Wynajem samochodów Bułgaria — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
19€
średnia cena za dobę
482
samochodów we flocie

Jeżeli chcą Państwo połączyć urlop w Bułgarii z plażowaniem, zwiedzaniem najsłynniejszych zabytków i wycieczkami do niewiarygodnych zakątków kraju, wynajęcie samochodu jest koniecznym punktem. 

Podróżowanie samochodem to wygoda i swoboda. Dzięki niemu nie muszą Państwo wcześnie wstawać, aby złapać odpowiedni autobus. Nie będzie trzeba czekać, aż cały tłum turystów, którzy przyjechali z Państwem na tę samą wycieczkę, zrobi sobie zdjęcia i nie trzeba się spieszyć, jeśli jakieś miejsce wpadło do oka. To Państwo wybierają, jak chcą podróżować i gdzie chcą się udać.

Wypożyczenie samochodu to świetny i najbardziej opłacalny sposób, aby zobaczyć wszystko, co jest zaplanowane.

Najbardziej popularne miasta do wynajęcia samochodu w Bułgarii:

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Bułgarii?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu jest obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

14 €
ST
11.67 €
LUT
22.5 €
MRZ
22 €
KW
23.56 €
MAJ
27 €
CZ
39.11 €
LIP
35 €
SIER
25.22 €
WRZ
13.3 €
PAŹ
7.63 €
LIS
20.4 €
GR

Wynajem samochodów na lotnisku

Mogą Państwo przylecieć do Sofii, Burgasa lub Warny, ale nie ma tu zasadniczej różnicy - na każdym lotnisku można wynająć samochód.

Lotnisko w Sofii

Międzynarodowe lotnisko w Sofii i stolicę dzieli 10 km, czyli około pół godziny jazdy.

Do miasta można dojechać autobusem 384 lub 84. Ale to nie jest najlepsza opcja. Autobus kursuje na trasie lotnisko - Centrum, co oznacza, że wydatki na taksówki są nieuniknione. Dlatego turyści przyjeżdżający z dużymi bagażami, dziećmi lub wózkami wolą zorganizować prywatny transfer (około 35 euro, w zależności od odległości od hotelu i pory dnia) lub wynająć samochód.

Wygodniej i taniej jest wynająć pojazd z dostawą bezpośrednio na lotnisko: parkingi znajdują się przed terminalami i są otwarte 24 godziny na dobę.

Lotnisko w Burgasie

Przyjmuje loty turystyczne i czarterowe. Jeżeli wybierają się Państwo do Bułgarii, aby odpocząć na jej wspaniałych plażach, to właśnie tutaj będą Państwo mieli największe szanse.

Z lotniska Sofii do centrum miasta można dojechać autobusem nr 15. Ale jeśli przyjadą Państwo w nocy, trzeba będzie wziąć taksówkę. Nie ma autobusów nocnych.

Osoby planujące wypożyczenie samochodu mogą zaoszczędzić na tej wycieczce. Tuż przy terminalu zobaczą Państwo lady międzynarodowych wypożyczalni. Ale rezerwacja samochodu z wyprzedzeniem, z dostawą na lotnisko, tuż przed lotem jest o wiele wygodniejsza: będą Państwo prowadzić samochód, który sami wybrali, a nie ten, który był "na stanie". Nie wspominając o tym, że ta metoda może być znacznie tańsza.

Lotnisko w Warnie

  

Lotnisko znajduje się 7,5 km od Warny. Do centrum miasta można dojechać:

 • Autobusem. Kursuje co kwadrans, zarówno do Warny, jak i do miejscowości wypoczynkowych. Ale jest jeden problem: latem, kiedy wiele samolotów przylatuje w tym samym czasie, autobus jest mocno zapełniony. Podróż może stać się bardzo niekomfortowa.
 • Taksówki.
 • A najwygodniejszą opcją jest wynajęcie samochodu. Zamiast uciążliwej podróży autobusem lub taksówką, otrzymają Państwo kluczyki do wypożyczonego samochodu w momencie opuszczenia terminalu. 10 minut na podpisanie umowy - i już można cieszyć się pięknem tego kraju.

Co jest potrzebne aby wynająć samochód

  

Z dokumentów jest potrzebne:

 • Prawo jazdy
 • Paszport
 • Karta płatnicza

Dlaczego lepiej wynająć transport w Bułgarii online?

