Wypożyczalnia samochodów na Fuerteventurze

4.6 / 5
1409 opinii
46€
średnia cena za dobę
1652
samochodów we flocie

Wynajem samochodu to najwygodniejszy i najbardziej opłacalny sposób na lepsze poznanie Fuerteventury. Komunikacja autobusowa jest słabo rozwinięta, programy wycieczek opracowane dla przeciętnego turysty, a nie specjalnie dla Państwa, a podróż taksówką jest dosyć kosztowna. Wypożyczony samochód to świetny sposób na zorganizowanie własnej, niepowtarzalnej wycieczki po wyspie.

Zarezerwowany samochód można odebrać i zwrócić bezpośrednio na lotnisku Fuerteventura.

Dzięki temu nie trzeba czekać na autobus, odwozić wszystkich współpasażerów do ich hoteli lub wydawać dodatkowych pieniędzy na taksówki. 10-15 minut na odebranie samochodu i już są Państwo w drodze na swoje idealne wakacje.

Wynajem samochodów na Localrent.pl

Nasza strona internetowa zawiera oferty różnych lokalnych wypożyczalni. Tutaj mogą Państwo szybko i łatwo porównać wszystkie dostępne opcje, wybrać najlepszy samochód i natychmiast go zarezerwować.

Cena wynajmu jest ustalana w momencie rezerwacji. Przy odbiorze samochodu wystarczy zapłacić kwotę wskazaną na voucherze.

Polecamy wynająć samochód online z wyprzedzeniem, aby nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego pojazdu na urlopie.

Na ile dni warto wypożyczyć samochód w Fuerteventurze?

Jeżeli chcą Państwo objechać wyspę dookoła, zrobić zdjęcia jej "marsjańskiej" scenerii, odwiedzić prawdziwą farmę aloesu, podziwiać najlepsze widoki, odwiedzić najbardziej piękne plaże - zdecydowanie lepiej wziąć samochód na 7-10 dni. W ten sposób zobaczą Państwo wszystko, co chcą, bez żadnego pośpiechu.

A jeśli chcą Państwo spędzić leniwy urlop, rozcieńczony odrobiną jazdy, wtedy można wziąć samochód na kilka dni i zwiedzić tylko najbardziej popularne miejsca.

Jakie dokumenty są potrzebne i jakie ubezpieczenie wybrać

Do wynajęcia jest potrzebne:

  • ważne prawa jazdy kategorii „B”
  • paszport
  • karta bankowa

Jakie ubezpieczenie jest potrzebne na Fuerteventurze? To co wyróżnia tę wyspę to fakt, że nie ma tu zbyt wielu turystów, co oznacza, że nie ma zbyt wielu samochodów. Doświadczony kierowca, który pewnie się czuje za kierownicą, może zdecydować się na podstawowe ubezpieczenie OC, które jest wliczone w cenę wynajmu. A jeśli chcą się Państwo zabezpieczyć na wszelki wypadek, można kupić CASCO, Super CASCO lub pełne pokrycie. Szczegółowy opis ubezpieczeń dołączony jest do karty każdego samochodu.

Który samochód byłby idealny na Państwa podróż

Jeśli odpowiada Państwu plaża przy hotelu i samochód jest potrzebny, żeby się dostać do najbliższego miasta, wystarczy samochód kompaktowy. 

Jeśli chcą Państwo zorganizować dłuższą podróż: przetestować różne plaże, zrobić zdjęcia na tle wydm i skał -  polecamy wybrać samochód wygodniejszy i mocniejszy, średniej klasy lub luksusowy. 

Crossover z dużym przedziałem bagażowym przyda się, jeśli przyjechali Państwo na wyspę w celu surfowania. 

I oczywiście, jeśli planują Państwo spacer po plaży połączony z sesją zdjęciową, prosimy zwrócić uwagę na kabriolety.

Drogi

Najważniejsze miasta są połączone autostradą FV-2. Jazda tutaj to czysta przyjemność. Droga jest gładka, nawierzchnia doskonała, a widoki wspaniałe.

Gorsze są drogi drugorzędne, ale bez wybojów. Prosimy zachować ostrożność na serpentynach i upewnić się, że zatankowali Państwo dodatkowe paliwo: w górach zużycie paliwa jest wyższe.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Zasady ruchu drogowego są europejskie i są trzy podstawowe zasady, o których należy pamiętać, aby wszystko było w porządku: 

  • W żadnym wypadku nie należy przekraczać dozwolonej prędkości. Prosimy zwracać uwagę na znaki ograniczenia prędkości i ich przestrzegać - wzdłuż dróg znajdują się fotoradary. 
  • Nie należy parkować samochodu na poboczu oznaczonym żółtą linią lub żółtym zygzakiem, nawet na krótki czas.
  • Nie wolno prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. 

Na wyspie nie można prowadzić samochodu z gołym torsem, bosymi stopami lub w plażowych kapciach. Wszyscy podróżujące nie powinni wyciągać rąk z samochodu.

Parking Fuerteventura

Nie ma tu zbyt wielu turystów, więc znalezienie parkingu nie będzie trudne.

W centrach dużych miast parking jest płatny. Można go rozpoznać po niebieskich oznaczeniach. Płatność w parkometrze. Bilet parkingowy zawsze musi być umieszczony na desce rozdzielczej, aby kontroler mógł zweryfikować, czy opłata została naliczona.

Darmowe parkingi są oznaczone białymi oznaczeniami.

Linia żółta - parkowanie jest surowo zabronione.

Jakie miejsca można odwiedzić samochodem na Fuerteventurze?

Jest tu niewiele zabytków kulturalnych i historycznych, ponieważ wyspa jest słabo zaludniona. Ale przyrodę można podziwiać długo!

Mnóstwo wspaniałych plaż, z których Państwo będą w 100% zadowoleni. Miejscowe plaże mają żółty, szary, czarny wulkaniczny i biały piasek. Plaże z jasnym piaskiem znajdują się w północnej części, w rejonie Corralejo. Miłośnicy czarnej plaży pokochają AJUY. Wizytówką wyspy jest plaża Cofete, piękna, brutalna, dzika i nie zaludniona. Warto też spojrzeć na Playa de Castillo – piaszczystą zatokę bez fal i z dużą ilością muszelek. Jedną z niewielu tamtejszych ciekawostek historycznych jest twierdza San Buenaventura, XVIII-wieczna fortyfikacja zbudowana dla ochrony przed piratami.

Dodatkowym słynnym miejscem jest Park Przyrody Betancuria, niskie, ale piękne góry z wieloma szlakami turystycznymi i możliwością fotografowania górskich kóz i wiewiórek Maghrebu. Droga jest położona wzdłuż intrygującego „obcego” krajobrazu.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się, jak powstają naturalne kosmetyki aloesowe, prosimy zajrzeć do Canary Aloe Vera Finca. Tutaj wyjaśnią i pokażą Państwu wszystko w szczegółach. I oczywiście zaproponują zakup lokalnych produktów. Ale dyskretnie.

Niesamowitym miejscem jest Park Naturalny Corralejo na północnym wschodzie, "mała Sahara" z wydmami, wspaniałymi plażami i wulkanem Montana Roja.

Nie przegapcie latarni morskiej Entallada we wschodniej części wyspy. Ma wysokość 12 metrów i fasadę wyłożoną z czerwonych i białych kamieni zwróconą w stronę oceanu. Panoramiczny widok z tego miejsca jest warty zdjęć.

Napisz komentarz