Wypożyczalnia samochodów w Lizbonie

4.6 / 5
1409 opinii
44€
średnia cena za dobę
723
samochodów we flocie

Wynajem samochodu w Lizbonie to świetna opcja dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w Portugalii w najlepszy możliwy sposób. Mając samochód, można stworzyć spersonalizowany plan podróży i odwiedzić tylko najciekawsze miejsca, odrzucając wszystko, co zbędne. Nie trzeba wcześnie wstawać, czekać na autobus turystyczny, jechać z tłumem turystów, iść szybciej, znowu czekać, słuchać natrętnych sprzedawców pamiątek i jeść tego, co się podaje. Samochodem będą Państwo mieli to, co najważniejsze - wygodę i swobodę.

Można przejechać się wzdłuż wybrzeża, popływać na ulubionych plażach, spróbować swoich sił w surfingu, odwiedzić słynne skalne jaskinie. Następnie - ułożyć trasę do pałaców Portugalii, uwielbianych przez turystów z całego świata, na przykład do pałacu Pena, jakby zbudowanego z klocków Lego. Odwiedzić średniowieczne miasta, takie jak Obidos. Jest w nich coś z Disneya, ale mimo to wszystko jest tam autentyczne: budynki, chodniki, rynki. Portugalia ma własną Wenecję i własne gondole. Krótko mówiąc, niezwykła kraina, którą można się cieszyć we własnym tempie.

Wypożyczony samochód można odebrać i zwrócić nie tylko w mieście, ale także na lotnisku w Lizbonie.

To Państwo wybierają dogodny dla siebie czas i miejsce spotkania z kierownikiem wypożyczalni podczas składania zamówienia.

Warto zarezerwować samochód na swoją podróż online z wyprzedzeniem, aby po przyjeździe do Portugalii mogli Państwo tylko cieszyć się podróżą.

Korzyści z wynajmu na naszej stronie internetowej

  
 1. Samochody z różnych wypożyczalni są zgromadzone w jednym miejscu. Dzięki temu można łatwo porównać oferty i wybrać najlepszą.
 2. Strona pokazuje aktualne ceny za wynajem i usługi dodatkowe. Brak ukrytych narzutów i dopłat.
 3. W minimalnej cenie wynajmu jest zawarta podstawowa polisa ubezpieczeniowa.
 4. Aby potwierdzić rezerwację, wystarczy wpłacić niewielką zaliczkę - 15-20%. Kwota główna jest wypłacana przy odbiorze pojazdu.
 5. Sumienna obsługa klienta służąca pomocą w każdej sytuacji przez cały okres trwania najmu.

Na jak długo najlepiej wynająć samochód w Lizbonie?

Wszystko zależy od Państwa celów i możliwości.

Jeżeli planują Państwo spędzić w stolicy Portugalii tylko kilka dni i chcą trochę pozwiedzać, zalecamy wziąć samochód na 2-4 dni i zobaczyć najlepsze miejsca.

A jeśli mają Państwo w planach komfortową podróż pełną nowych wrażeń, weźcie samochód na całe wakacje. Portugalia to ciekawy kraj i jest tam wiele do zobaczenia.

Jakie dokumenty będą potrzebne

  
 • Karta płatnicza
 • Paszport
 • Prawo jazdy

Do sporządzenia umowy potrzebne będą oryginały wszystkich dokumentów.

Który samochód byłby idealny na Państwa podróż

Wersja kompaktowa nadaje się na wycieczki po mieście i do pobliskich atrakcji. To samochód, którym łatwo jest jeździć po wąskich uliczkach i parkować, a dodatkowo oszczędza paliwo. Z minusów - mały bagażnik i niska moc silnika. 

Klasa średnia nadaje się do podróżowania po kraju w towarzystwie do 4 osób. 

Jeżeli planują Państwo wspinać się po górach, należy wybrać samochód o pojemności silnika większej niż 1,6 litra.

SUV jest idealny do podróży górskimi serpentynami.

Minivan może być wyborem dużej rodziny lub grupy, której plany wakacyjne się pokrywają. Ale jeśli jedna część chce zwiedzać architekturę, a drugą ciągnie na plażę, to lepiej wziąć dwa małe samochody. 

