Wynajem samochodów Dubrownik — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
28€
średnia cena za dobę
319
samochodów we flocie

Jeśli chcesz zamienić swoje wakacje w Chorwacji w prawdziwą przygodę, wynajmij samochód w Dubrowniku i wyrusz na zwiedzanie tego wspaniałego kraju we własnym tempie. 

Chorwacja jest zdecydowanie warta uwagi. Są tu wytworne plaże, autentyczne stare wioski, niesamowite turkusowe jeziora, dobre górskie wędrówki, średniowieczne fortece i urzekające widoki na surfing obijający się o misternie ułożone, skaliste brzegi.

Możesz odebrać i zwrócić zarezerwowany samochód zarówno w samym mieście, jak i na lotnisku w Dubrowniku. 

Z samochodem, nie będziesz mógł tylko przebiec przez główne zabytki w formacie krajoznawczym, będziesz miał szansę dotknąć duszy prawdziwej Chorwacji. Wybierz się na dłuższy spacer w ulubione miejsca, zrób sobie piknik z przepięknym widokiem, zrób sobie selfie na tle krajobrazów z serialu Gra o Tron, porozmawiaj z mieszkańcami.

Wypożycz samochód na naszej stronie i ciesz się samodzielną podróżą po bajecznej Chorwacji.

Korzyści z wynajmu przez localrent

  
  1. Samochód można zarezerwować z wyprzedzeniem przez Internet. Nie musisz więc tracić cennych wakacji na szukanie odpowiedniego transportu.
  2. Wszystkie ceny na stronie są aktualne i dokładne. Brak ukrytych dopłat i narzutów.
  3. Zaliczka w momencie zamówienia - 15-20%, cena główna płatna przy odbiorze.
  4. Wygodny i intuicyjny interfejs serwisu. 
  5. Obsługa klienta jest dostępna każdego dnia.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Chorwacji

Odbiór i zwrot

Spotkaj się z przedstawicielem wypożyczalni w dogodnym dla Ciebie miejscu. Podczas rezerwacji wystarczy wskazać dogodną lokalizację i czas, a kierownik spotka się z Tobą.

Jak prawidłowo otrzymać pojazd:

  • Należy dokładnie sprawdzić pojazd i zaznaczyć wszelkie zarysowania na specjalnej karcie.
  • Przeczytaj umowę przed podpisaniem.
  • Zapłać kierownikowi resztę kwoty za zamówienie i kaucję, jeśli samochód jest z kaucją.

Zrobić szczegółowe zdjęcia lub filmiki samochodu ze wszystkich stron. Niech będą na wszelki wypadek. 

To wszystko. Dostawa trwa zwykle 20 minut.

Powrót jest jeszcze szybszy. 

  • Należy na miejsce spotkania przyjechać bez opóźnień, czystym samochodem. Zbiornik paliwa powinien zostać napełniony zgodnie z umową. 
  • Kierownik akceptuje pojazd i podpisuje zaświadczenie o zwrocie.

Jeśli dokonałeś wpłaty kartą, pamiętaj o zachowaniu wszystkich dokumentów do czasu zwrotu pieniędzy na konto.

Ruch drogowy i mandaty

Ogólnie rzecz biorąc, jazda po chorwackich drogach jest dość łatwa, jeśli przestrzega się przepisów ruchu drogowego i bierze się pod uwagę krajowe zwyczaje drogowe.

W kraju obowiązują ogólnoeuropejskie przepisy ruchu drogowego, ale istnieje wiele górskich dróg, starych miast z wąskimi uliczkami, a miejscowi często łamią przepisy. Zachowaj ostrożność w takich sytuacjach i warto się nie spieszyć. Jeśli lokalny kierowca chce Cię wyprzedzić w niewłaściwym miejscu, lepiej go ominąć.

Parkingi w Dubrowniku

W dzielnicach mieszkaniowych miasta można znaleźć bezpłatne miejsca parkingowe, w centrum Dubrownika parkowanie jest płatne.

Informacje o kosztach, sposobach płatności i opłaconym czasie są podane na szyldzie. Zwróć szczególną uwagę na opłacony czas: zaległe parkowanie jest równoznaczne z nieopłaconym.

Płatne drogi w Chorwacji

Większość autostrad w Chorwacji jest płatnych. Nie będziesz w stanie przypadkowo dostać się na taką drogę: przy wjeździe są punkty kontrolne z szlabanami. Możesz zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Stacje paliw w Chorwacji

W kraju jest wiele stacji benzynowych, paliwo jest dobre, na dużych stacjach są kawiarnie i tereny rekreacyjne. Akceptowane są zarówno gotówka, jak i główne karty kredytowe.

Przed tankowaniem upewnij się, że licznik pojemności wskazuje zero. W przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić za czyjeś paliwo.

Gdzie się udać wypożyczonym samochodem

Samochodem można objechać całe wybrzeże od Dubrownika do Rovinj na wakacje. Każde miasto tutaj jest ciekawe na swój sposób i niepodobne do innych.

Aby odwiedzić górzysty Motovun, lepiej zostawić samochód na dole, na płatnym parkingu. Miasto jest stare, a ulice bardzo wąskie. Chociaż, jeśli chcesz, możesz przez nie przejechać. Lokalni kierowcy dają sobie radę. Miasto jest wyłożone rozległymi plantacjami trufli, ulice pachną truflami, a w każdej knajpce można znaleźć pyszne truflowe danie.

W Rovinj nie należy się lenić i wejść na dzwonnicę, oferuje ona najlepszą panoramę na wybrzeże i góry.

W dowolnym mieście na pewno znajdzie się bardzo ładna świątynia, a na wybrzeżu raz po raz w obiektywie znajdziemy niemal skandynawskie "fiordy", dostosowane do lokalnej przyrody. Każda z nich jest godna wpisania się do kalendarza, a sama Chorwacja jest bardzo piękna i oryginalna.

Podróż samochodem pozwoli Ci w pełni to doświadczyć.

Napisz komentarz