Wynajem samochodów Split — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
28€
średnia cena za dobę
319
samochodów we flocie

Wypożyczenie samochodu w mieście Split to świetny pomysł Stąd można wygodnie wybrać się na krótką przejażdżkę po okolicy, jak również wyruszyć w długą podróż po Chorwacji

W tym kraju jest mnóstwo ciekawych miejsc do samodzielnego zwiedzania. Są tu plaże, piękne stare miasta, pozostałości starożytnych twierdz i wspaniała przyroda parków narodowych. 

Wynajmij samochód i wyrusz na odkrywanie niesamowitej Chorwacji we własnym tempie.

Korzyści z wynajmu na localrent.pl

    
 1. Możesz wybrać i zarezerwować odpowiedni samochód online, nawet z domu. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na wakacjach, aby znaleźć dostępny samochód, kierownik wypożyczalni spotka się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie i przekaże pojazd.
 2. W jednym miejscu zebrane są oferty różnych wypożyczalni.
 3. Jasne warunki najmu i przejrzyste ceny. Cena wynajmu jest ustalana w momencie rezerwacji.
 4. Zaliczka - tylko 15-20%. Kwota główna jest wypłacana po sprawdzeniu pojazdu.
 5. Dział obsługi klienta działa codziennie.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Chorwacji

Jak poprawnie otrzymać i zwrócić samochód?

Odbiór i zwrot samochodu jest bardzo łatwy, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

Odbiór:

 1. Przyjedź na miejsce spotkania punktualnie.
 2. Dokładnie obejrzyj pojazd, w karcie przeglądu wpisz wszystkie istniejące uszkodzenia.
 3. Zrób zdjęcia samochodu ze wszystkich stron.
 4. Następnie należy przeczytać i podpisać umowę.
 5. Wpłać resztę kwoty zamówienia i dokonaj ewentualnej wpłaty. 

Ten proces zwykle trwa to od 15 do 20 minut.

Zwrot:

 1. Przyjeżdżasz w umówione miejsce o ustalonej godzinie. 
 2. Samochód jest czysty. Ilość paliwa w zbiorniku zgadza się z ilością określoną w umowie. 
 3. Przedstawiciel wypożyczalni sprawdza samochód i podpisuje kopię zaświadczenia o zwrocie pojazdu. Jeśli kaucja została zablokowana na karcie, pamiętaj o zachowaniu wszystkich dokumentów do czasu zwrotu pieniędzy.

Nie zapomnij zabrać swoich rzeczy osobistych z wypożyczonego samochodu. Sprawdź wszystkie schowki, kieszenie, porty ładowania i kable.

W większości przypadków zwrot zajmuje około 10 minut.

Cechy ruchu drogowego w Chorwacji oraz mandaty

Jazda po chorwackich drogach wynajętym samochodem będzie przyjemnością, pod warunkiem, że nie zignorujesz przepisów ruchu drogowego i weźmiesz pod uwagę lokalne osobliwości.

Policja drogowa jest dość lojalna wobec turystów i w przypadku drobnych wykroczeń może ich przepuścić z ostrzeżeniem. Nie należy jednak celowo naruszać przepisów ruchu drogowego: w kraju jest wiele kamer.

Parking w Splicie

Parking jest bezpłatny i płatny. Można go odróżnić dzięki obecności informacji o płatnych godzinach, cenach i metodach płatności na znaku "P". 

Przyjrzyj się uważnie znakom, zanim zaparkujesz samochód. Nawet jeśli znak nie jest widoczny za listowiem drzew, jest on nadal ważny.

Płatne drogi

Drogi ekspresowe w Chorwacji w większości są płatne. Są łatwe w użyciu: otrzymujesz czek w dniu przyjazdu i płacisz przy wyjeździe. Akceptują gotówkę i kartę.

Stacje benzynowe w Chorwacji

W Chorwacji nie będziesz miał problemów z tankowaniem. W ruchliwych obszarach kraju stacje benzynowe są powszechne, a wysokiej jakości paliwo można znaleźć na dowolnej sieciowej stacji benzynowej. Na wielu stacjach benzynowych znajdują się małe kawiarnie, miejsca do siedzenia, a nawet bezpłatne Wi-Fi.

Przed podróżą na wieś warto zatankować dodatkowe paliwo: w odległych obszarach nie ma zbyt wielu stacji benzynowych.

Gdzie się udać wypożyczonym samochodem

Oczywiście na plażę! Miejscowe plaże oferują czystą wodę, łagodne zejście, sporty wodne, kawiarnie i często bezpłatny parking. W rankingu lokalnych plaż trzy pierwsze miejsca zajmują Znjan, Trstenik i Kasjuni. 

Kilka godzin od Splitu znajduje się cała masa małych, ale bardzo ciekawych miasteczek. 

 • Dubrownik - założony w VII wieku i do dziś zachowujący wiele cech starożytnej architektury. Ci, którzy widzieli Dubrownik, widzieli Chorwację, żartują miejscowi.
 • Solin - chorwacki Jordan ze świątyniami i amfiteatrem.
 • Trogir to miasto z XV-wiecznymi murami i oszałamiającą twierdzą  Kamerlengo, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Twierdza Klis jest bardzo blisko, około 10 kilometrów od Splitu. Po premierze serialu „Gra o tron” stało się jednym z kultowych miejsc w kraju. Sceny dotyczące Meereen, miasta w zatoce handlarzy niewolników, były kręcone w Klis.

Nie ignoruj Parku Narodowego Krka. To naturalna perła Chorwacji. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby zobaczyć i sfotografować serię siedmiu wodospadów. Znajdują się tu również tradycyjne młyny wodne. Gdzie jeszcze to zobaczysz?

Udanej podróży do Chorwacji!

Napisz komentarz