Wynajem samochodów Hiszpania — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
45€
średnia cena za dobę
1646
samochodów we flocie

Hiszpania to kraj pełen niesamowitych cudów. Można tu pływać w lazurowym morzu i wylegiwać się na ciepłych, jedwabistych piaskach, wędrować ulicami starych miast i zagłębiać się w starożytną historię, przejeżdżać przez zawrotne serpentyny górskie i spacerować bez pośpiechu wśród piękna przyrody. A jeśli lubią Państwo podróżować na własną rękę, to jest to idealne miejsce, aby wynająć samochód i odbyć podróż marzeń.

Dzięki wynajętemu samochodowi nie muszą się Państwo spieszyć, aby zdążyć na transport publiczny, podziwiać zabytki w ściśle określonym czasie lub czekać na backpackerów, którzy przyjechali tym samym autobusem do zwiedzania co Państwo. Wypożyczony samochód to możliwość cieszenia się przejażdżką po słonecznej Hiszpanii we własnym tempie.

Można odebrać i zarezerwować samochód z wyprzedzeniem online na naszej stronie internetowej.

Jeżeli wybierają się Państwo do Hiszpanii samolotem, istnieje możliwość zarezerwowania samochodu do wynajęcia bezpośrednio na lotnisku.

Pracownik spotka się z Państwem po przyjeździe, sporządzi umowę i przekaże klucze.

Pięć powodów, dla których warto wynająć samochód na wyjazd na naszej stronie internetowej

  
 1. W jednym miejscu zebrane są najlepsze oferty od sprawdzonych lokalnych wypożyczalni. Mogą Państwo szybko i łatwo porównać dostępne opcje i wybrać tę najlepszą.
 2. Ostateczna i szczegółowa kalkulacja kosztu zamówienia widoczna jest jeszcze przed dokonaniem płatności. Brak ukrytych opłat i prowizji.
 3. Zaliczka za rezerwację - tylko 15-20%. Kwota główna jest wypłacana przy odbiorze pojazdu.
 4. Podstawowe ubezpieczenie jest już wliczone w cenę.
 5. Przyjazna obsługa klienta, która pomoże w każdej sytuacji.

Na jaki okres czasu najlepiej wynająć samochód

Długość wynajmu zależy bezpośrednio od Państwa wyobrażenia o idealnym urlopie w Hiszpanii. 

Jeżeli chcą Państwo spędzić urlop w hotelu nad morzem z odrobiną zwiedzania, to wystarczą 2 lub 3 dni.

A jeżeli marzyli Państwo o prawdziwym road tripie, zwiedzaniu najbardziej niesamowitych miejsc w Hiszpanii i rozkoszowaniu się duszą tego kraju, lepiej wziąć samochód na całe wakacje. Jest tu wystarczająco dużo atrakcji na dowolny okres.

Co jest potrzebne do wynajęcia:

Aby wynająć samochód jest potrzebne: 

 • Prawo jazdy
 • Paszport
 • Karta płatnicza

Który samochód wybrać?

Do poruszania się po mieście i pobliskich atrakcjach można wziąć mały, ekonomiczny pojazd.

Jeżeli zamierzają Państwo jeździć w górach, należy wybrać samochód o większej mocy, z silnikiem o pojemności większej niż 1,6 litra. Idealną opcją byłby crossover z napędem na cztery koła.

Przed wyjazdem w góry należy zatankować dodatkowe paliwo. Na wzniesieniach zużycie paliwa wzrasta o współczynnik 1,5 lub 2. A w górskich wioskach może nie być stacji benzynowych.

Do jazdy po wybrzeżu z rozległymi widokami nadaje się kabriolet.

Dla dużych rodzin lub grup przyjaciół minivan jest właściwym wyborem. Wystarczy wcześniej uzgodnić plan podróży ze wszystkimi innymi podróżnikami.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Ogólnie rzecz biorąc, Hiszpanie jeżdżą ostrożnie i w sposób zdyscyplinowany, piesi są dopuszczani, sygnały skrętu migają na czas, a ograniczenia prędkości są przestrzegane.

Ograniczenie prędkości: 

 • w obrębie miasta - 50 km/godz.; 
 • poza miastem – 90 km/godz.;
 • na autostradach – 120 km/godz.. 

Nie ma potrzeby je łamać, na torach jest wystarczająco dużo kamer wideo i radarów, aby manewr nie pozostał bezkarny.

Pasy bezpieczeństwa muszą być zapięte zarówno przez kierowcę jak i pasażerów. 

Korzystanie z telefonu podczas jazdy jest surowo zabronione. Możliwe jest prowadzenie rozmów przy użyciu systemu głośnomówiącego. 

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,5 mg/ml.

Płatne drogi

W kraju są drogi płatne, ale warto z nich korzystać tylko wtedy, gdy się spieszy. Alternatywna droga bezpłatna jest bardziej malownicza, ma punkty widokowe i małe kafejki z lokalną żywnością, a jazda nią jest o wiele przyjemniejsza. 

Jeżeli muszą Państwo skorzystać z drogi płatnej, to:

 • Nie można się na nią dostać przez pomyłkę, zawsze przed wejściem jest punkt płatności.
 • Można zapłacić gotówką lub kartą. Tej drugiej metody doświadczeni podróżnicy nie radzą. Z powodu błędów w systemie mogą Państwo zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Potem, oczywiście, uporządkują to i zwrócą środki, ale straci Państwo czas i nerwy.

Najłatwiej jest zapłacić gotówką. Należy nacisnąć przycisk komunikacji na początku pasa, podchodzi do Państwa operator i można zapłacić. 

Trudno jest obliczyć średni koszt, ponieważ cena zależy od kilku czynników: od tego, która droga, od natężenia ruchu i czy są tunele. Mniej więcej 10-15€ za 100 km.

Parking

W dużych miastach parking jest w większości płatny. Można go łatwo rozpoznać po niebieskich oznaczeniach na chodniku i odpowiednim znaku. Płatność dokonywana jest natychmiast, w parkometrze, monetami. Parkomaty nie umieją wydawać reszty. 

Koszt parkowania to około 2-3 €/godz. Na większości parkingów od 20:00 do 08:00 można zostawić samochód za darmo.

Zieloną lub pomarańczową linią zaznaczono miejsca parkingowe dla mieszkańców.

Wolne miejsca parkingowe są oznaczone białymi liniami.

Napisz komentarz