Wypożyczalnia samochodów w Izmirze

4.6 / 5
1409 opinii
20€
średnia cena za dobę
4668
samochodów we flocie

Izmir to piękne i przytulne miasto, ale nie ma takiej masy atrakcji jak w Stambule czy nawet Antalyi. Wszystkie najciekawsze miejsca oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów, więc bez samochodu nie można się tu obejść.

Jednym z takich miejsc jest miasto Cesme, 80 km od Izmiru. Rajskie miejsce z pięknymi i czystymi zatokami otoczonymi gajami figowymi i polami anyżu. Z atrakcji: starożytna twierdza genueńska i Karawanseraj. W drodze do Cesme natkniesz się na źródło termalne Balčová, miejsce odpoczynku i uzdrawiania.

40 km od Izmiru znajduje się przełęcz Karabel, gdzie w skale wykuta jest hetycka płaskorzeźba (Hitit Kabartması). Flamingi i pelikany można zobaczyć w Izmir Bird Paradise Reserve, 40 km od miasta.

W samym Izmirze samochód przyda się do wycieczek na plażę i tanie zakupy w lokalnych outletach. Będziesz cieszyć się jazdą po mieście: drogi są dobre, praktycznie nie ma korków.

Co jest potrzebne aby dokonać rezerwację

  • Prawo jazdy powielone w alfabecie łacińskim
  • Paszport
  • Karta płatnicza

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Turcji​​​​​​

Cechy przepisów ruchu drogowego w Izmirze

Na drogach jest niewielu policjantów. Kontrola przestrzegania zasad odbywa się za pomocą monitoringu, który rozmieszczony dosłownie wszędzie. Dlatego lepiej nie łamać przepisów. Na szczęście nie będzie to trudne: Zasady ruchu drogowego w Turcji nie różnią się zbytnio od europejskich. Uważnie należy zwracać uwagę na znaki ograniczenia prędkości, można przekroczyć prędkość o nie więcej niż 10%, wtedy grozi mandat.

Płatne drogi w Turcji

Autostrady, niektóre mosty i tunele w Turcji są płatne. Opłaty są pobierane przez specjalną bramkę, która rozpoznaje przejeżdżające samochody, odczytuje specjalną naklejkę, transponder lub numer rejestracyjny i pobiera opłatę.

Jeśli wynająłeś samochód i chcesz jeździć nim po płatnych drogach, poinformuj o tym kierownika wypożyczalni z wyprzedzeniem, aby mógł aktywować system opłat drogowych.

Parking

Parking w mieście jest w większości płatny, oznaczony napisem „Otopark”. Płatność pobiera pracownik w żółtej kamizelce.

Stacje benzynowe

Stacje benzynowe są dostępne w całym mieście, przy wjeździe i wyjeździe. Po drodze jest mnóstwo stacji benzynowych. Koszty paliwa są zmienne i wahają się w granicach 10%. Płatność jest akceptowana zarówno gotówką, jak i kartą.

Komunikacja komórkowa

Jeśli potrzebujesz lokalnej karty SIM, skontaktuj się z jednym z trzech dostawców: Vodafone, Avea, Turkcell. Kupowanie kart SIM z rąk nie jest dobrym pomysłem.

Napisz komentarz