Wypożyczalnia samochodów w Reykjaviku

4.6 / 5
1409 opinii
87€
średnia cena za dobę
30
samochodów we flocie

Wypożyczenie samochodu to świetna okazja na wygodną i ekscytującą podróż po Islandii. W ciągu jednego lub dwóch dni mogą Państwo zwiedzić samochodem wszystkie najciekawsze zabytki Reykjavíku, a następnie wyruszyć na zwiedzanie niesamowitej i niewiarygodnej przyrody wyspy.

Na Islandii są trasy do jazdy, które zaspokoją wszystkie gusta. Jeśli nie mają Państwo dużo czasu, warto przejechać się wokół Złotego Ronda. Podczas tej krótkiej wycieczki można przejść się po strefie uskoków płyt tektonicznych, odwiedzić Dolinę Gejzerów i zobaczyć wodospady. A jeżeli Państwa urlop na to pozwala, to warto wybrać się na dużą trasę okrężną wzdłuż całej wyspy. Przechodzi przez wszystkie główne miasta i największe atrakcje Islandii: gorące źródła, potężne lodowce, niezliczone wodospady, plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem, autentyczne wioski i wiele, wiele więcej.

Super jest zarezerwować samochód w Islandii i wyruszyć na odkrywanie tego niezwykłego kraju.

Jak wynająć samochód?

  

Islandia jest bardzo popularna wśród turystów i większość z nich woli podróżować samochodem. W sezonie letnim popyt na wynajem samochodów często przewyższa podaż, dlatego warto o to zadbać z wyprzedzeniem.

Na naszej stronie internetowej można wybrać i zarezerwować odpowiedni samochód. 

5 zalet naszej strony internetowej

 • Oferty z najlepszych wypożyczalni gromadzone są w jednym miejscu. Można w prosty i szybki sposób porównać i wybrać najlepszą ofertę.
 • Przejrzysty system cenowy.
 • W momencie rezerwacji wymagana jest niewielka zaliczka. 
 • Istnieje możliwość wypożyczenia samochodu bez kaucji.
 • Szybka i profesjonalna obsługa klienta.

Jaki samochód jest odpowiedni do podróży

Do poruszania się po stolicy odpowiedni jest mały samochód z napędem na 2 koła. Latem również można zabrać taki samochód na dużą wycieczkę, ale tylko po głównych autostradach.

Zimą lub podczas jazdy w górach dobrym wyborem jest SUV z napędem na wszystkie koła.

Na jak długo wypożyczyć samochód w Reykjaviku?

Wszystko zależy od Państwa pragnień i możliwości. Jeżeli chcą Państwo poznać trochę wyspę poprzez krótką wycieczkę, lepiej wziąć samochód na 2-3 dni. Jeżeli mają Państwo czas i ochotę, aby w pełni poznać ten kraj, dobrą opcją będzie wynająć samochód na tydzień lub dwa. Jest wystarczająco dużo do przeżycia na każdych wakacjach na Islandii.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć samochód na Islandii

 • Paszport
 • Prawo jazdy kategorii „B”.
 • Karta płatnicza 

Odbiór i zwrot

Należy przybyć na miejsce spotkania na czas, aby odebrać zarezerwowany pojazd. 

Co jest potrzebne: 

 • oryginalne dokumenty;
 • voucher na wynajem (może być w formie elektronicznej);
 • pieniądze (dostępne metody płatności są wskazane na karcie każdego samochodu).

Dokładnie sprawdzić pojazd i odnotować wszelkie uszkodzenia na karcie odbioru. Na wszelki wypadek zrobić zdjęcia lub nagrać filmik.

Koniecznie zapoznać się z umową przed podpisaniem, sprawdzić wszystkie kwoty.

Odebranie trwa zwykle 10-15 minut.

Mogą Państwo odebrać i zwrócić wypożyczony samochód zarówno w mieście, jak i na lotnisku w Keflaviku.

Aby zwrócić samochód, należy podjechać nim do umówionego miejsca. Pracownik firmy wynajmującej sprawdzi go i podpisze kopię certyfikatu zwrotu.

Zwrot zajmuje około 10 minut.

Zasady ruchu drogowego na drogach w Islandii

Przez całą drogę mogą Państwo nie widzieć policjantów, ale to nie znaczy, że można łamać przepisy. Na drogach jest wystarczająco dużo kamer monitoringu. 

Ograniczenia prędkości: 

 • 50 km/h – w mieście;
 • 80 km/h - na drodze gruntowej;
 • 90 km/h – po drodze asfaltowej. 

Przewagę ma ten, kto jedzie wewnętrznym pasem. 

Światła mijania muszą być zawsze włączone w dzień i w nocy. 

Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do zapinania pasów bezpieczeństwa. 

Nie można korzystać z telefonu podczas jazdy. 

Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,5 ‰.

Stacje benzynowe

W stolicy Islandii nie ma problemów z paliwem. Jakość benzyny i oleju napędowego jest wszędzie dobra, stacje benzynowe są powszechne, a w ciągu dnia na dużych stacjach można zatankować za gotówkę.

Ale jeśli planujesz wybrać się na niezależną wycieczkę po wyspie, koniecznie zapoznaj się z cechami lokalnych stacji benzynowych. Większość islandzkich stacji benzynowych działa wyłącznie w trybie samoobsługowym, nie akceptuje gotówki i niektórych kart bankowych i są niezwykle rzadkie w odległych rejonach kraju.

Na co zwracać uwagę na drogach lokalnych

  
 • Przed wyjazdem za miasto należy sprawdzić stan kół i upewnić się, że są dobrze napompowane. Ponieważ stan dróg może być… inny. 
 • Podmuchy wiatru mogą być bardzo ostre i silne; należy uważać, aby nie otworzyć drzwi tak, aby zostały wyrwane z dłoni, gdyż może to spowodować uszkodzenie samochodu.
 • Jeśli prognoza pogody przewiduje śnieżycę, lepiej przełożyć podróż. Oprócz ryzyka, mogą Państwo nie dojechać do wybranego miejsca z powodu zamkniętej drogi.

Parking w Reykjaviku

W centrum stolicy i Akureyri parking jest w większości płatny. Koszt wynosi od 100 do 250 koron za godzinę (~ 0,70-1,70 €), w zależności od strefy. Można zapłacić w parkometrze. Każda strefa ma wolne godziny, informacje o tym można znaleźć na specjalnych znakach.

Napisz komentarz