepisami ruchu drogowego. Policja bardzo nie lubi pijanych kierowców.

Jakość dróg

Drogi, choć miejscami wąskie, są dobrze utwardzone, a kontrola policyjna nie jest zbyt surowa. W Grecji jest tylko sześć płatnych autostrad.

Są one łatwe w użyciu. Zbliżając się do drogi płatnej, zobaczą Państwo znak "Dioda", a tuż za nim szlaban. Należy podjechać do budki operatora, zapłacić za przejazd (2-4 €), on da Państwu bilet i podniesie szlaban.

Podróżowanie kabrioletem

Ponieważ lato jest tu gorące, mogą Państwo spełnić swoje marzenie i przetestować jazdę kabrioletem. Wynająć samochód można na dzień lub dwa i objechać najpiękniejsze miejsca, nie jest to tak drogie, jak wynajęcie auto na całe wakacje, a będą Państwo mieli wspaniałe doświadczenie.

Wynajęcie samochodu w Grecji za pośrednictwem naszej strony internetowej to Państwa szansa na spełnienie marzenia.

Napisz komentarz