Wynajem samochodów Cypr — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
33€
średnia cena za dobę
1731
samochodów we flocie

Szukają Państwo samochodu do wynajęcia na Cyprze w najlepszej cenie? Localrent porówna oferty lokalnych dystrybutorów i wybierze najbardziej opłacalne.

Pełna przejrzystość przy obliczaniu kosztów, ubezpieczenie i podatki są już wliczone w cenę. Zaliczka wynosi tylko 15%, reszta kwoty płatna przy odbiorze.

Wielu turystów i podróżników twierdzi, że samochody w Republice to nie luksus, a tylko konieczność. I mają absolutną rację. Prawdziwy Cypr można obejrzeć bez nudnych przewodników, dusznych autobusów i standardowych tras, tylko samochodem. 

Wielu turystów preferuje samochody, wypożyczenie to świetne rozwiązanie, gdy wakacje są krótkie i chce się zobaczyć jak najwięcej, a komunikacja miejska nie zawsze dojeżdża we właściwe miejsce. Tak więc wynajem samochodów na Cyprze jest dobrze rozwinięty i na wyspie można wynająć każdy samochód, od kompaktowego po luksusowy kabriolet.

Republika ma niewielką powierzchnię i całkiem możliwe jest objechanie jej samochodem w ciągu tygodnia lub dwóch wakacji.

Doświadczeni podróżnicy radzą, że warto zorganizować wynajem samochodu na Cyprze z dużym wyprzedzeniem za pomocą strony internetowej.

Jazda wynajętym samochodem na Cyprze to czysta przyjemność. Pokochają Państwo te drogi. Idealne pokrycie i oznakowanie, znaki drogowe są powielane w międzynarodowym języku angielskim. Kierowcy zachowują się prawidłowo. Pewne napięcie mogą wywołać jedynie motocykliści, którzy często jeżdżą z dużą prędkością i nie przestrzegają przepisów. W pozostałych przypadkach wypożyczenie samochodu na Cyprze jest raczej przyjemnym doświadczeniem.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów na Cyprze

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Cyprze

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu, obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

20.13 €
ST
26.5 €
LUT
26.84 €
MRZ
27.29 €
KW
32.21 €
MAJ
32.24 €
CZ
36.54 €
LIP
38.4 €
SIER
35 €
WRZ
31.55 €
PAŹ
24.83 €
LIS
20.06 €
GR

Wynajem samochodów przez serwis Localrent.pl

Wynajem samochodu na Cyprze będzie łatwy i niezawodny, jeśli wypożyczą go Państwo za pośrednictwem Localrent.pl. Aby to zrobić, nie trzeba osobiście przychodzić do biura na Cyprze. Rezerwacja samochodu odbywa się z wyprzedzeniem za pomocą naszej strony internetowej. Wynajmując samochód na Cyprze z wyprzedzeniem, mogą być Państwo pewni, że otrzymają go w najlepszych warunkach.

Strona jest bardzo prosta w obsłudze, poradzi sobie z nią nawet ten, kto nigdy nie rezerwował samochodu przez internet. Wszystkie potrzebne informacje będą na wyciągnięcie ręki.

Jak zarezerwować samochód:

  • Wybrać żądane miasta odbioru/zwrotu i określić terminy wynajmu;
  • Po wybraniu odpowiedniej opcji należy kliknąć na zdjęcie. Prosimy sprawdzić charakterystyki samochodu, zwrócić uwagę na ewentualne dodatki, które mogą być potrzebne;
  • Sprawdzić kalkulację ceny. Nie muszą Pastwo tego robić dodatkowo na kalkulatorze, dodając 15% na nieprzewidziane wydatki. Kalkulacja dotycząca rezerwacji samochodu na Cyprze będzie od razu kompletna i ostateczna. Jeśli wszystko Państwu odpowiada, należy kliknąć „zarezerwuj”;
  • Określić czas i miejsce odbioru i zwrotu samochodu na Cyprze. Należy pamiętać o stawce dziennej: w przypadku określenia godziny powrotu późniejszej niż godzina odbioru, doliczany jest 1 dzień wynajmu. Następnie podać dane kierowcy. Kliknąć przycisk „zażądaj” lub „zapłać”;
  • Jedynie kaucja w wysokości około 15% ceny najmu jest płatna od razu. Reszta kwoty jest wypłacana na miejscu przy odbiorze;
  • Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo e-voucher zawierający wszystkie niezbędne informacje i dane kontaktowe wypożyczalni.

