Wypożyczalnia samochodów na Krecie

4.6 / 5
1409 opinii
27€
średnia cena za dobę
1062
samochodów we flocie

Trudno wymienić wszystko, co na Krecie warto zobaczyć. Wyspa jest pełna cudów. Są to między innymi legendarny pałac w Knossos, starożytna twierdza Koules, mityczny labirynt Minotaura, piękne piaszczyste plaże Elafonisi, zatopione miasto Olus, wąwóz Samaria, jaskinia Zeusa i wiele innych.

Wynajem samochodów na Krecie jest najbardziej popularnym i wygodnym sposobem podróżowania po wyspie.

W Grecji istnieje nawet żart, że liczba wynajmowanych na Krecie środków transportu jest równa liczbie turystów. I nic dziwnego, bo do najciekawszych miejsc na wyspie można się dostać tylko samochodem.

Najpopularniejsze miasta, w których można wypożyczyć samochód w Grecji

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie

27 €
ST
29.5 €
LUT
30.21 €
MRZ
32.8 €
KW
34 €
MAJ
43 €
CZ
46 €
LIP
41.65 €
SIER
33 €
WRZ
30.71 €
PAŹ
33.79 €
LIS
28.29 €
GR

Dokumenty i ubezpieczenie na Krecie

Do wynajęcia samochodu na Krecie jest potrzebne:

  • Międzynarodowy paszport
  • Prawo jazdy
  • Karta płatnicza

Jak wszędzie, w Grecji nie można wynająć samochodu bez ubezpieczenia. Na Krecie można ubiegać się o CASCO (nie obejmuje uszkodzeń szyb, opon, podwozia samochodu) lub SuperCASCO (obejmuje wszystkie te uszkodzenia). Opcjonalnie dostępna jest ochrona przed kradzieżą oraz ubezpieczenie pasażerów. Niektóre samochody są dostępne tylko po zapłaceniu kaucji, niektóre bez niej. Prosimy dokładnie przeczytać warunki wynajmu samochodu i umowę.

Bardzo łatwo jest wybrać odpowiednią opcję ubezpieczenia wynajmowanego samochodu. Jeśli są Państwo ostrożnymi i pewnymi siebie kierowcami, lepiej wziąć tę wliczoną w całkowitą cenę zlecenia; jeśli chcą Państwo dodatkowego ubezpieczenia, dobrym rozwiązaniem będzie SuperCASCO.

Popyt na wynajem samochodów na Krecie

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym wynajmuje się najwięcej samochodów, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

29 %
ST
33 %
LUT
44 %
MRZ
54 %
KW
61 %
MAJ
76 %
CZ
79 %
LIP
83 %
SIER
68 %
WRZ
47 %
PAŹ
22 %
LIS
26 %
GR

Parking

W dużych miastach na Krecie, takich jak Heraklion, Rethymnon, Chania, parking jest płatny (0,5-1 euro za godzinę) i podzielony jest na strefy.

Płatny parking może być dostępny nawet w małych miejscowościach (jeśli są popularne). Ale zawsze można tam znaleźć darmową alternatywę, wystarczy przejechać kilkadziesiąt metrów.

Stacje benzynowe

Stacje benzynowe są zamykają o godzinie 19.00, dlatego należy wcześniej dowiedzieć się, gdzie w pobliżu od Państwa jest całodobowa stacja benzynowa (musi być taka).

Przy tankowaniu należy sprawdzić numery na pompie benzynowej, zdarzały się przypadki oszustwa, gdy pistolet został wrzucony do baku samochodu, ale NIE został pociągnięty za dźwignię, więc kierowca odjechał ze stacji benzynowej bez benzyny. To "schemat" wyłącznie dla turystów.

Przepisy ruchu drogowego i mandaty

Wynajmując samochód na Krecie najlepiej nie przekraczać dozwolonej prędkości. Na wąskich drogach mogą Państwo napotkać przeszkody: zwalone kamienie, kozy i owce, tubylców, którzy nie przestrzegają zasad.

Policja zna zasady postępowania. Są "zasadzki" pod mostami i na "długich" odcinkach, no i na koniec - są faceci z radarami laserowymi i polują na "rajdowców".

Sieć komórkowa na Krecie

W celu uzyskania dostępu do Internetu należy wybrać kartę SIM z tych trzech operatorów: Cosmote, Vodafone и Wind.
W biurze operatora można kupić kartę ("kartokinito" - taryfa przedpłacona), która jest dostępna na całej wyspie. Ponadto aktywują i skonfigurują ją dla Państwa.

Napisz komentarz