Wynajem samochodów Lanzarote — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
45€
średnia cena za dobę
1646
samochodów we flocie

Mała wyspa Lanzarote jest idealna na spokojne, niemal medytacyjne podróże samochodem. Drogi są tu w doskonałym stanie, miejscowi jeżdżą spokojnie i grzecznie, a odległości między ciekawymi miejscami niewielkie. Wynajęcie samochodu i zwiedzanie wyspy to nie tylko dobry pomysł, to świetny pomysł.

Jest kilka "super turystycznych" miejsc, które uważa się za obowiązkowe do zobaczenia na wyspie: Park Kaktusów Lanzarote, dzielnica winiarska La Geria, jaskinie krasowe Cueva de los verdes i punkt widokowy Mirador del Rìo. Są też mniej znane, ale też ciekawe: dziwaczne skały Stratified City, prawdziwa warzelnia soli Salinas de Janubio i pistacjowe jezioro El Lago Verde.

Dzięki wynajętemu samochodowi mogą Państwo do woli korzystać ze wszystkich atrakcji Lanzarote. Bez pośpiechu, sztywnych rozkładów jazdy i tłumów turystów, którzy przyjeżdżają z Państwem tym samym autobusem. Samochód to wygoda i swoboda.

Jaki jest najlepszy sposób na wypożyczenie samochodu na Lanzarote?

Samochód można wynająć na lotnisku po przylocie, ale jeśli chcą Państwo zaoszczędzić i wybrać najlepszy samochód za swoje pieniądze, należy zarezerwować go z wyprzedzeniem. Im wcześniej zadbają Państwo o samochód, tym większy wybór i lepszy stosunek jakości do ceny.

Na naszej stronie internetowej zebraliśmy i posortowaliśmy według kosztów samochody z lokalnych wypożyczalni na Lanzarote. Wystarczy wskazać daty i miasta, w których chcą Państwo odebrać i zwrócić samochód, a strona znajdzie wszystkie odpowiednie opcje.

Jeśli życzą sobie Państwo odebrać samochód na lotnisku, prosimy podać numer lotu przy rezerwacji. Dzięki temu pracownikowi wynajmu będzie łatwiej się nawigować, jeśli Państwa samolot jest opóźniony.

  

Atuty rezerwacji u nas:

  • wygoda i przejrzystość cen. Widzą Państwo, za co i ile płacą;
  • niewielki depozyt, lub jego brak, w porównaniu z rynkiem;
  • Zaliczka za rezerwację - tylko 15-20%.
  • Oficjalna umowa z wypożyczalnią. 

Na jaki okres czasu najlepiej wynająć samochód

Niektórzy przyjeżdżają tu, by popatrzeć na wulkany, zjeść obiad w restauracji El Diablo, zbudowanej tuż nad strumieniem lawy, i zrobić sobie selfie na tle "marsjańskiej" scenerii. W tym celu samochód można wypożyczyć na 1-2 dni. 

Ale jeśli zamierzają Państwo spędzić urlop jeżdżąc po lokalnych plażach, spacerując po górach i podziwiając zachody i wschody słońca w najbardziej malowniczych punktach widokowych, będą Państwo potrzebowali samochodu na co najmniej tydzień. 

Który samochód wybrać?

Ekonomiczny będzie dobrze służył, jeśli celem są wycieczki między hotelem a plażą z przystankami w restauracjach. 

Na wycieczkę w góry przyda się mocniejszy samochód, z silnikiem o pojemności ponad 1,4 litra. Nawet crossover nie byłby tam nie na miejscu.

Warto wynająć kabriolet, aby przejechać wzdłuż wybrzeża z otwartym dachem, cieszyć się świeżym wiatrem we włosach i robić zdjęcia najpiękniejszych krajobrazów..

Minivan to świetna opcja dla grupy przyjaciół lub dużej rodziny. Wystarczy wcześniej sprawdzić, czy wszyscy zgadzają się na jazdę tą samą trasą.

Jakie dokumenty są potrzebne do wynajęcia samochodu na Lanzarote?

Z dokumentów, które będą potrzebne to:

  • Ważne prawo jazdy kategorii „B”;
  • Paszport
  • Karta płatnicza

Przepisy ruchu drogowego na Lanzarote

Drogi na wyspie są gładkie i jasno oznakowane, ruch jest spokojny, miejscowi bardzo przestrzegają przepisy drogowe. Tylko piękne widoki mogą rozpraszać, więc trzeba uważać. 

Ograniczenia prędkości: na autostradzie 120 km/h, na drodze 90, w terenie zabudowanym do 50 km/h. 

Stosowanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe. Rozmowa przez telefon bez zestawu głośnomówiącego jest zabroniona.

Piesi nie zawsze przechodzą przez jezdnię na zebrach, ale zwyczajowo należy ich przepuszczać.

Zasady parkowania

Istnieją zarówno płatne, jak i bezpłatne miejsca parkingowe. 

Płatne głównie w centrum miasta. Oznaczone są na chodniku niebieską linią, obok jest parkomat, na desce rozdzielczej trzeba umieścić pokwitowanie wpłaty. 

Jak się trochę "pokręci", to zawsze można znaleźć wolny parking. 

Zabronione jest parkowanie w miejscach oznaczonych żółtą linią.

Gdzie pojechać samochodem na Lanzarote?

Oprócz miejsc wymienionych na początku, należy koniecznie odwiedzić wulkan Caldera de Los Cuervos. Widoki tutaj są jak pozaziemskie.

Bardzo piękne zdjęcia zostaną uzyskane na tarasie widokowym Los Hervideros. Zachód słońca można spotkać przy latarni morskiej Faro de Punta Pechiguera, to jest bardzo spokojne miejsce.

Jeśli chcą Państwo przeżyć prawdziwy niedzielny targ, należy wstać wcześniej i udać się na Mercado Teguise. Jest bardzo klimatyczny, głośny i żywy. Mogą Państwo wędrować po straganach lokalnych rzemieślników, przeglądać wszelkiego rodzaju ciekawostki, kupować sery kanaryjskie, dżem z kaktusów i wszystko inne, co wpadnie Państwu w oko.

Najlepsze plaże do pływania znajdują się na południowym wybrzeżu w zatoce Papagayo. Świetny piasek i czysta woda. 

Niesamowicie piękna plaża dla surferów Playa de Famara. Można się tu zatrzymać na kilka pięknych zdjęć, ale opalanie nie będzie zbyt komfortowe, jest tu ciągły wiatr.

Napisz komentarz