Wypożyczalnia samochodów na Majorce

4.6 / 5
1409 opinii
46€
średnia cena za dobę
1652
samochodów we flocie

Niesamowita Majorka jest zbyt piękna, aby cały urlop poświęcić na plażowanie i przeglądanie mediów społecznościowych. To miejsce, w którym można wynająć samochód i wyruszyć na własną niesamowitą przygodę.

Miasto Arta jest obowiązkowym punktem zwiedzania, jeśli chodzi o wędrówki wąskimi uliczkami, podziwianie echa średniowiecza i oglądanie jaskiń krasowych. Koniecznym punktem w podróży jest przylądek Formentor, gdzie można zobaczyć, jak góry stykają się z morzem. Wspiąć się do klasztoru San Salvador i doświadczyć wspaniałości i mocy tego świętego miejsca.

Wyspa jest duża, a wypożyczenie samochodu to najlepszy sposób, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje we własnym tempie. Bez pośpiechu do autobusu, bez wczesnego wstawania, bez tłumów turystów, którzy przyjechali na tę samą wycieczkę. Wynajęty samochód to wolność i komfort.

Dlaczego opłaca się wynająć samochód na naszej stronie?

Localrent łączy w sobie wiele lokalnych wypożyczalń. Na stronie są zebrane i posortowane oferty według cen, dzięki czemu mogą Państwo łatwo porównać swoje ulubione i zarezerwować najlepszą ofertę.

Nasze ceny są ściśle zgodne z obietnicą, a ostateczna cena jest znana przed dokonaniem rezerwacji i jest ustalona w momencie wpłaty zaliczki, tzn. kwota, którą muszą Państwo zapłacić przy odbiorze samochodu nie ulega zmianie.

Na jaki okres czasu wynająć samochód?

Wszystko zależy od Państwa planów. Na wakacjach "plażowych", rozcieńczonych kilkoma wycieczkami, idealnie pasowałby samochód do wynajmu na 2-3 dni. A jeśli planują Państwo odwiedzić najsłynniejsze plaże, skosztować po drodze kuchni różnych restauracji, zwiedzić jak najwięcej zabytków, lepiej oczywiście wypożyczyć samochód na całe wakacje. 

Można odebrać i zwrócić samochód bezpośrednio na lotnisku Palma de Mallorca. Dzięki temu zaoszczędzą Państwo pieniądze na taksówkach i komfortowo dotrą do celu.

Dokumenty i ubezpieczenie

Aby wynająć samochód na Majorce jest potrzebne: 

 • Międzynarodowy paszport 
 • prawa jazdy kategorii "B"
 • karta bankowa 

Czy doświadczony kierowca potrzebuje ubezpieczenia? Majorka ma doskonałe drogi, uprzejmych kierowców, a wypadki zdarzają się dosyć rzadko.  Standardowe ubezpieczenie jest obowiązkowe, jest już wliczone w cenę rezerwacji. Czy konieczne jest dokupienie czegoś dodatkowego? Wszystko zależy od Was. Jeżeli chcą Państwo czuć się pewniej zarówno na wąskich drogach, jak i na ciasnych parkingach, lepiej wykupić pełne ubezpieczenie.

Który samochód wybrać?

Wszystko zależy od Państwa planów podróżniczych. 

Ekonomiczny, mały samochód nadaje się do przyjazdów miejskich oraz małych wycieczek do pobliskich atrakcji. Dla komfortowej długiej podróży lepiej wybrać samochód klasy średniej lub luksusowej. Minivan jest dobry dla dużych grup, ale tylko wtedy, gdy wszyscy pasażerowie mają takie same pomysły na idealne wakacje. Na serpentyny najlepszym rozwiązaniem jest crossover z napędem na cztery koła, ale jeśli planujecie wyjazd we dwoje w piękne miejsce na sesję zdjęciową, nie ma lepszego wyboru niż kabriolet!

Zasady ruchu drogowego na Majorce

  

Na Majorce obowiązują hiszpańskie zasady ruchu drogowego:

 • Ograniczenia prędkości: w mieście – 50 km/h, poza miastem – 90 km/h, autostrady – 120 km/h.
 • Wszystkie pasy bezpieczeństwa muszą być zapięte.
 • Foteliki dziecięce muszą być stosowane dla dzieci o wzroście do 135 cm lub poniżej 12 roku życia. 
 • Obie ręce kierowcy muszą znajdować się na kierownicy. Nie wolno wystawiać rąk z samochodu podczas jazdy.
 • Nie wolno prowadzić samochodu z gołym torsem, boso lub w klapkach.
 • Kierowcy nie wolno używać słuchawek podczas jazdy, palić papierosów ani jeść. 
 • Nie należy wyrzucać przedmiotów, które mogłyby spowodować wypadek (paczka papierosów jest jednym z nich).
 • Jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest zabroniona.

Jak poprawnie zaparkować na wyspie

Na Majorce można parkować za darmo tam, gdzie nie ma napisu „parking płatny”, a oznaczenia chodników są białe. W pobliżu atrakcji często znajduje się liczny bezpłatny parking. 

Niebieskie linie oznaczają płatny parking. Płatność w parkomacie jest realizowana za pomocą drobnych, bilet należy umieścić na desce rozdzielczej tak, aby był widoczny. Policja sprawdza dosyć często.

W miejscu, gdzie oznaczenia są żółte, parkowanie jest zabronione.

Co można zwiedzić na Majorce?

Przylądek Formentor, czyli „Przylądek spotkania Wiatrów” w północnej części wyspy, jest obowiązkowym punktem zwiedzania. Zachwycające widoki panoramiczne, latarnia morska, piękne plaże. 

Alcudia, określana jako średniowieczny klejnot Majorki. Bardzo ciekawe stare miasto, w którym fortyfikacje zachowały się w niemal oryginalnym stanie. 

I oczywiście Park Narodowy Cala Mondrago na południowym wschodzie wyspy. Są tu dzikie, ale ładne plaże bez leżaków i parasoli, za to z przepięknym białym piaskiem i naturalną ochroną przed słońcem w postaci sosen.

Napisz komentarz