Wynajem samochodów Antalya — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
43€
średnia cena za dobę
3615
samochodów we flocie

Wybierają się Państwo na wakacje do Antalyi i zastanawiają się czy wynająć samochód czy zostać tylko przy plażowaniu przy hotelu i kilka wycieczek? Nawet nie trzeba się zastanawiać! Już pora na rezerwację! 

Wynajętym samochodem można dojechać do Cirali, wioski położonej w pobliżu uroczej zatoki na klifie, z żółwiami morskimi i sadami pomarańczy i granatów dookoła. Można pojechać do Olympos lub innego starożytnego miasta i zobaczyć tajemnicze ruiny minionych cywilizacji.

Jazda tutaj jest relaksująca i przyjemna. Drogi są tej samej jakości, co w Niemczech, ale okolica jest znacznie bardziej malownicza. Gładki pas ruchu, wyraźne oznaczenia. Niewielu policjantów i radarów. Na rondach praktycznie nie występują zatory.

Co jest potrzebne do wynajęcia

Aby wynająć samochód w Antalyi, jest potrzebne jedynie prawo jazdy krajowe, paszport oraz karty płatnicza.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Turcji:

Wynajem samochodów na lotnisku w Antalyi

Międzynarodowe lotnisko znajduje się 10 kilometrów od centrum miasta, więc transport jest koniecznością. A rezerwowanie go z wyprzedzeniem, z dostawą "przez lot", jest więcej niż rozsądne. Zwłaszcza jeśli wybierają się Państwo na wakacje w sezonie.

W hali lotniska znajdują się biura wypożyczalni międzynarodowych. Usługa cieszy się dużą popularnością wśród turystów, nie tylko tych, którzy wybrali Antalię na miejsce swoich wakacji. Tak że wynajmują samochody, którzy jadą do Kemer, Belek, Alanya. Oznacza to: wysokie ceny, długie kolejki, ograniczony wybór. 

Rezerwacja samochodu z wyprzedzeniem przez Internet to decyzja, którą z pewnością Państwo docenią, gdy w drodze do samochodu miną Państwo kolejkę siedzącą "na walizkach".

Zasady ruchu drogowego w Turcji

Zasady ruchu są podobne do europejskich, różnice są nieznaczne. Na przykład zamiast znaku „STOP” stosuje się „DUR”. 

Ściśle należy przestrzegać ograniczeń prędkości i zasad parkowania.

Płatne drogi

W Turcji jest sporo płatnych autostrad. Są wygodne, niedrogie, łatwe w użyciu i znacznie skracają czas podróży przy pokonywaniu dużych odległości.

Parking

Jest wystarczająco dużo płatnych parkingów, są miejskie i prywatne. Te pierwsze są tańsze, te drugie są bardziej dostępne. Zazwyczaj płatne z góry.

Bezpłatne parkowanie jest możliwe tylko w trzech przypadkach: przy parku publicznym, na parkingu przy centrum handlowym, jeżeli są Państwo klientami sklepu, oraz przez 15 minut na parkingu płatnym.

Stacje benzynowe

Stacji benzynowych jest bardzo dużo, na niektórych drogach spotykają się co kilometr: Shell, BP, Sunpet, Lukoil. Paliwo nie należy do najtańszych w Europie, ale jakość jest doskonała.

Procedura tankowania i płatności jest prosta, ale jeśli płacą Państwo gotówką, należy przygotować lokalne pieniądze.

Komunikacja komórkowa w Turcji

Istnieje trzech głównych operatorów: Vodafone, Turk Telekom i Turkcell, które chętnie oferują taryfy turystyczne. Być może Państwa „domowy” operator będzie jeszcze bardziej opłacalny, choć z dopłatą za roaming.

Napisz komentarz