Wynajem samochodów Madryt — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
45€
średnia cena za dobę
1646
samochodów we flocie

W stolicy Hiszpanii i w jej okolicach jest mnóstwo do zobaczenia i zrobienia. I lepiej zrobić to we własnym tempie, nie uzależniając się od komunikacji miejskiej. Niedaleko Madrytu znajduje się miasteczko Boadilla del Monte z pięknymi górskimi rzekami, dolinami i lasami sosnowymi – mieszkańcy hiszpańskiej stolicy uwielbiają jeździć tam na pikniki. Turyści chętnie odwiedzają Alcala de Henares, miejsce narodzin Cervantesa. Podróżującym z dziećmi spodoba się wycieczka do parku rozrywki Warner Brothers, hiszpańskiego Disneylandu.

Wypożyczony samochód pozwoli Państwu odwiedzić Toledo, serce południowej Hiszpanii, Segowię, gdzie nadal stoi rzymski akwedukt, Cuenca, gdzie domy wbudowane są w klify, Avila, miasto na pozostałościach starożytnej fortecy i oczywiście Compo de Criptana i Consuegra, miasta słynące z wiatraków, z którymi dzielnie walczył Don Kichot. Młyny przetrwały do dziś.

Gdzie można otrzymać samochód

Wypożyczony samochód można zarezerwować z wyprzedzeniem przez Internet z dostawą do hotelu lub na międzynarodowe lotnisko w Madrycie w momencie przyjazdu.

To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze, bo nie trzeba płacić za taksówkę do Madrytu ani korzystać z transportu publicznego z przesiadkami.

Warunki wynajmu

  

Potrzebne będą jedynie 3 dokumenty:

  • Paszport
  • Prawo jazdy
  • Karta płatnicza

Cechy przepisów ruchu drogowego w Hiszpanii

Madryt ma dość duży ruch, ale kierowcy są uprzejmi i ostrożni. Wymagania przepisów ruchu drogowego, oznaczeń i znaków drogowych mają charakter ogólnoeuropejski.

Policja stolicy Hiszpanii szczególnie surowo wypisuje mandaty za przewożenie dziecka bez fotelika, niezapinanie pasów bezpieczeństwa, prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy bez systemu głośnomówiącego, przekroczenie prędkości i nieprzestrzeganie zasad parkowania.

Parkingi w Madrycie

W Madrycie istnieje kilka rodzajów płatnego parkowania, oznaczonych kolorowymi oznaczeniami: niebieski (dla wszystkich kierowców z limitem czasu do 2 godzin), zielony (dla miejscowych, goście stolicy mogą zaparkować samochód maksymalnie na godzinę). Płatność w parkometrze. Istnieją duże parkingi i parkingi typu „na zakładkę”.

Bezpłatny parking dostępny jest tylko poza zabytkowym centrum Madrytu.

Stacje benzynowe w Hiszpanii

Stacje benzynowe mają w ofercie benzynę 95 i 98 oraz olej napędowy. Większość stacji benzynowych jest obsługiwana ręcznie, ale też są automatyczne. Te ostatnie działają przez całą dobę.

Komunikacja komórkowa

W Hiszpanii działa czterech głównych operatorów komórkowych: Orange, Vodafone, Movistar i Yoigo. Turyści mogą wybrać tylko taryfy opłacone z góry (Tarjeta). Przy wyborze planu taryfowego należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę za minutę, ale również na opłatę za połączenie (za rozmowy jest osobna opłata) oraz na to, czy w cenie jest zawarty podatek VAT. Na karcie musi być napisane: "con impuestos" lub "iva incluido", czyli włączone.

Napisz komentarz