Wynajem samochodów Alanya — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
43€
średnia cena za dobę
3615
samochodów we flocie

Jeżeli przemawia do Państwa coś więcej niż tylko bierny wypoczynek w masywnych kurortach nadmorskich, lepiej wynająć samochód i udać się w ekscytującą podróż po pięknej Turcji.

Architektura, która widziała powstanie i upadek świata starożytnego i Bizancjum: Naula Ancient City i Aydapınar Ancient Ruins.

Miłośnicy przyrody pokochają Dim Cave, drugą co do wielkości jaskinię krasową w Turcji, Green Canyon, intrygujące "pirackie" porty i oczywiście wybór plaż, które przypadną Państwu do gustu.

Przy okazji mogą Państwo wybrać się na jednodniową wycieczkę do Stambułu, aby na własne oczy zobaczyć Błękitny Meczet i Bazar Egipski. Można też wybrać się na kilka dni do Kapadocji, królestwa skał, jaskiń i baloników. 

Pokochają Państwo tutejsze drogi: nawierzchnia jest idealna, korki prawie nie istnieją, wielopoziomowe skrzyżowania przypominają sceny z filmów fantasy, a sceneria wzdłuż dróg prowokuje do niemal nieustannego fotografowania. 

Lepiej zarezerwować samochód przynajmniej tydzień przed wakacjami. Ta usługa jest bardzo popularna wśród turystów, ponieważ: 

  • Jest prosta. Aby wynająć samochód w Alanyi, nie jest potrzebne Międzynarodowe prawo jazdy. Wystarczy prawo jazdy narodowe.
  • Ułatwia zakupy, które w Turcji od dawna są zjawiskiem kultowym. Dzięki samochodowi nie muszą Państwo wszędzie nosić ogromnych torb: wystarczy wrzucić je do bagażnika i można ruszać na spacer.
  • Podróżowanie samochodem jest o wiele wygodniejsze i ciekawsze niż wycieczki dużymi autobusami z grupą turystów. Można stworzyć indywidualną trasę i podróżować we własnym tempie.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Turcji:

Cechy ruchu drogowego w Alanyi

Alanya to przytulne i proste miasto, w którym przestrzega się europejskich zasad ruchu drogowego. Ale są niuanse: lokalni kierowcy często zapominają o włączeniu kierunkowskazów, przekraczają dozwoloną prędkość i nierzadko zdarza się, że skręcają przez linię ciągłą. Prosimy nie brać przykładu z takich przestępców: kary pieniężne w Turcji są niebagatelne.

Płatne drogi

W Turcji istnieją płatne drogi, są one stosunkowo niedrogie. Jeżeli zamierzają Państwo pokonać długi dystans, wygodniej jest skorzystać z płatnej autostrady. Maksymalna prędkość jest ograniczona nie do 90, ale do 120 km/h.

Parking

Większość miejsc parkingowych jest płatna. Płatność za pośrednictwem pracownika w pomarańczowej kamizelce. Podchodzi do Państwa i bezbłędnie wypisuje bilet. Jeśli postój trwa krócej niż 15 minut, nie trzeba płacić.

Bezpłatny parking jest rzadkością. Można go znaleźć tylko w dużych supermarketach i na niektórych terenach parkowych. Przy hotelach są parkingi, ale jeśli Państwo tam nie mieszkają, nie można zostawić samochodu, jest on monitorowany przez ochronę.

Stacje benzynowe w Turcji

Stacje benzynowe zarówno w mieście, jak i przy autostradach są bardzo popularne. Benzyna jest nieco droższa niż średnia w Europie, ale doskonałej jakości.

Na wycieczki po górskich serpentynach lepiej zatankować z zapasem: klimatyzacja i jazda na niskich biegach zwiększają spalanie.

Komunikacja komórkowa w Turcji

Lokalne firmy Vodafone, Turk Telekom i Turkcell oferują pakiety podróżne typu prepaid. Można ubiegać się o kartę SIM w każdym biurze. Zasięg, szybkość i ceny są mniej więcej takie same. Najważniejsze, aby nie kupować karty SIM z rąk, to oszustwo przeznaczone dla naiwnych gości.

Napisz komentarz