Wynajem samochodów Barcelona — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
37€
średnia cena za dobę
1612
samochodów we flocie

Barcelona jest niezwykle ciekawym miastem, którego historyczne centrum można przemierzyć pieszo. Ale jeśli chcą Państwo naprawdę poczuć klimat Hiszpanii, lepiej pojechać ... Warto pojechać do Montserrat, aby zobaczyć klasztor i miasto w pięknej scenerii, do Sitges - miasta z malowniczą promenadą, do Figueres - aby zobaczyć Muzeum Dali, zatrzymać się w Tossa de Mar - mieście z małą fortecą przylegającą do skały i wieloma dobrymi restauracjami.

Najlepszym sposobem na taką wyprawę jest wypożyczenie samochodu. Transport publiczny nie da pełnej swobody, ponieważ będą Państwo musieli dostosować się do jego rozkładu jazdy i tras.. A przejazdy taksówką są drogie.

Wynajem samochodu na lotnisku w Barcelonie

Lotnisko El Prat znajduje się 14 kilometrów od Barcelony. Najwygodniej jest zarezerwować samochód na lotnisku w odpowiednim czasie przed lotem.

Wynajęty samochód zapewni Państwu komfort od pierwszych kroków po ziemi katalońskiej. Nie będą Państwo mieli żadnych pytań:

  • jak dojechać do hotelu;
  • jak kupić bilet autobusowy;
  • ile dodatkowo zapłacić za bagaż;
  • jak znaleźć taksówkę w mieście, wysiadając z autobusu.

Sporządzenie umowy i przekazanie samochodu trwa około 20 minut.

Warunki wynajmu samochodu w Barcelonie

Aby wynająć samochód w Barcelonie jest potrzebne:

  • paszport
  • prawo jazdy
  • karta bankowa

Zalety rezerwacji na naszej stronie internetowej

  

Rezerwując samochód mają Państwo gwarancję, że go dostaną:

  • ceny od lokalnych dystrybutorów;
  • ubezpieczenie OC lub CASCO w cenie wynajmu;
  • dobra obsługa klienta, która pomoże w każdej sytuacji. 

Cechy ruchu drogowego

Objeżdżanie Barcelony samochodem sprawi Państwu przyjemność. Jest doskonale zorganizowana dzięki obwodnicy, którą można dojechać zarówno do starej części miasta, jak i na przedmieścia. Pierścień przechodzi w szybką (płatną) autostradę B20. Jeśli nie chcą Państwo płacić, a chcą odwiedzić małe miasteczka i nastrojowe wioski, proszę wybrać bezpłatną drogę nr 11, biegnie ona w tym samym kierunku, wzdłuż wybrzeża.

Istnieje wiele rond, na których zbiega się do 7 odgałęzień. Zasada ogólna: należy stosować się do znaków i ustępować miejsca osobom na pasach.

Przepisy dotyczące parkowania w Barcelonie

Parkowanie w Barcelonie jest ściśle "w ruchu". Nie można parkować w miejscach z żółtym oznakowaniem na chodniku.

W centrum miasta wszystkie parkingi są płatne, od 1 do 3 euro za godzinę, płatność w parkomatach. Na obrzeżach można parkować się za darmo.

Stacje benzynowe w Hiszpanii

W Barcelonie jest wiele stacji benzynowych przylegających do budynków mieszkalnych.

Są stacje benzynowe manualne i automatyczne. Procedura jest następująca: najpierw tankowanie, potem płatność.

Jeżeli spieszą się Państwo na samolot i nie mają czasu na zatankowanie wypożyczonego samochodu w mieście, prosimy się nie martwić. Stacja benzynowa Galp jest tuż przy lotnisku, przy wjeździe dla samochodów (jest znak).

Komunikacja komórkowa i Internet

Podróżowanie bez komunikacji komórkowej jest po prostu niewygodne. Popularne operatory wśród turystów są Vodafone, Yoigo i Orange. Przy zakupie należy poprosić o tarjeta (kartę), będzie to oznaczało, że są Państwo podróżnikami i potrzebują przedpłaconej taryfy. Karty SIM można kupić w sklepach z telefonami komórkowymi lub w locatorium (coś pomiędzy sklepem z telefonami komórkowymi a kafejką internetową).

Napisz komentarz