Nie muszą się Państwo martwić o nic więcej: pracownik oraz wynajęty samochód będą czekać na Państwa w wyznaczonym miejscu w dogodnym czasie.

Rezerwacja transportu na Cyprze z Localrent.pl jest bardzo łatwa nawet dla początkującego.

Popyt na wynajem samochodów na Cyprze

Procent zajętości wynajmowanej floty samochodowej według miesiąca. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

31.8 %
ST
29.7 %
LUT
33.2 %
MRZ
43.1 %
KW
67.3 %
MAJ
74 %
CZ
83.1 %
LIP
84.3 %
SIER
72.2 %
WRZ
53.5 %
PAŹ
34 %
LIS
29.8 %
GR

Co jest potrzebne, aby wynająć samochód na Cyprze

  
  • Prawo jazdy
  • Paszport
  • Karta płatnicza

Wybierając samochód do wynajęcia na Cyprze, najlepiej zdecydować się na pojazdy z klimatyzacją. Klimat na wyspie jest gorący, szczególnie w okresie od lipca do sierpnia.

Ubezpieczenie samochodu do wynajęcia

Cena zawiera ubezpieczenie od szkód wyrządzonych osobom trzecim (odpowiednik OC) Niekoniecznie, ale dość często w koszt wynajmu samochodu na Cyprze wliczone jest ubezpieczenie od uszkodzenia wynajętego auta (podobnie jak w naszym CASCO). Ubezpieczenie CASCO nie obejmuje szyb, opon, dna.

Samochód można wypożyczyć na Cyprze z kaucją lub bez.

Ubezpieczenie na wyspie nie działa, jeśli kierowca wynajętego samochodu był pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Jest jeszcze jeden punkt, kiedy zwykłe ubezpieczenie samochodu nie obowiązuje. Wyspa Cypr jest podzielona na dwie części: grecką (Republika Cypryjska) i turecką (Cypr Północny). Zabronione jest podróżowanie do tureckiej części wyspy transportem wynajętym w greckiej części Cypru.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Ruch lewostronny na Cyprze to główna cecha przepisów ruchu drogowego, którą należy wziąć pod uwagę przy wynajmie samochodu na Cyprze. Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze samochodu, być może automatyczna skrzynia biegów będzie wygodniejsza. Pozostałe przepisy ruchu drogowego są praktycznie takie same jak w innych częściach Europy. Tablica rejestracyjna wypożyczonego samochodu na Cyprze jest czerwona, będą Państwo widoczni z daleka, a lokalni kierowcy wezmą pod uwagę Państwa brak doświadczenia.

Wypożyczenie samochodu na Cyprze nie będzie wyzwaniem dla Państwa umiejętności, a raczej przyjemnym bonusem wakacji.

Parking

Parking na Cyprze jest płatny oraz bezpłatny. Parking płatny można rozpoznać po obecności automatu parkingowego. Koszt - od 0,50 € / godz. Bezpłatny parking dla odwiedzających znajduje się najczęściej w centrach handlowych, restauracjach i hotelach.

Nie należy parkować samochodu w miejscach, gdzie przy krawężniku znajdują się żółte oznaczenia, wbrew kierunkowi ruchu i na chodnikach.

Stacje benzynowe

Wypożyczenie samochodu na Cyprze wiąże się z wizytami na stacje benzynowe. Po otrzymaniu, pracownik wypożyczalni na Cyprze poinformuje Państwo szczegółowo, jak i czym zatankować samochód. Stacje benzynowe na wyspie są w większości automatyczne. Ceny na różnych stacjach benzynowych są prawie takie same, więc nie ma sensu szukać na Cyprze, gdzie można taniej zatankować samochód.

Komunikacja komórkowa

Lokalne karty SIM są sprzedawane na Cyprze we wszystkich głównych centrach handlowych, stacjach benzynowych i biurach operatorów. Komunikacja jest droga, ale pogoń za najtańszymi kartami SIM nadal nie jest tego warta. Lepiej przepłacić za usługi.

Napisz komentarz