Wypożyczalnia samochodów w Algarve

4.6 / 5
1409 opinii
50€
średnia cena za dobę
741
samochodów we flocie

Wynajem samochodu w Algarve, najbardziej wysuniętym na południe regionie Portugalii, to świetny pomysł dla tych, którzy lubią podróżować w komfortowych warunkach.

Samochodem można przejechać się wzdłuż oceanu, odwiedzić autentyczne wioski ze śnieżnobiałymi domami, powędrować wśród średniowiecznych fortec, wdychać wspaniałe powietrze gajów pomarańczowych i oczywiście spróbować kuchni portugalskiej w lokalnych restauracjach.

Jeśli planują Państwo podróż do Portugalii w szczycie sezonu, warto zarezerwować samochód z wyprzedzeniem. Tak więc wybór samochodów będzie większy, a ceny będą niższe.

Korzyści z wynajmu na naszej stronie internetowej

  
 1. Localrent.pl to serwis agregujący samochody z różnych wypożyczalni. Dzięki temu łatwo i szybko znajdą Państwo odpowiedni samochód.
 2. Przejrzyste i zrozumiałe ceny. Pełna kalkulacja kosztów jest wyświetlana przed wpłatą zaliczki.
 3. Niewielka zaliczka przy rezerwacji - 15-20%.
 4. Podstawowa polisa ubezpieczeniowa jest wliczona w cenę.
 5. Wsparcie klienta w każdym dniu tygodnia.

Na jak długo lepiej wynajmować samochód w Algarve

Wszystko zależy od Państwa planów. Jeżeli chcą Państwo spędzić leniwe wakacje na plaży z krótką wycieczką do ulubionych miejsc, lepiej wynająć samochód na 1-2 dni. Jeżeli chcą Państwo spędzić bardziej aktywny urlop ze zwiedzaniem zabytków Algarve lub nawet całej Portugalii, warto wynająć samochód na cały pobyt.

Jakie dokumenty będą potrzebne 

 • Paszport
 • Prawo jazdy 
 • Karta płatnicza

Przed podróżą należy sprawdzić daty ważności swoich dokumentów.

Który samochód będzie idealny na wakacje

Na drogach Algarve, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych, można poruszać się absolutnie każdym samochodem, także ekonomicznym, więc jeśli podróżują Państwo samotnie lub z dwiema osobami, można wynająć taki samochód. 

Dla 3-4 osób wystarczy pojazd średniej klasy, ale dla dużej rodziny lub bardzo zgranej grupy idealny będzie minivan.

Jeżeli chcą Państwo wybrać się na wycieczkę z małą grupą, należy wcześniej omówić z wszystkimi zainteresowanymi trasę, harmonogram, czasy wspinaczki i budżet wycieczki. Jeśli nie ma zgody, lepiej wziąć kilka oddzielnych samochodów.

Nie ma nic lepszego niż kabriolet na spacer wzdłuż wybrzeża dla dwojga i zdjęcia na tle wspaniałej przyrody. A długa podróż po cudach natury doskonale sprawdza się w towarzystwie crossovera.

Cechy przepisów ruchu drogowego

Ograniczenia prędkości: 

 • W mieście - 50 km / h. 
 • Na drogach krajowych - 90 km / h.
 • na autostradach – 120 km/h.

Dzieci poniżej 12 roku życia i o wzroście do 135 cm przewożone są wyłącznie z tyłu w foteliku dziecięcym. 

Światła mijania należy włączać tylko w tunelach i przy słabej widoczności, podczas deszczu lub mgły. 

Wszyscy uczestnicy ruchu są zapinani pasami bezpieczeństwa. 

Rozmowy telefoniczne można wykonywać wyłącznie za pomocą urządzeń głośnomówiących. 

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,49‰. 

Płatne drogi

W regionie są płatne autostrady. Można z niej skorzystać, można ją ominąć, tracąc na prędkości, ale zyskując na widowiskowości. 

Koszt - około 1 euro / godzinę.

Parking

Istnieją bezpłatne i płatne parkingi. Parkując samochód, uważnie patrz na znaki.

Za płatny parking płaci się za pomocą automatu parkingowego. Bilet umieścić na deskę rozdzielczą.

Nie należy parkować w miejscach dla niepełnosprawnych oraz w strefie oznaczeń żółtych. Samochód można ewakuować, tutaj z tym surowo. 

Stacje benzynowe

Do dyspozycji jest mnóstwo stacji benzynowych. Dostępne benzyny 95 i 98, olej napędowy. Istnieją stacje benzynowe oznaczone jako LPG. Paliwo można przewozić w kanistrach.

Dokąd pojechać wypożyczonym samochodem

Główną atrakcją Algarve jest ocean. Jest piękny o każdej porze dnia i roku, można na niego patrzeć bez końca! Fantastyczny widok otwiera się z przylądka San Vicente (najbardziej wysunięty na południowy zachód punkt Europy). Można sobie zrobić zdjęcie na tle potężnej latarni morskiej, której światło widoczne jest z odległości 90 km. Nie mniej urzekający widok z Cape Roca (niedaleko Lizbony). 

Jeśli chodzi o plaże, polecenie najlepszej z nich jest trudnym zadaniem; można by tak nazwać prawie każdą plażę w regionie. Zaznaczamy tylko, że tutejsze plaże są wyraźnie podzielone na 2 kategorie: popularne (w dużych kurortach) i bezludne (w małych miejscowościach). 

Miasta Algarve na pierwszy rzut oka wydają się podobne: widziałem jedno, widziałem wszystkie. Ale to tylko dla nieuważnych podróżników. Każde z nich ma swój własny charakter. 

 • Loule (na północny zachód od Faro) to nie tylko mury twierdzy, ale także centrum rzemiosł ludowych: gonitw, garncarstwa i wyplatania koszy. 
 • Lagos nie jest nawet skansenem, ale tylko kawałkiem przeszłości, który został zachowany od czasów Enrique the Navigator i handlu kolonialnego. 
 • Tavira to arabska osada, którą warto odwiedzić, aby zobaczyć zamek Castelo dos Mouros i XVIII-wieczne rezydencje. 

Szczęśliwej podróży na południu Portugalii.

Napisz komentarz