Wypożyczalnia samochodów w Zagrzebiu

4.6 / 5
1409 opinii
18€
średnia cena za dobę
311
samochodów we flocie

Wypożyczalnia samochodów w Zagrzebiu jest odpowiednia dla tych, którzy lubią podróżować we własnym tempie. Mając samochód, możesz zaplanować trasę lub wyruszyć na przygody bez planu, wstać wcześnie lub zostać w łóżku dłużej, spędzić godziny wędrując po miejscu, które lubisz lub odjechać, jeśli to nie jest Twoje.

Aby nie tracić cennego czasu na szukanie i znalezienie odpowiedniego pojazdu na wakacjach, można go wcześniej zarezerwować online.

Ze stolicy Chorwacji otwiera się wiele dróg: do majestatycznych średniowiecznych zamków, do eleganckich lasów ze szlakami turystycznymi o różnym stopniu trudności, do pięknych czystych jezior i wodospadów, które nie zamarzają zimą.

W pobliżu Zagrzebia znajduje się całe rozproszenie starożytnych miast, które wyróżniają się spokojnym tempem życia. Można tu podziwiać architekturę, czasem "galową i zgrabną", a czasem nietkniętą przez renowację. Spaceruj po lokalnych dziwacznych zabytkach. Usiąść w kawiarni lub restauracji z kuchnią narodową i tą atmosferą, którą można uchwycić tylko podczas własnych podróży.

Korzyści z wynajmu na naszej stronie internetowej

  
 1. Ceny bez pułapek i ukrytych dopłat. Wszystko jest absolutnie jasne i przejrzyste. Cena wynajmu jest ustalana w momencie rezerwacji.
 2. Podstawowe ubezpieczenie jest już wliczone w cenę.
 3. Aby złożyć zamówienie nie musisz dokonywać pełnej przedpłaty. Zaliczka za rezerwację - tylko 15-20%. Kwota główna jest płatna przy odbiorze pojazdu.
 4. Poręczna i prosta strona, na której wszystko jest napisane jasnym językiem.
 5. Przyjazna obsługa klienta dostępna 24/7.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Chorwacji

Odbiór i zwrot

Dogodne miejsce i czas odbioru/zwrotu zależy od Ciebie podczas rezerwacji samochodu.

Możesz otrzymać samochód zarówno na lotnisku, jak i w samym Zagrzebiu.

  

Przy odbiorze:

 • Sprawdź samochód pod kątem zadrapań i wgnieceń, dodaj je do karty przeglądu, zrób zdjęcie lub nagraj film.
 • Następnie należy przeczytać i podpisać umowę.
 • Zapłać kierownikowi saldo kwoty zamówienia i dokonaj wpłaty.

Z reguły wszystko to zajmuje około 15-20 minut.

W przypadku zwrotu pojazdu:

 • Nie spóźniaj się.
 • Upewnij się, że w zbiorniku jest tyle paliwa, ile określono w umowie. Umyj samochód, jeśli jest brudny.
 • Pracownik sprawdzi auto i podpisze kopię raportu zwrotu. Jeśli kaucja została zablokowana na karcie, zachowaj wszystkie dokumenty do momentu otrzymania pieniędzy.

Chorwackie przepisy ruchu drogowego i mandaty za ich naruszenie

Ogólnie rzecz biorąc, jazda po drogach tego kraju nie jest trudna, o ile przestrzega się przepisów drogowych i bierze się pod uwagę lokalną kulturę jazdy. 

Policja zatrzymuje się dość rzadko, ale na drogach jest dużo kamer. Mandaty za naruszenia są dość wysokie. Najczęściej mandaty za przekroczenie prędkości, rozmawianie przez telefon i niezapinanie pasów bezpieczeństwa.

Parking w Zagrzebiu

Parking w centrum Zagrzebia jest płatny. Możesz zapłacić za pomocą parkometru, SMS-u, aplikacji mobilnej lub kiosku TISAK.

Nie zostawiaj samochodu w nieodpowiednich miejscach. W stolicy mandaty są wystawiane natychmiastowo.

Płatne drogi

Sieć płatnych autostrad łączy główne miasta Chorwacji. Jeśli potrzebujesz szybko dostać się z punktu „A” do punktu „B”, to jest to świetna opcja. Korzystanie z nich jest dość proste, akceptują płatności gotówką i kartą.

Chorwackie stacje benzynowe

Na głównych autostradach i w większych miastach często znajdują się stacje benzynowe, jakość paliwa dużych sieci jest dobra, a wiele stacji benzynowych ma strefę odpoczynku i małe kawiarnie.

Koszt paliwa jest wszędzie inny. Na autostradach płatnych tankowanie jest najdroższe.

Gdzie się udać wypożyczonym samochodem

W samym starym Zagrzebiu spędzicie kilka dni, jest to bardzo ciekawe, klimatyczne miasto. Jedyny, w którym na niektórych ulicach wciąż stoją latarnie zapalane ręcznie przez latarników.

Jeśli planujesz wycieczkę do Jezior Plitwickich, nie trać czasu i zatrzymaj się po drodze w Rastoke, wiosce młynów wodnych. Niektóre z nich zostały zbudowane w XVII wieku i nadal działają!

Zagorje, na północ od Zagrzebia, ma jedne z najpiękniejszych chorwackich parków narodowych: rozrzucone starożytne zamki otoczone lekko kultywowaną przyrodą.

Zaledwie dwie godziny jazdy od stolicy znajduje się prawie nietknięty alpejski region Gorski Kotar, który jeszcze zwany chorwackie Alpy. Sosnowe pogórze, ośnieżone szczyty, szlaki turystyczne. Czasem można tu spotkać rysia, a nawet niedźwiedzia.

A niemal na granicy ze Słowenią i Węgrami leży starożytna stolica Varazdin, która do dziś pozostaje architektonicznym i kulturalnym centrum kraju. Są tam imprezy muzyczne i różne festiwale!

Podróż samochodem po Chorwacji zapamięta się na całe życie.

Napisz komentarz