Wynajem samochodów Warna — porównanie i wybór auta

4.6 / 5
1409 opinii
33€
średnia cena za dobę
270
samochodów we flocie

Nawet jeśli jadą Państwo do Warny, aby odpocząć na plaży i popływać, z pewnością będą Państwo chcieli zobaczyć miejscowe zabytki i cuda natury. Są one znane na całym świecie i znajdują się w pobliżu, maksymalnie w odległości czterdziestu pięciu minut jazdy samochodem.

Wynajmując samochód w Warnie, można zobaczyć i sfotografować słynną dolinę "Kamiennego Lasu" (18 km od miasta) - formację naturalną z niesamowitymi kamiennymi kolumnami o wysokości do siedmiu metrów. W odległości 10 minut jazdy znajduje się wieś Devnya i Devnya Springs, "jezioro bez dna" z młynem i naturalną podwodną fontanną.

Warto też zwiedzić piękny Pałac Euxinograd i skalny prawosławny klasztor Aładża (15 km od miasta). Zobaczą Państwo starożytną twierdzę Ovech (53 km od Warny), najgłębsze jezioro tektoniczne Warny, chronioną rzekę Kamchia (25 km od miasta) i oczywiście przylądek Galata, położony w północno-wschodniej części Płaskowyżu Awreńskiego, jedną z głównych pereł regionu.

Wynajem samochodu w Bułgarii pozwala na zobaczenie całego kraju, nie będąc związanym z żadnymi planami podróży czy rozkładami jazdy autobusów (żaden z nich nie jest zbyt wygodny dla turystów w Bułgarii).

Najbardziej popularne miasta do wynajęcia samochodu w Bułgarii:

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Warnie?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu. Obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

14 €
ST
11.67 €
LUT
22.5 €
MRZ
22 €
KW
23.56 €
MAJ
27 €
CZ
39.11 €
LIP
35 €
SIER
25.22 €
WRZ
13.3 €
PAŹ
7.63 €
LIS
20.4 €
GR

Co jest potrzebne aby wypożyczyć samochód?

Aby wypożyczyć samochód w Warnie, jest potrzebne:

  • Paszport
  • Prawo jazdy
  • Karta płatnicza

Jak zarezerwować samochód?

Rezerwacja samochodu jest bardzo prosta:

  • Prosimy wybrać samochód, który się Państwu podoba;
  • Przeanalizować cechy i wybrać dodatkowe usługi, które są Państwu potrzebne;
  • Nacisnąć przycisk „Zarezerwuj”;
  • Wypełnić otwarty formularz i zapłacić zaliczkę (15% kwoty od całego zamówienia);
  • Voucher otrzymają Państwo na skrzynkę mailową.

Zrobione!

Jeśli przylatują Państwo do Bułgarii samolotem, samochód można zarezerwować z dostawą na lotnisko w Warnie. Wynajem na lotnisku w Warnie, w jednym ze znajdujących się tam biur, będzie droższy niż rezerwacja online.

Ubezpieczenie (OC lub CASCO) jest już wliczone w cenę wynajmu samochodu. Do niektórych samochodów można dodatkowo zamówić Super CASCO i ubezpieczenie od kradzieży.

Kaucja jest wpłacana gotówką lub blokowana na karcie przy odbiorze i zwracana podczas zwrotu samochodu.

Wynajęty samochód można zwrócić na lotnisku w Warnie oraz w samym mieście.

Popyt na wynajem samochodów w Warnie

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

28 %
ST
23 %
LUT
33 %
MRZ
34 %
KW
55 %
MAJ
67 %
CZ
81 %
LIP
93 %
SIER
56 %
WRZ
14 %
PAŹ
9 %
LIS
21 %
GR

Cechy przepisów ruchu drogowego i mandatów w Bułgarii

  

Miejscowa policja jest dość lojalna wobec zagranicznych kierowców wypożyczających samochody. Wysokie mandaty lub pozbawienie prawo jazdy grozi jedynie za jazdę pod wpływem alkoholu (maksymalny dopuszczalny limit to 0,49 ppm).

Najczęściej mandaty są wystawiane za:

  • przekroczenie prędkości;
  • naruszenie zasad parkowania.

Parking w Warnie

W mieście są płatne parkingi (około 2 euro za godzinę). Ale nawet w centrum miasta można znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu za darmo (w alejkach i podwórkach).

Jeżeli nie mają Państwo ochoty na wędrówki po ulicach nieznanego miasta, można łatwo znaleźć płatne miejsce w „niebieskiej strefie”. Można zapłacić nie tylko za godzinę, ale i za pół godziny parkowania. Opłata pobierana poprzez SMS, za pośrednictwem aplikacji Wirtualny Parkometr lub w parkomacie. Samochody elektryczne można parkować bezpłatnie na płatnych parkingach.

Stacje benzynowe

Stacje benzynowe w mieście to rodzaj przedsiębiorstwa wielozakładowego, świadczącego oprócz tankowania wiele usług (nawet bilety do kina). 8 na 10 stacji benzynowych jest nieautomatycznych, więc wystarczy podjechać i powiedzieć obsłudze co i ile ma zatankować. W „menu” znajdują się benzyna 98 i 95, olej napędowy i gaz, w cenach tańszych niż w innych krajach UE.

Komunikacja komórkowa w Bułgarii

Wynajmując samochód w Bułgarii, muszą Państwo być w kontakcie. To dość proste. Komunikacja komórkowa w kraju jest obecnie reprezentowana przez trzech operatorów: M-Tel, Vivacom, Telenor (Globul). Bez problemu można kupić karty SIM w każdym biurze, tam też połączą i skonfigurują mobilny Internet. Przyda się podczas podróży, aby błyskawicznie zamieścić w sieci eleganckie zdjęcia z wakacji.

Napisz komentarz