Wypożyczalnia samochodów w Albufeirze

4.6 / 5
1409 opinii
29€
średnia cena za dobę
741
samochodów we flocie

Jeżeli chcą Państwo zmienić wakacje w Albufeirze w prawdziwą przygodę - wędrować po ruinach średniowiecznej twierdzy, odwiedzić Kaplicę Kości, spędzić zachód słońca z widokiem na ocean, spacerować po uliczkach starych miast, wygrzewać się na dzikich plażach, stołować się w autentycznych restauracjach ze smażonymi owocami morza - warto wynająć samochód i na własną rękę odkrywać południową Portugalię.

Samochodem można w pełni docenić piękno tego regionu. Zatrzymując się tylko w miejscach, które się Państwu podobają, podziwiając spektakularne widoki i ciesząc się duszą prawdziwej Portugalii bez pośpiechu.

5 zalet wynajmu na naszej stronie

  
 1. W jednym miejscu zebrane są ciekawe i korzystne oferty z różnych lokalnych wypożyczalni samochodów. Dzięki temu łatwo i szybko można porównać dostępne samochody i zarezerwować najlepszy.
 2. Przejrzyste ceny, bez ukrytych opłat i zaskakujących dopłat. W cenę wliczone jest standardowe ubezpieczenie.
 3. Zaliczka za rezerwację - tylko 15-20%. Pozostała część jest płatna przy odbiorze.
 4. Wygodny i intuicyjny interfejs serwisu.
 5. Wsparcie klienta w każdym dniu tygodnia.

Jakie dokumenty będą potrzebne

 • Paszport 
 • Prawo jazdy
 • Karta płatnicza 

Przed podróżą należy sprawdzić daty ważności swoich dokumentów.

Odbiór i zwrot

  

Aby odebrać wypożyczony samochód, należy punktualnie przybyć na miejsce spotkania. Menedżer wypożyczalni spotka się z Państwem i pokaże samochód.

 • Prosimy o dokładne sprawdzenie pojazdu. 

Przy odbiorze lepiej nie tylko odnotować wszystkie zarysowania i wgniecenia na karcie przeglądu, ale także zrobić zdjęcia samochodu z każdej strony.

  
 • Przed podpisaniem należy przeczytać umowę i sprawdzić wszystkie punkty, których Państwo nie rozumieją.
 • Zapłacić resztę kwoty wynikającej z umowy i kaucję (jeśli dotyczy). 
 • I na koniec zabrać swoje dokumenty i klucze. Samochód jest odebrany.

Zwrot pojazdu przebiega mniej więcej tak samo: 

 1. Należy na czas dostarczyć auto.
 2. Kierownik sprawdza samochód, poziom paliwa i podpisuje kopię protokołu zwrotu. Jeżeli depozyt został zablokowany na karcie, należy zachować ten dokument do czasu zwrotu pieniędzy

Jak wybrać odpowiedni samochód na wakacje

Głównym atutem miasta jest jego niezwykła przyroda. A ogromnym plusem jest to, że na każdą pobliską plażę, na każdy popularny taras widokowy można dojechać kompaktowym autem. Jeśli podróżują Państwo sami lub jako para, można wziąć kompakt. 

Klasa średnia jest bardziej odpowiednia dla grupy 3-4 osobowej.

SUV dobrze sprawdza się podczas długich jazd wzdłuż wybrzeża i w góry. 

Minivan to samochód dla dużej rodziny lub grupy o podobnych gustach. Jeśli jedną część interesuje przyroda, a drugą długie spacery po miastach, lepiej wziąć dwa samochody. 

Kabriolet jest idealny do podróżowania w pojedynkę lub w parach. Podróżowanie na tylnych siedzeniach takiego samochodu będzie niekomfortowe.

Główne przepisy ruchu drogowego w Portugalii

  
 • Maksymalna prędkość w mieście to 50 km/godz, na autostradach 120 km/godz, na zwykłych drogach poza miastami – 90 km/godz.
 • Pasy bezpieczeństwa muszą być zapięte.
 • Należy włączyć światła mijania w warunkach słabej widoczności. 
 • Dziecko poniżej 12 roku życia lub o wzroście do 135 cm jest przewożone z tyłu, w foteliku dziecięcym. 
 • Można rozmawiać przez telefon komórkowy, korzystając z zestawu głośnomówiącego. 
 • Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,49‰. 

Parking

W Albufeirze można parkować się za darmo lub płatnie... na tych samych parkingach. Prosimy zwracać uwagę na znaki: tam są wszystkie potrzebne informacje. Koszt to około 1 euro/godz.

Aby skorzystać z płatnego parkingu, potrzebny jest bilet parkingowy. Można go kupić u pracownika, w parkomacie lub w kiosku.

Gdzie się udać wypożyczonym samochodem

Albufeira ma absolutnie fantastyczną przyrodę i wspaniałe plaże, z których większość ma Błękitną Flagę. Ale z dwudziestu plaż tylko kilka znajduje się w mieście, do pozostałych trzeba dojechać transportem. 

Na przykład słynna Falesia znajduje się kilka kilometrów od miasta. To duża 6-kilometrowa plaża z rozwiniętą infrastrukturą. Niewielka głębokość, łagodne zejście, drobny i czysty piasek. 

San Rafael, kolejną ze słynnych plaż, turyści przyjeżdżają nie tylko popływać, ale także zrobić sobie zdjęcie na tle skał o dziwacznych kształtach. 

Plaża Galle jest oddalona o 20 minut jazdy samochodem, ale turyści uwielbiają ją za doskonałe wyposażenie: bezpłatny parking, prysznice, kabiny i inne. 

15 km od miasta znajdują się malownicze ruiny twierdzy Paderne, zbudowanej w XII wieku. Można po nich wędrować za darmo. Jeśli nie zachwyci Państwa możliwość dotknięcia tak starożytnych murów, może skusi Państwa pomysł zrobienia pięknych zdjęć panoramicznych doliny. 

Warto nie przegapić punktu widokowego Pau da Bandeira. Można do niego również dojechać samochodem. Wyrzeźbione niby w śniegu Stare Miasto, rozległa przestrzeń oceanu i pasy złotych plaż widoczne są w pełnym świetle. 

Samochodem można wybrać się na wycieczki do Faro, Sewilli, a nawet Lizbony.

Napisz komentarz