header image

Internet mobilny w Turcji dla turystów w 2023 roku

Połączenia komórkowe od lokalnych operatorów nie są tanie, a można zapłacić jeszcze więcej, jeśli kupisz kartę SIM w popularnym miejscu turystycznym. Tureccy operatorzy nie ustalają cen pakietów przedpłaconych dostępnych dla turystów podróżujących do tego kraju, więc ich koszt różni się znacznie w zależności od miejsca zakupu.

W przypadku niektórych podróży bardziej opłacalne będzie aktywowanie roamingu.

Lokalni operatorzy

W 2023 roku w kraju jest trzech głównych dostawców, którzy swobodnie sprzedają karty SIM turystom: Turkcell, Vodafone i Turk Telekom (dawniej Avea).

Jeśli zamierzasz podróżować po Turcji wypożyczonym samochodem, najlepiej połączyć się z siecią Turkcell. Ma maksymalny zasięg i najlepszą jakość komunikacji w odległych obszarach. Na wakacje w dużych miastach i regionach turystycznych można wybrać każdego operatora.

Gdzie i jak kupić kartę SIM

Średni koszt karty SIM to 250-350 lirów (~14-19€). Lepiej nie kupować tanich opcji z „rąk” - to oszustwo.

Po przylocie można połączyć się z siecią na lotnisku, w sklepach operatorów w mieście, w dużych centrach handlowych, hotelach, centrach turystycznych, stacjach benzynowych, na plaży i w innych przejezdnych miejscach. Ale… ceny za tę samą taryfę będą wszędzie inne.

Najtańsze karty SIM są sprzedawane poza popularnymi miejscami turystycznymi. Oficjalne sklepy w mieście będą miały najlepsze ceny, podczas gdy te na lotnisku, w hotelu, na dworcu kolejowym i na plaży będą miały najdroższe ceny.

Aby kupić kartę SIM, na pewno będzie potrzebny paszport. 

Większość sprzedawców w dużych biurach mówi po angielsku. A jeśli występują trudności w komunikacji, można bezpiecznie skorzystać z pomocy tłumacza Google. Wi-Fi jest bezpłatne w większości sklepów.

Z komunikacji tureckiej można korzystać tylko na smartfonie zakupionym NIE w Turcji przez 120 dni. Po tym okresie komunikacja lokalna zostanie zablokowana.

Możesz go odblokować płacąc podatek - 6091 lirów (~ 215 €). Zasada ta nie dotyczy kart SIM w roamingu.

Taryfy dla turystów

Jeśli zostajesz na dłużej lub planujesz korzystać z Internetu, dobrym rozwiązaniem będzie lokalna karta SIM z odpowiednim pakietem połączeń.

Turyści mogą kupować tylko taryfy przedpłacone.

Turkcell

Zasięg tego operatora jest maksymalny: 2G działa w całym kraju, 3G - na 95% terytorium, 4G - we wszystkich większych miastach. Turkcell to idealna opcja na podróżowanie wynajętym samochodem.

Pakiet powitalny dla turystów kosztuje 349 lirów (~19 €). Pierwszy miesiąc użytkowania obejmuje 20 GB i 200 minut krajowych. Ruch przekraczający taryfę - 1,8 ₺ / 100 KB.

Po wykorzystaniu ruchu lub po 30 dniach korzystania z karty SIM możesz podłączyć pakiet, który Ci odpowiada. 

Koszt, GB miesięcznie:

 • 4 – 75₺ (~4€);
 • 6 – 80₺ (~4-5€);
 • 8 – 85₺ (~5€);
 • 22 – 155₺ (~9€).

Zainstaluj aplikację swojego operatora na smartfonie, aby kontrolować zużycie ruchu, łączyć nowe pakiety i doładowywać konto online.

Vodafone

2G obejmuje cały kraj (z wyjątkiem pustyni i wschodnich gór), 3G we wszystkich miejscowościach, a 4G we wszystkich głównych miastach i popularnych kurortach.

W przypadku Vodafone po zakupie karty SIM należy koniecznie podłączyć pakiet internetowy, w przeciwnym razie pieniądze zostaną pobrane według standardowych stawek.

  

Koszt - 0,02 ₺ / 100 kB.

Koszt karty sim z pakietem startowym Turist Kolay Paketi to 300-350 lirów (~16-19€). Można go podłączyć tylko raz, okres ważności wynosi 28 dni. Obejmuje 20 GB, 750 minut i 1000 SMS-ów w kraju.

Po upływie daty ważności lub wyczerpaniu całego ruchu możesz kupić kolejny pakiet.

Koszt, GB miesięcznie:

 • 5 – 74₺ (~4€);
 • 10 – 84₺ (~5€);
 • 15 – 94₺ (~6€).

Turecki Telekom

  

Mimo że operator ten ma najmniejszą liczbę użytkowników, jakość jego usług jest dobra. 

Musisz kupić kartę SIM od Turk Telekom i podłączyć do niej odpowiedni pakiet usług.

Koszt karty SIM wynosi od 250 lirów (~14 €). 

Pakiety tygodniowe:

 • 5 – 45₺ (~3 €);
 • 10 – 55₺ (~3€);
 • 15 – 70₺ (~4€).

przez miesiąc:

 • 1– 29₺ (~2€);
 • 3 – 45₺ (~3€);
 • 4 - 59₺ (~3-4€).

Roaming w Turcji

Jeśli przyjeżdżasz do kraju tylko na kilka dni i nie potrzebujesz dużego ruchu, bardziej opłacalne będzie pozostawienie karty SIM.

Darmowy internet w Turcji

Darmowe Wi-Fi jest dostępne na lotnisku, w wielu kawiarniach, restauracjach, centrach handlowych, a nawet na dużych plażach. Ale w hotelach bezpłatny internet jest często dostępny tylko w lobby.

Aby połączyć się z bezpłatną siecią, potrzebujesz numeru, na który możesz odbierać SMS-y z hasłem.

Lokalną kartę SIM lub domową kartę SIM z funkcją roamingu sms.

Jak oszczędzać ruch podczas podróży

  
 • Pobierz film z wyprzedzeniem w bezpłatnej strefie Wi-Fi.
 • Tam możesz również pobrać mapy, aby nawigator mógł z nich korzystać w trybie offline.
 • Wyłącz automatyczne przesyłanie zdjęć i filmów do chmury.

Wynajem samochodów w Turcji

Jeśli chcesz podróżować po tym pięknym kraju samochodem, możesz zarezerwować go z wyprzedzeniem bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Kierownik wynajmu dostarczy go we właściwym czasie we właściwe miejsce.

Napisz komentarz