Kabriolet idealnie sprawdzi się na wycieczki wzdłuż wybrzeża. Należy tylko pamiętać, że takie samochody mają mały bagażnik i bardzo mało miejsca na tylnych siedzeniach.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe zasady ruchu drogowego w Portugalii są proste i znajome. Ale… lokalni kierowcy często łamią przepisy ruchu drogowego. Z pewnością nie należy brać z nich przykładu: nie jest to bezpieczne i można dostać mandat.

Ograniczenia prędkości:

 • maksymalna prędkość w mieście - 50 km na godzinę;
 • na zwykłych drogach poza miastami - 90 km na godzinę;
 • na drogach ekspresowych - 100 km na godzinę;
 • na autostradach – 120 km na godzinę.

Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich w samochodzie. 

Światła mijania są wymagane tylko w tunelach i warunkach słabej widoczności. 

Dziecko w wieku poniżej 12 lat lub o wzroście do 135 cm można przewozić wyłącznie z tyłu, w foteliku dziecięcym. 

Rozmowy przez telefony komórkowe są dozwolone wyłącznie przy użyciu urządzeń głośnomówiących. 

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,49‰.

Płatne drogi

W Portugalii wszystkie główne autostrady są płatne. Objazd drogami bezpłatnymi jest zawsze możliwy, ale jeśli brakuje Państwu czasu i mają Państwo ambitne plany, wygodnie jest skorzystać z dróg płatnych.

Płatny parking

W Lizbonie jest mnóstwo miejsc parkingowych, ale oczywiście na ulicach jest więcej samochodów. W związku z tym wszystkie naziemne płatne parkingi w centrum są ograniczone czasowo. 

 • Strefa czerwona - maksymalnie 2 godziny. Koszt to 1,60 euro/godz.
 • Strefa żółta - 4 godziny 1,20 euro/godz. 
 • Strefa zielona - 4 godziny. 0,80 euro/godz. 

Wszystkie obszary są dostępne dla turystów, z wyjątkiem parkingów, na których obok litery „P” znajduje się słowo „residentes”. Ten parking jest tylko dla mieszkańców. 

Płatność za pomocą parkomatów. Zaparkować samochód, znaleźć najbliższy parkometr, wrzucić do niego odpowiednią ilość monet, wybrać godzinę i nacisnąć zielony przycisk. Otrzymany paragon jest umieszczony za szybą samochodu.

Bliżej obrzeży są miejsca, gdzie można zaparkować samochód na cały dzień.

Na parkingach podziemnych koszty i warunki parkowania są wszędzie różne.

Stacje benzynowe

W kraju jest mnóstwo stacji benzynowych i wszędzie paliwo jest dobrej jakości. 

Jeżeli płacą Państwo kartą w terminalu samoobsługowym, może zostać zablokowana pewna kwota ponad koszt paliwa. Nie trzeba się martwić, pieniądze zostaną odblokowane w ciągu dwóch tygodni.

Atrakcje w okolicach Lizbony

Jeżeli planują Państwo zamieszkać w stolicy i chcą wyjechać, aby zobaczyć coś ciekawego, zalecamy umieścić te miejsca w swoim planie podróży:

 • Pałac Pena jest jednym z najpiękniejszych w Portugalii. Jeżeli nie mogą Państwo wejść do środka z powodu napływu turystów, prosimy się nie martwić. Piękno jest na zewnątrz.
 • Cabo da Roca to najbardziej wysunięty na zachód przylądek kontynentu euroazjatyckiego. Dalej - tylko bezgraniczny Atlantyk. Zdjęcia z tego miejsca będą spektakularne! 
 • Fatima to małe miasteczko w okręgu Santaren. Według miejscowej legendy, to właśnie tutaj Matka Boska objawiła się trójce dzieci. W mieście zawsze jest dużo pielgrzymów, ale w maju jest ich więcej niż mieszkańców - ponieważ miasto świętuje objawienie się  Matki Boskiej. 
 • Klasztor Hieronimitów jest jednym z siedmiu cudów Portugalii. Został założony przez króla Henryka Żeglarza w 1450 roku. Klasztor został zbudowany w złożonym stylu manuelińskim. W rzeźbiarskie detale z motywami żeglarskimi można wpatrywać się bardzo długo!
 • Miasto Sesimbra na półwyspie Setubal. Miłośnikom historii spodoba się ogromny fort, zbudowany w XVII wieku. Inni po prostu będą cieszyć się przytulną atmosferą popularnego kurortu. 

Miłej podróży! 

Napisz komentarz