Wynajem samochodów Ateny — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
32€
średnia cena za dobę
1054
samochodów we flocie

Grecję, krainę starożytnych zabytków i nowoczesnych miast, oraz jej tętniącą życiem, kolorową stolicę - Ateny, najlepiej zwiedzać samochodem.

Dlaczego wynajem samochodów w Grecji jest tak popularny wśród turystów? Istnieje kilka powodów:

  • Znaki w metrze są w większości w języku greckim i bardzo łatwo się pomylić.
  • "Autobusy "turystyczne", w cenie 16 euro od osoby, zawiozą Państwa tylko do głównych zabytków, według ścisłego planu, od którego nie można odstąpić.

Podróżowanie samochodem pozwala zobaczyć Ateny tak, jak widzą je Grecy: swobodnie, zwracając uwagę na to, co się podoba.

Samochodem bez problemu można odwiedzić rynek Monastiraki, a zakupy włożyć do bagażnika samochodu. Następnie można coś przekąsić w jednej z cukierni, zobaczyć fontannę na Syntagmie, Pałac Słoneczny (obecnie Muzeum Numizmatyki), dawny Pałac Królewski, Łuk Hadriana i świątynię Zeusa Olimpijskiego.

Jeżeli zatrzymują się Państwo w Atenach lub okolicach, samochód jest niezbędny, ponieważ najlepsze plaże znajdują się w promieniu 20 km od stolicy.

Najbardziej popularne miasta do wynajęcia samochodu w Grecji

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Atenach?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu. Obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

27 €
ST
29.5 €
LUT
30.21 €
MRZ
32.8 €
KW
34 €
MAJ
43 €
CZ
46 €
LIP
41.65 €
SIER
33 €
WRZ
30.71 €
PAŹ
33.79 €
LIS
28.29 €
GR

Wymagane dokumenty i ubezpieczenie samochodu

Wymagane dokumenty:

  • Międzynarodowy paszport
  • Prawo jazdy kategorii „B”
  • Karta płatnicza

Ubezpieczenie OC jest już wliczone w koszt wynajmu samochodu w Grecji. Wiele samochodów posiada również CASCO.

Wszystkie rodzaje ubezpieczeń wymagają kaucji. Kwota ta ogranicza odpowiedzialność najemcy za uszkodzenie samochodu. Jeśli samochód zostanie uszkodzony na większą kwotę, wszystko powyżej kaucji zostanie pokryte przez firmę ubezpieczeniową.

Wynajem samochodów na lotnisku w Atenach

Wypożyczony samochód można odebrać bezpośrednio na lotnisku w Atenach. Pracownik wypożyczalni spotka się z Państwem po przyjeździe, sporządzi umowę i przekaże samochód. Załatwienie formalności zajmuje około 15-20 minut, po czym już można wybierać się na samodzielną wycieczkę po Grecji.

Zalety rezerwacji na naszej stronie internetowej

  

Rezerwacja samochodu na naszej stronie jest prosta i bezpieczna.

Oferujemy:

  • wynajem samochodów w atrakcyjnych cenach w lokalnych wypożyczalniach;
  • przejrzysta polityka cenowa. Pełny kosztorys dostępny jest na karcie pojazdu;
  • dostarczenie wynajętego samochodu na lotnisko w Atenach - do czasu przyjazdu.

Popyt na wynajem samochodów w Atenach

Procent zajętości wynajmowanej floty samochodowej według miesiąca. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

29 %
ST
33 %
LUT
44 %
MRZ
54 %
KW
61 %
MAJ
76 %
CZ
79 %
LIP
83 %
SIER
68 %
WRZ
47 %
PAŹ
22 %
LIS
26 %
GR

Cechy ruchu drogowego w Atenach

Architektonicznie stolica Grecji dość zagracone miasto, jak zestaw Lego rozrzucony między wzgórzami, ale wszystkie znaki prowadzące do miejsc "turystycznych" są powielone w języku angielskim, ludzie są zawsze gotowi odpowiedzieć na pytanie: "jak tam dojechać?" (rozumieją angielski). Aby się nie zgubić, należy wziąć bezpłatną mapę ze stoiska oznaczonego jako "free" - wszystkie miejsca "turystyczne" je mają.

Jazda po mieście nie jest zbyt trudna. Owszem, przepływ jest dość gęsty, odległość między samochodami minimalna, a motocykliści włażą w każdą szczelinę - ale to chyba tyle z wad. Poza tym jakość nawierzchni jest prawie doskonała, oznakowanie jest bardzo wyraźne, kierowcy przestrzegają zasad ruchu drogowego, a policja jest rzetelna i przyjazna.

Przed podróżą koniecznie należy zapoznać się z lokalnymi przepisami ruchu drogowego.

Parking

Wszystkie parkingi są koniecznie oznaczone znakiem „P”. Naziemne (wzdłuż ulic) białe oznaczenia. Nie można parkować w strefach „niebieskiej” i „żółtej”. Parkingi są ograniczone czasowo, zwykle 3 godziny, i kosztują od 0,5 do 6 euro. Płatność jest realizowana w parkomatach za pomocą kart, które można kupić w każdym kiosku.

W pobliżu rynków i atrakcji znajdują się parkingi podziemne. Jest pracownik, któremu można zadać wszystkie pytania. Koszt to 25 euro/dzień.

Parking „na zakładkę” znajduje się przy stacjach metra. Są płatny, strzeżony, prawie zawsze są miejsca. Kosztuje 2 razy taniej niż parking podziemny.

Stacje benzynowe

Stacje benzynowe są spotykają się dość często i jest na nich pracownik. Trzeba mu powiedzieć co ma tankować i za ile (w euro), resztę on już się zajmie.

Komunikacja komórkowa

Połączenie komórkowe jest dobre. Istnieje trzech operatorów: Cosmote, Vodafone и Wind. Który wybrać? Nie ma dużej różnicy, jeśli chodzi o zasięg czy cenę. Cosmote oraz Vodafone są bardzo popularne wśród Greków, więc jeśli potrzebują Państwo pakiet do rozmów z Grekami, lepiej wybrać jeden z dwóch podanych operatorów, wtedy można zaoszczędzić na rozmowach lokalnych.

Napisz komentarz