Wynajem samochodów Tirana — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
40€
średnia cena za dobę
1112
samochodów we flocie

Po Albanii świetnie się podróżuje samochodem. Ten kraj jest po prostu stworzony do ekscytujących wycieczek po najpiękniejszych górskich serpentynach i nadmorskich drogach z widokiem na morze. Jest pełen zróżnicowanych plaż, starożytnych fortów, malowniczych jezior, najgłębszych kanionów, średniowiecznych miasteczek i dużo dużo wszystkiego. Wynajmując samochód, można łatwo zwiedzić podczas całego urlopu wszystkie ciekawe atrakcje.

Samochód można zarezerwować z dostawą bezpośrednio na lotnisko w Tiranie. Pracownik spotka się z Państwem po przyjeździe, sporządzi umowę i przekaże klucze na parkingu przed terminalem.

5 zalet naszej strony internetowej

  

  

  1. Duży wybór samochodów z wiarygodnych lokalnych wypożyczalni.
  2. Przejrzysty system kalkulacji kosztów, który jest ustalany na voucherze w momencie rezerwacji.
  3. Zaliczka - tylko 15-20%. Pozostała część jest płatna przy odbiorze. 
  4. Istnieje możliwość rezerwacji bez wpłaty kaucji. 
  5. Obsługa klientów przez cały okres wynajmu.

Na jaki okres czasu najlepiej wynająć samochód w Tiranie

Wystarczą dwa do czterech dni, aby zobaczyć najważniejsze zabytki Albanii. Ale jeżeli chcą Państwo pozostać w kraju, opalać się na najlepszych plażach na wybrzeżu, jeździć po górach, zwiedzać starożytne miasta i próbować najsmaczniejszych potraw narodowych, to lepiej wziąć tydzień lub dwa.

Jaki samochód wybrać do podróży po Albanii?

Do wycieczek po Tiranie, kurortach nadmorskich i ich okolicach wystarczy każdy samochód, również klasa ekonomiczna. 

Jeśli wybierają się Państwo w góry, lepiej będzie wybrać samochód z napędem na cztery koła i większym silnikiem. 

Jeżeli chcą Państwo objechać wybrzeże samochodem z otwartym dachem, lepiej wziąć kabriolet.

Minivan jest idealny do podróżowania z dużą grupą.

Cechy przepisów ruchu drogowego w Albanii

Oficjalne przepisy ruchu drogowego w Albanii są takie same jak w pozostałej części Europy. Ich przestrzeganie nie będzie trudne. Krajowa specyfika może na początku zaskoczyć: miejscowi często łamią ograniczenia prędkości, rzadko używają kierunkowskazów i wyprzedzają we wszystkich nieodpowiednich miejscach. Przy tym wszystkim jeżdżą dość ostrożnie i nieagresywnie.

Ograniczenia prędkości: 

  • w obrębie osady - 40 km/h; 
  • poza - 80 km/godz; 
  • na drogach szybkiego ruchu - 90 km/godz;
  • na autostradach – 130 km/godz.

Pasy bezpieczeństwa muszą być zapięte.

Światła mijania należy włączać tylko w nocy lub przy złej pogodzie. 

Rozmowa przez telefon komórkowy bez użycia zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego jest zabroniona. 

Alkohol dla kierowców jest surowy zabroniony. Maksymalny dopuszczalny poziom to 0,1 ppm.

Gdzie nie wolno poruszać wypożyczonym samochodem

Zwykłym wypożyczonym samochodem można jeździć wyłącznie po drogach utwardzonych. Jazda po nieutwardzonych drogach nieodpowiednim samochodem może być niebezpieczna, ubezpieczenie nie ma tam zastosowania.

Czy trudno jest poruszać się po Tiranie

Poruszanie się po stolicy samochodem jest łatwe, pomimo dość dużego ruchu. Drogi są bardzo dobrze utwardzone, jest sygnalizacja świetlna (są miasta, w których jej jeszcze nie ma) oraz wystarczająca ilość znaków drogowych, aby spokojnie się poruszać. 

Jeśli jednak nie mają Państwo czasu, w godzinach szczytu Tirany najlepiej spędzić czas spacerując lub jedząc w kawiarni. Możliwe są korki.

Parking w stolicy

W centrum Tirany parking jest płatny. Można go rozpoznać po odpowiednim znaku wskazującym strefę parkowania. Koszt to 20-100 lek (~0.20-1€) za godzinę, w zależności od strefy. Im bliżej centrum, tym drożej. Płatność SMS-em z lokalnej karty SIM.

Poza centrum stolicy parking jest bezpłatny. Wszystko jest proste: jest miejsce, można postawić. W teorii. W praktyce miejsca na podwórkach lub wzdłuż domów mogą być „czyjejś”. Poinformuje Państwo o tym... krzesło. Albo lina. 

Są parkingi z numerami, nie mogą być też zajmowane, są zarezerwowane dla określonych właścicieli lub nawet wykupione.

Gdzie pojechać samochodem w Albanii?

Na szczególną uwagę zasługują trzy punkty: wspaniałe plaże, malownicze kaniony i starożytne twierdze. 

Najlepsze plaże w kraju znajdują się w miejscowości Ksamil. Złoty piasek, Morze Jońskie o niesamowitym lazurowym kolorze, przepiękne widoki. Zdecydowanie powinni Państwo tu przyjechać, aby dużo popływać, spróbować dań z małży i cieszyć się zachodem słońca.

W Kanionie Gjipe można podziwiać majestatyczne klify, spacerować po dnie wąwozu i wdychać świeże górskie powietrze. Jest tu pięknie o każdej porze roku.

Aby zanurzyć się w klimat militarnej przeszłości Albanii, warto wybrać się do twierdzy Rozafa. Powstał w III wieku p.n.e. i nadal jest w dobrym stanie. Tutaj można spacerować po rozległym terytorium, iść do muzeum, znaleźć wejście ​do podziemnych lochów, wspinać się po ścianach i podziwiać wspaniałe widoki.

Napisz komentarz