Wypożyczalnia samochodów w Faro

4.6 / 5
1409 opinii
50€
średnia cena za dobę
741
samochodów we flocie

Jeżeli chcą Państwo odbyć ekscytującą podróż po Algarve, w południowej części Portugalii, warto wynająć samochód w Faro i ruszyć w drogę.

Własny samochód otworzy przed Państwem niesamowite możliwości. Zwiedzanie starych miast i mauretańskich wiosek, podziwianie potęgi Oceanu Atlantyckiego, piknik w jednym z malowniczych punktów widokowych, robienie zdjęć na tle czerwonych klifów nadmorskich i próbowanie lokalnych owoców morza w autentycznych restauracjach. A wszystko to we własnym tempie, bez wstawania wcześnie rano, dopasowywania się do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, czy pędzenia za przewodnikiem.

Do podróżowania po Portugalii lepiej zarezerwować samochód jak najwcześniej. Tak więc wybór samochodów będzie większy, a ceny będą niższe.

Korzyści z wynajmu na localrent.pl

  
 1. Na naszej stronie zebraliśmy najciekawsze oferty lokalnych wypożyczalni. Mogą Państwo odebrać i zarezerwować samochód bezpośrednio z domu.
 2. Wygodny i intuicyjny interfejs serwisu. Brak kruczków oraz wszystko jest napisane prostym językiem.
 3. Absolutnie przejrzyste ceny. Brak ukrytych dopłat i narzutów.
 4. Standardowe ubezpieczenie jest już wliczone w cenę wynajmu.
 5. Troskliwa obsługa klienta, która pomoże w każdej sytuacji.

Na jak długo lepiej wynająć samochód w Faro

Jeżeli potrzebują Państwo samochodu tylko na krótką przejażdżkę po okolicy Faro, lepiej wziąć go na kilka dni.  Nadmorskie klify, kilka lokalnych wiosek i średniowieczne klasztory można zwiedzić w kilka dni.

Ale jeżeli planują Państwo dokładne zapoznanie się z południową Portugalią, należy wziąć samochód na tydzień lub dwa. Atrakcji wystarczy na każdą wycieczkę.

Jakie dokumenty będą potrzebne

 • Paszport
 • Prawo jazdy
 • Karta płatnicza

Przy odbiorze samochodu należy mieć przy sobie ważne oryginały wszystkich dokumentów. Należy pamiętać, aby przed podróżą sprawdzić wszystkie daty ważności.

Który samochód byłby idealny na Państwa podróż

Na krótkie wycieczki do pobliskich atrakcji, plaż, rynków i centrów rozrywki każdy samochód, w tym klasa ekonomiczna, będzie odpowiedni dla Państwa. Jeśli spędzają Państwo urlop w pojedynkę lub jako para, będzie to dobra opcja. Należy tylko pamiętać, że bagażniki takich pojazdów są niewielkie.

Dla grupy 3-4 osobowej lepiej wybrać samochód klasy średniej z dużym bagażnikiem. Jest to szczególnie przydatne podczas podróży na rynek lub do centrum handlowego. 

SUV to najlepszy wybór na zwiedzanie przyrody.

Jeżeli chcą Państwo jeździć pod gołym niebem, czuć wiatr we włosach i mieć pełną swobodę, warto wziąć kabriolet. Ale warto wynająć kabriolet tylko wtedy, gdy podróżują Państwo samotnie lub w parze. Na tylnych siedzeniach jest mało miejsca na nogi i mocno wieje.

Minivan jest odpowiedni dla dużej grupy. A jeśli plan wakacji zostanie zatwierdzony i przyjęty jednogłośnie, podróż będzie cudowna.

Cechy przepisów ruchu drogowego Portugalii

Każdy kraj ma swoje własne niuanse jazdy i aby podróż była przyjemna, lepiej je znać i brać pod uwagę. 

Przepisy w Portugalii są bardzo surowe w kwestii prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,49‰.

Zabrania się używania telefonu komórkowego i noszenia słuchawek podczas jazdy. Można jedynie używać zestawu głośnomówiącego lub urządzenia przenośnego z jedną słuchawką.

Najlepiej przestrzegać ograniczeń prędkości, a mianowicie: 

 • tereny mieszkalne – 50 km na godzinę
 • poza osiedlem – 90 km na godzinę
 • autostrady – 120 km na godzinę

Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla kierowcy i wszystkich pasażerów.

Płatne drogi

Płatne drogi łączą cały kraj. Objazdy na drogach bezpłatnych są zawsze możliwe, ale jeśli trzeba szybko dostać się z punktu A do punktu B, to droga płatna jest dobrym rozwiązaniem.

Parkingi w Faro

Parkowanie w centrum miasta może być problemem w okresie turystycznym, ale na obrzeżach można bez problemu zaparkować samochód. Przy molo znajduje się duży bezpłatny parking. 

Płatny parking łatwo rozpoznać po znaku P z monetą; koszt to zazwyczaj od 1 do 1,5 euro za godzinę. Jeśli nie ma znaku, parking jest bezpłatny. 

W pobliżu dużych centrów handlowych parking jest również płatny.

Stacje benzynowe

Przy głównych trasach znajduje się wiele stacji benzynowych, a jakość paliwa jest wszędzie dobra. 

Jeżeli zamierzają Państwo podróżować do odległych obszarów wiejskich, najlepiej jest zatankować dodatkowe paliwo.

Gdzie się udać wypożyczonym samochodem

Algarve to hojne i gościnne miejsce, w którym można spędzić niemal całe życie. Ale jeśli mają Państwo trochę czasu, to zdecydowanie warto: 

 • Przetestować wspaniałe złote plaże, w tym Praia de Faro na południowym zachodzie i Ilha da Barretta na południu.
 • Odwiedzić ruiny twierdzy na obrzeżach Sagres. Sama twierdza jest zrujnowana, ale przepaściste klify i rozbijający się o nie ocean to widok godny podziwu! 
 • Upewnić, że słynna Kaplica Kości w kościele Karmu to nie fikcja filmowców, lecz prawdziwa kaplica. Jego wnętrze jest wyłożone czaszkami i kośćmi 1250 mnichów w przerażającej, a zarazem hipnotyzującej symetrii. „Nasze kości czekają na wasze kości” – głosi stary napis, przypominający, że wszystko na świecie przemija.
 • Zobaczyć Park Narodowy Ria Formosa. Laguny, strumienie, słodkowodne jeziora i bagna. I ogromna różnorodność ptaków wodnych!
 • Przyjechać na Cape San Vicente, aby wreszcie zobaczyć na własne oczy ten skraj ziemi! 

Miłej podróży!

Napisz komentarz