Wynajem samochodów Chorwacja — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
38€
średnia cena za dobę
319
samochodów we flocie

Wynajęcie samochodu i odbycie prawdziwej podróży po Chorwacji to nie tylko dobry pomysł, to świetny pomysł. Mając samochód, można łatwo wcisnąć w jeden mały urlop spokojne plażowanie, górskie przejażdżki, spacery po starożytnych miastach, kolacje w autentycznych restauracjach i przejażdżki panoramicznymi drogami wzdłuż morza. Podróż samochodem po Chorwacji to uczta dla duszy!

Aby nie tracić cennych godzin podróży na szukanie odpowiedniego samochodu, najlepiej znaleźć i zarezerwować samochód z wyprzedzeniem online.

Jeśli chcą Państwo zaoszczędzić na wynajmie, należy zadbać o to z dużym wyprzedzeniem: im wcześniejsza rezerwacja, tym większy wybór i niższe ceny.

5 zalet wynajmu na localrent

  
  1. Aktualne i dokładne ceny wynajmu i dodatków opcjonalnych. Cena wynajmu jest ustalana w momencie rezerwacji.
  2. Przy zamówieniu wymagana jest zaliczka w wysokości 15-20%, a cena główna płatna jest przy odbiorze samochodu.
  3. Samochód można zamówić w jednym mieście, a zwrócić w innym.
  4. Strona internetowa jest przyjazna dla użytkownika i łatwa do zrozumienia. Wszystkie warunki są napisane prostym językiem.
  5. Obsługa klienta jest do Państwa dyspozycji każdego dnia i w każdej sytuacji.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Chorwacji

Odbiór i zwrot

Samochód jest odbierany w wybranym przez Państwa miejscu oraz wskazanej przez Państwa godzinie.

Z kierownikiem wypożyczalni można spotkać się zarówno w mieście, jak i na lotnisku.

  1. Należy dokładnie obejrzeć pojazd, zanotować wszelkie uszkodzenia na schemacie odbioru. 
  2. Na wszelki wypadek zalecamy zrobić szczegółowe zdjęcia pojazdu wewnątrz i na zewnątrz.
  3. Zalecamy dokładnie przeanalizować i dopiero wtedy podpisać umowę, następnie zapłacić resztę kwoty zamówienia i wpłacić zaliczkę (jeśli jest przewidziana). 

Trwa to zazwyczaj około 15 minut.

Zwrot samochodu jest jeszcze szybszy. Należy przyjechać na czas, czystym samochodem, z uzgodnioną ilością paliwa w baku. Kierownik odbiera kluczyki, sprawdza pojazd i podpisuje Państwa kopię protokołu zwrotu. Jeśli kaucja nie zostanie natychmiast zwrócona w gotówce, należy zachować wszystkie dokumenty do momentu otrzymania pieniędzy.

Cechy przepisów ruchu drogowego i mandatów w Chorwacji

Ruch w tym kraju niewiele różni się od ogólnoeuropejskiego, większość dróg jest w dobrym stanie, a policja drogowa zatrzymuje się dość rzadko. Jednak nadal ważne i konieczne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i w celu uniknięcia płacenia wysokich kar. Na drogach jest mnóstwo kamer.

Parking

Bezpłatny parking w Chorwacji można znaleźć poza centralnymi częściami dużych miast i popularnych kurortów.

W centrum dużych miast parkowanie jest płatne. Można zapłacić w kiosku, parkometrze, SMS-em lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Płatne drogi

Główne miasta Chorwacji są połączone płatnymi drogami. Można je rozpoznać po odpowiednich dużych zielonych znakach i szlabanie przy wejściu. Płatność gotówką lub kartą.

Większość płatnych odcinków ma darmowe odpowiedniki.

Stacje benzynowe w Chorwacji

W kraju jest wiele stacji benzynowych, ale są one nierównomiernie rozmieszczone. W dużych miastach i na głównych autostradach nie ma problemu z tankowaniem, ale dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w paliwo podczas podróży po odległych obszarach.

Na dużych stacjach benzynowych w Chorwacji z reguły można nie tylko zatankować, ale także odpocząć, coś przekąsić i napić się kawy.

Gdzie się udać wypożyczonym samochodem

Koniecznie trzeba zwiedzić klimatyczny stary Zagrzeb. To jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, gdzie spacerując o zmroku starożytnymi uliczkami, można zobaczyć, jak dozorca ręcznie zapala uliczne lampy.

Samochodem wygodnie będzie wspiąć się na Slam, najwyższy szczyt grzbietu Medvednicy. W tym miejscu czekają na Państwo przepiękne krajobrazy, a na zakończenie warto zjeść obiad w jednym z górskich schronisk otaczających zamek, w którym serwowane jest domowe chorwackie jedzenie.

Godzinę jazdy od stolicy znajduje się region winiarski Plesivica, gdzie można spróbować słynnych czerwonych win. Zaplanujcie Państwo nocleg, bo od degustacji na pewno nie da się powstrzymać!

Koniecznie trzeba pojechać do Plitwickich Jezior, zrobić sobie selfie na tle wodospadów i zamówić pstrąga w restauracji.

Park Narodowy Krka to jedno z najciekawszych miejsc na wybrzeżu: krystalicznie czyste morze, strome zbocza gór, słynny wodospad Skradinski Buk, średniowieczna twierdza i... restauracja z gwiazdką Michelin.

Proszę nie przegapić niesamowitej Kasteli: miasteczka złożonego z siedmiu wiosek. Każda ma swój własny starożytny zamek obronny!

I oczywiście, doświadczenia z Chorwacji nie byłyby kompletne bez odpoczynku na najlepszej plaży w Breli (według Forbes).

Napisz komentarz