Wynajem samochodów Kutaisi — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
47$
średnia cena za dobę
2068
samochodów we flocie

Wynajem samochodów w Kutaisi w najlepszych cenach jest możliwy za pośrednictwem Localrent.pl. Duży wybór samochodów z lokalnych wypożyczalni, atrakcyjne ceny.

Rezerwacja online i natychmiastowa płatność za jedyne 15-20% od całej rezerwacji. Reszta - przy odbiorze auta. 

  

W wypożyczonym samochodzie obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów:

  • na trasie "Akhaltsikhe – Batumi" przez przełęcz Goderdzi;
  • na trasie "Mestia – Ushguli – Lentekhi";
  • na trasie: "Sairme – Abastumani";
  • przez regiony: Truso, Juta, Vashlovani, Tusheti, Omalo, Shatili, Abchazja i Osetia Południowa.

​​​​​​​Jest on zakazany ze względu na awaryjny stan nawierzchni, dlatego na tych trasach nie obowiązuje ubezpieczenie.

Wypożyczalnia samochodów Kutaisi

Klasa pojazuCenaSamochód
Kompaktowe$18,00Toyota Prius
Klasa średnia$20,00Toyota Prius
Luks$35,00Fiat 500
SUV$22,00Ford Escape
Kabriolet$35,00Fiat 500
Minivan
$28,00Mitsubishi Outlander

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Kutaisi?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu. Obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

36.2 $
ST
35.12 $
LUT
38.4 $
MRZ
42.4 $
KW
47.96 $
MAJ
45.67 $
CZ
44.1 $
LIP
46.2 $
SIER
39.67 $
WRZ
36.48 $
PAŹ
34.56 $
LIS
34.79 $
GR

Dlaczego wynajem samochodów w Kutaisi jest tak popularny?

Większość turystów przybywających do Gruzji w ten czy inny sposób trafia do Kutaisi. Albo jadą tam początkowo, aby zobaczyć lokalne zabytki (są tego warte), albo w drodze z Tbilisi do Batumi. Ale turyści najczęściej przylatują na międzynarodowe lotnisko w mieście.

Wypożyczenie samochodu w Kutaisi jest również bardzo wygodne, ponieważ lokalne autobusy nie kursują według rozkładu jazdy, a tylko według "zapełnienia" i jak tylko ostatni bilet zostanie sprzedany, autobus odjeżdża. Kolejny autobus przyjedzie dopiero o czasie. Innym rozwiązaniem są taksówki, ale kierowcy uwielbiają się targować i jeśli widzą rodzinę z dzieckiem i pękiem bagaży, mogą łatwo podnieść cenę o półtora do dwóch razy. Nie zawsze da się z nimi dojść do porozumienia. Wynajem samochodu jest tańszy.

Lotnisko znajduje się pół godziny drogi od centrum Kutaisi. Odległość do Batumi to tylko 2-2,5 godziny, a do Tbilisi 5 godzin, dlatego wiele osób organizuje wynajem samochodów na naszej stronie z odbiorem z lotniska.

Samochody dostępne do wynajęcia w Kutaisi to zarówno samochody ekonomiczne, jak i luksusowe.

Najpopularniejsze miasta wynajmu samochodów w Gruzji​​​​​​:

Popyt na wynajem samochodów w Kutaisi

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

36.2 %
ST
32.5 %
LUT
44.2 %
MRZ
51.6 %
KW
75.9 %
MAJ
71.7 %
CZ
76.4 %
LIP
83.2 %
SIER
62.1 %
WRZ
55.4 %
PAŹ
47.9 %
LIS
33.4 %
GR

Parking

Podobnie jak w całej Gruzji, są tu płatne parkingi: niebieskie "P" i znak firmy parkingowej. Cena - 1,6 USD za dobę. Czasami znaki są zaparkowane w taki sposób, że nie są widoczne i można popełnić błąd myśląc, że właśnie stawiamy samochód w wolnym miejscu. Potem okazuje się - płatny parking. Na szczęście "cena pomyłki" w Kutaisi i w ogóle w Gruzji nie jest zbyt wysoka, mandat około 3-5 dolarów.

Cechy przepisów ruchu drogowego

  

Jadąc samochodem po Kutaisi należy pamiętać:

  • Miejscowi zawsze wyprzedzają: na zakręcie, na moście, w nocy, w deszczu. Kierunkowskazy nie zawsze są włączone, więc trzeba uważnie obserwować, gdzie przesuwa się samochód przed Państwem.
  • Odwiedzający muszą bezwzględnie przestrzegać zasad ruchu drogowego. Miejscowi naruszają tylko dlatego, że wiedzą, gdzie są kamery i punkty kontrolne policji drogowej.
  • Tutejsze krowy nie odmawiają sobie przyjemności leżenia na ciepłym asfalcie. Hałas samochodu nie jest przerażający, trzeba zatrąbić klaksonem.

Komunikacja komórkowa w Gruzji

Komunikacja komórkowa jest dostępna prawie na terenie całego kraju. Wybierając się do Gruzji, najlepiej kupić lokalną kartę SIM. Roaming będzie kosztował dużo więcej. Z dokumentów potrzebny będzie jedynie paszport.

Co można zobaczyć podróżując tylko samochodem

Kutaisi nie jest dużym miastem, liczy około 180 tysięcy mieszkańców, ale to właśnie tutaj można poczuć gruzińskiego ducha: nie ma tu luksusowych wieżowców jak w Batumi, nie ma też takiego zgiełku jak w Tbilisi. Ale jest tu słynny bazar, na którym z pewnością znajdą Państwo wszystko, co potrzebne. A jeśli czegoś Państwo nie znaleźli, to znaczy że to nie było potrzebne.

Jeżeli chcą Państwo zobaczyć naprawdę fajne, piękne miejsca w Kutaisi, gdzie tłumy turystów nie wędrują, bo nic o nich nie wiedzą - polecamy poznać taksówkarzy z Kutaisi. To właśnie oni wiedzą wszystko o przyrodzie swojej ojczyzny, mają takie "tajne" trasy i miejsca, które zapierają dech w piersiach. Na wynajętym samochodzie w Kutaisi można je wszystkie z łatwością zobaczyć.

Ale przede wszystkim w Kutaisi, aby zwiedzić jaskinie i kaniony, rezerwat narodowy Sataplia i kompleks klasztorny Gelati, trzeba wypożyczyć samochód. Przy okazji, nie ma promów do wielu lokalnych atrakcji, więc wynajęcie samochodu jest jedynym sposobem, aby zobaczyć Kinchha Falls i kaniony Okatse i Martwile. Samochodem dojazd zajmuje tylko godzinę, droga asfaltowa jest w idealnym stanie, jest parking.

Napisz komentarz