Wypożyczalnia samochodów w Albanii

4.6 / 5
1409 opinii
25€
średnia cena za dobę
600
samochodów we flocie

Albania to świetne miejsce dla tych, którzy chcą wynająć samochód i spędzić ekscytujące wakacje. 

Można tu pływać w dwóch morzach, jeździć fantastycznymi serpentynami, podziwiać prawie nietkniętą przyrodę, zobaczyć skaliste góry, wędrować po starych miastach i oczywiście delektować się lokalnym ekologicznym jedzeniem.

Prosimy wybrać i zarezerwować samochód na naszej stronie internetowej. Niesamowita Albania już czeka na Państwo.

Dlaczego warto wynająć samochodu u nas?

  

Najlepsze oferty z małych albańskich wypożyczalni zostały zebrane i posortowane według cen na naszej stronie internetowej. W ten sposób można szybko i łatwo porównać dostępne opcje, zbadać warunki i znaleźć najlepszy samochód w danej cenie.

5 zalet Localrent.pl:

 1. Dokładne ceny wynajmu, ubezpieczenia i opcje dodatkowe.
 2. Mały depozyt.
 3. Zaliczka za rezerwację - tylko 15-20%. Kwota główna jest wypłacana po sprawdzeniu pojazdu.
 4. Oficjalna umowa z wypożyczalnią.
 5. Obsługa klientów przez cały okres wynajmu.

Na jaki okres czasu najlepiej wynająć samochód w Albanii

Jeżeli przyjechali Państwo do Albanii na relaksujące wakacje na plaży i chcieliby Państwo urozmaicić je wycieczką po drogach, można wynająć samochód na 1-2 dni. Tego wystarczy, aby zwiedzić najlepsze zabytki w kraju.

A jeżeli interesują Państwa wycieczki po kraju, noclegi, unikalne atrakcje nieturystyczne, kąpiele na różnych plażach, to warto zarezerwować samochód na tydzień lub dwa.

Który samochód nadaje się do podróży

W większości, drogi w kraju są dobre, każdy samochód sobie z nimi poradzi.

Do codziennych wycieczek po mieście, na plaże i okoliczne atrakcje nadaje się samochód klasy kompaktowej lub średniej. 

Aby podróżować po górskich serpentynach, warto zabrać samochód z mocniejszym silnikiem, o pojemności ponad 1,6 litra.

A jeśli chcą Państwo jeździć po drogach z przepięknym widokiem na morze, poczuć wiatr we włosach i bezkresne niebo nad głową, proponujemy wziąć kabriolet. Wrażenia pozostaną na długo.

Cechy przepisów ruchu drogowego w Albanii

  

W kraju, w którym wraz z samochodem osobowym, osobisty osioł jest nadal szeroko używany do ruchu, a znaki drogowe pojawiły się nie tak dawno temu, oczywiście istnieją cechy przepisów ruchu drogowego. 

 • A pierwszym z nich jest to, że lokalni kierowcy nie są szczególnie surowi w egzekwowaniu przepisów. Na przykład zapominają włączyć kierunkowskazy, wyprzedzają w niewłaściwych miejscach lub zatrzymują się, aby porozmawiać na środku skrzyżowania. Każdy jednak stara się jechać tak, by nie zakłócać ruchu. Jest tylko jedna rada: należy być ostrożnym i się nie spieszyć.
 • Policja drogowa przede wszystkim dba o to, aby nikt nie przekraczał dozwolonej prędkości. Małe przekroczenie prędkości mogą wybaczyć. 
 • Światło mijania jest wymagane tylko w nocy, we mgle, deszczu lub śniegu. To znaczy w warunkach słabej widoczności. 
 • Wszyscy użytkownicy ruchu muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. 
 • Rozmowa przez telefon komórkowy bez użycia zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego jest zabroniona. 
 • Jazda pod wpływem alkoholu jest surowo zabroniona.

Drogi Albanii

Większość dróg w kraju jest w dobrym stanie i są stale modernizowane i ulepszane.

Aby zatankować, należy wcześniej pamiętać o lokalnej walucie. Na większości stacjach benzynowych płatność przyjmowana jest wyłącznie w lokalnej gotówce. Stacja benzynowa, na której można płacić kartą, to rzadkie zjawisko. 

Główne autostrady A1, A2, A3 są w idealnym stanie. Podróż jest bezpłatna, z wyjątkiem drogi Durres - Kosowo (5 euro). 

Drogi w górach są nieco gorsze, ale też dobre. Są obserwowani. 

Ścieżka wzdłuż wybrzeża to bardzo malownicza serpentyna z wieloma wzniesieniami i upadkami.

Parkingi w Albanii

W Tiranie, w głównych miastach turystycznych i przy niektórych popularnych atrakcjach, parking jest płatny. 

Koszt parkowania w mieście waha się od 100 do 200 leków (~1-2 €) za godzinę. Parkowanie w pobliżu plaż i atrakcji kosztuje 100-200 lek (~ 1-2 €) dziennie.

We wszystkich innych lokalizacjach opłaty parkingowe nie są pobierane.

Gdzie pojechać wynajętym samochodem

Zaledwie 15 km od stolicy znajduje się miejscowość Petrella, gdzie w dobrym stanie zachował się zamek pochodzący z V wieku. Nawet droga do niej jest ciekawa, na niej widać pozostałości murów obronnych. Otoczony niesamowitymi gajami oliwnymi. 

Jezioro Szkoderskie to jedno z najpiękniejszych jezior w Europie. Można to zobaczyć w mieście Szkodra. W pobliżu są ruiny twierdzy Rozafa, zbudowanej przed naszą erą. A w samym mieście są ciekawe świątynie. 

Na północy kraju znajduje się Park Narodowy Valbona Valley. Przyciąga spacerami przepięknymi górskimi krajobrazami: jaskiniami, wodospadami i dziewiczymi rzekami. Na rzece Valbona jest kilka małych młynów wodnych, które nadal działają! 

Na południu kraju warto zobaczyć miasto Berat, którego starożytna część znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Twierdza z XIII wieku jest dobrze zachowana. Jest też kilka starych kościołów chrześcijańskich, meczetów muzułmańskich i helweckich domów modlitwy. 

Wygodne plaże można znaleźć w miejscowości Ksamil, zwanej albańskimi Seszelami: czysty jasny piasek, czysta woda, kilka bezludnych wysp w pobliżu. Bezludna wyspa z restauracją to lokalna atrakcja.

Napisz komentarz