Wynajem samochodów Tbilisi — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
46$
średnia cena za dobę
1831
samochodów we flocie

  

W wypożyczonym samochodzie obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów:

  • na trasie "Akhaltsikhe – Batumi" przez przełęcz Goderdzi;
  • na trasie "Mestia – Ushguli – Lentekhi";
  • na trasie: "Sairme – Abastumani";
  • przez regiony: Truso, Juta, Vashlovani, Tusheti, Omalo, Shatili, Abchazja i Osetia Południowa.

Jeśli w innych miastach nadal istnieją opcje komunikacji miejskiej, wynajem samochodów w Tbilisi jest prawie jedyną szansą, aby cieszyć się zwiedzaniem miasta. Druga szansa - przyjazd własnym samochodem

Wynajem transportu w Tbilisi to nie luksus, a tylko poważna konieczność.

To miasto dla ruchu drogowego, a nie dla pieszych. Jedynym sposobem, aby poczuć się tu swobodnie jest jazda własnym samochodem lub wynajęcie go na naszej stronie internetowej. Poruszanie się po stolicy pieszo jest dalekie od wygody. Chodniki są zatłoczone i zatkane czymkolwiek.

Jest opcja zamówić dostawę samochodu bezpośrednio na lotnisko w Tbilisi. Pracownik wypożyczalni spotka się z Państwem po przyjeździe.

Jazda wypożyczonym samochodem w Tbilisi jest jak gra w fajny symulator: grafika jest oszałamiająca, a lokalny styl jazdy trzyma w napięciu. Drogi są dobre: do Kachetii, do Batumi, Gruzińskiej Drogi Wojskowej, ogólnie wszystkie główne drogi są w porządku. Pomiędzy regionami znajdują się odcinki gleby, ale nie mają więcej niż 10 km.

Polecamy koniecznie odwiedzić Mcchetę, zobaczyć klasztor Samtavro z XI wieku, jedną z najstarszych świątyń w Gruzji Dżwari (VI wiek), wybrać się na wycieczkę do Gori. Wszystkie te miejsca najlepiej zobaczyć wynajmując samochód w Tbilisi. Właściwie nie ma innego sposobu, aby je zobaczyć, nie będą Państwo mieli wieczności na dojazd autobusem do każdej atrakcji osobno, a następnie spieszyć się na przystanek autobusowy, ponieważ "autobus odjeżdża" nawet nie mając możliwości porządnie się rozejrzeć i zjeść lunch.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Gruzji​​​​​​

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Tbilisi?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu. Obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

36.2 $
ST
35.12 $
LUT
38.4 $
MRZ
42.4 $
KW
47.96 $
MAJ
45.67 $
CZ
44.1 $
LIP
46.2 $
SIER
39.67 $
WRZ
36.48 $
PAŹ
34.56 $
LIS
34.79 $
GR

Popyt na wynajem samochodów w Tbilisi

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

36.2 %
ST
32.5 %
LUT
44.2 %
MRZ
51.6 %
KW
75.9 %
MAJ
71.7 %
CZ
76.4 %
LIP
83.2 %
SIER
62.1 %
WRZ
55.4 %
PAŹ
47.9 %
LIS
33.4 %
GR

Ruch drogowy i policja

Samochody w stolicy nie jeżdżą bardzo szybko, ale ruch jest dość gęsty. Monitoring jest prawie we wszędzie, tak zwane „wszystkowidzące oko” obserwuje nie tylko sprawców przekroczenia prędkości, ale także przejeżdżających na czerwonym świetle. Monitorują również parkingi, ale o tym poniżej.

Komunikacja komórkowa

Aby zaoszczędzić na komunikacji komurkowej w Gruzji, lepiej kupić lokalną kartę SIM. Korzystanie z własnej karty SIM w roamingu będzie dość drogie.

Lokalni operatorzy oferują odwiedzającym specjalne pakiety podróżne. To one będą najkorzystniejsze.

Parking

Ci, którzy wynajmują samochód w Tbilisi, muszą poruszać się w kwestii „parkowania”. Parking jest płatny, ale niedrogi (tańszy niż mandat). Można zapłacić na trzy sposoby: przez bank, przez urządzenie do doładowania konta, online z telefonu.

Na gruncie parking to biała przerywana linia na asfalcie, niebieski znak „P” i logo firmy parkingowej C.T. Park. Niektóre parkingi w mieście są prywatne i płatne osobno. Lotnisko Tbilisi również posiada taki parking.

Dlaczego najemca może zapoznać się z lawetą

  • Gdybym zajął miejsce dla niepełnosprawnych
  • Zostawił pojazd pod napisem „Zakaz parkowania”
  • Zaparkował samochód tak, aby blokował ruch

Aby odzyskać wynajęty samochód, muszą Państwo zapłacić za lawetę oraz pokazać paszport i dokumenty do samochodu.

Wynajem samochodów w miastach Gruzji, w tym w Tbilisi, jest wygodny i bezpieczny na naszej stronie internetowej. Każdy samochód jest przedstawiony dla Państwa.

Napisz komentarz