  
 • Bardziej opłacalnie. Rezerwacja samochodu przez internet jest tańsza, ponieważ jest czas na porównanie cen i wybranie najkorzystniejszej oferty.
 • Bardziej wiarygodne. Z voucherem w ręku mają Państwo absolutną pewność, że będą mieli Państwo samochód i znana jest kwota wynajmu. Łatwiej jest wykonać resztę wakacyjnych obliczeń.
 • Bardziej komfortowo. Nie tracą Państwo czasu na chodzenie po firmach wynajmujących pojazdy. Czas ten można poświęcić na plażowanie, zwiedzanie, zakupy lub po prostu spacerowanie po ciekawych miejscach z ukochaną osobą.

Popyt na wynajem samochodów w Bułgarii

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

28 %
ST
23 %
LUT
33 %
MRZ
34 %
KW
55 %
MAJ
67 %
CZ
81 %
LIP
93 %
SIER
56 %
WRZ
14 %
PAŹ
9 %
LIS
21 %
GR

Ubezpieczenie w Bułgarii

W Bułgarii, jak w każdym kraju europejskim, obowiązują międzynarodowe przepisy dotyczące ubezpieczeń samochodowych. Można wybrać polisę ubezpieczeniową:

 • Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem majątkowym od odpowiedzialności cywilnej;
 • CASCO - ubezpieczenie samochodów do wynajęcia. Nie obejmuje uszkodzeń przedniej szyby, opon, podwozia i wnętrza samochodu;
 • SuperCASCO - obejmuje uszkodzenia przedniej szyby, opon, podwozia i wnętrza samochodu.

OC (czasami CASCO) oraz winieta do poboru opłat są już wliczone w cenę wynajmu.

Wszystkie rodzaje ubezpieczeń wymagają kaucji. Kaucja to kwota maksymalnej odpowiedzialności najemcy. Jest ona pobierana przy odbiorze samochodu i zwracana przy przekazaniu samochodu, jeśli jest on w porządku.

Wynajem samochodów w Bułgarii na naszej stronie internetowej

Przy rezerwacji transportu na wakacje bardzo ważne jest, aby nie pomylić się w wyborze wypożyczalni. Wynajmując samochód na naszej stronie internetowej:

 • Oszczędzają Państwo czas. System selekcji samochodów w Bułgarii został zaprojektowany tak wygodnie, jak to tylko możliwe: wszystkie niezbędne informacje są dostępne, kompletne i aktualne w momencie składania zamówienia. Nie muszą Państwo poświęcać godzin swojego wolnego czasu na szukanie odpowiedniego transportu i dokonywanie rezerwacji;
 • uzyskać europejski serwis i europejską gwarancję za cenę lokalnego wynajmu;
 • będą Państwo pewni naszego wsparcia w każdym momencie podróży.

Wynajem samochodów Localrent.pl to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy zarówno na wygodzie, jak i odpowiedniej zapłacie.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Przepisy ruchu drogowego są podobne do Europejskich. Policja drogowa w Bułgarii lubi polować na sprawców przekroczenia prędkości. Policjant może nawet odebrać prawo jazdy turyście, który wynajął w Bułgarii samochód. Ale w większości przypadków w ten sposób traktuje się tylko jawnie pijanych kierowców.

Jeżeli przestrzegają Państwo przepisów ruchu drogowego, podróż odbędzie się bez nieprzyjemnych spotkań z policją.

Parking

Płatne parkingi w Bułgarii są oznaczone linią na asfalcie (zielona lub niebieska linia). Pod znakiem „P” znajdują się wszystkie niezbędne informacje o taryfach i terminach, pod napisem „CENA”.

Bezpłatny parking jest możliwy tylko w miejscach, gdzie nie ma znaków zakazu i znaków, że trzeba zapłacić za miejsce parkingowe.

Prosimy poważnie traktować przepisy dotyczące parkowania: 70% mandatów, które płacą w Bułgarii nasi autoturyści, wynika z nieprawidłowego parkowania.

Stacje benzynowe

W kraju jest wiele stacji benzynowych, są one dogodnie zlokalizowane, nie ma ryzyka zostania na drodze z pustym bakiem. Jakość paliwa jest dobra. Lepiej tankować na dużych sieciowych stacjach benzynowych.

Komunikacja komórkowa

Turystom najbardziej opłaca się kupić lokalną kartę SIM, roaming będzie kosztował znacznie więcej. Wybierając kartę SIM, należy poinformować sprzedawcę, że potrzebują Państwo karty przedpłaconej.

Napisz komentarz