Wypożyczalnia samochodów w Burgasie

4.6 / 5
1409 opinii
20€
średnia cena za dobę
461
samochodów we flocie

Wynajęcie samochodu w Burgas pozwoli Państwu nie tylko zaoszczędzić pieniądze na transferach z lotniska w Burgasie, ale także pozwoli na wygodne dotarcie z hotelu na plażę. Można też zobaczyć cuda w okolicy: rezerwat przyrody Atanasovsko Lake, starożytną tracką osadę Akve Kalide, ruiny twierdzy Rusokastro, farmę pawi i przejażdżkę panoramicznym mostem Asparuhov.

Warto przyjrzeć się ładnym wioskom wakacyjnym wokół miasta z ich małymi tawernami, zabrać dzieci do parku rozrywki i spędzić kilka magicznych godzin na tanich zakupach. I to wszystko bez konieczności wiązania swoich planów z rozkładem jazdy bułgarskich autobusów, co z reguły jest niewygodne dla turystów.

Wypożyczenie samochodu to dla wielu turystów sprawdzony sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na wycieczkach. Agencje turystyczne nie wahają się pobierać 50 lewów (25 €) za coś, co kosztuje 20 (10 €) tylko dlatego, że ich autobusy jadą do interesującego miejsca bez przesiadki.

Wypożyczalnia samochodów Burgas

Klasa pojazuCenaSamochód
Kompaktowe€8,00Ford Fiesta
Klasa średnia€12,60Skoda Fabia
Luks€33,63Mercedes-Benz C Class
Crossover€44,10Hyundai Tucson
Kabriolet€35,00Renault Megane
SUV€18,54VW Touran

Najbardziej popularne miasta do wynajęcia samochodu w Bułgarii:

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Burgasie?

Średni koszt za dobę wynajmu samochodu. Obliczony na podstawie rezerwacji z trzech poprzednich lat. Uwzględniane są wszystkie klasy wynajmu samochodów.

14 €
ST
11.67 €
LUT
22.5 €
MRZ
22 €
KW
23.56 €
MAJ
27 €
CZ
39.11 €
LIP
35 €
SIER
25.22 €
WRZ
13.3 €
PAŹ
7.63 €
LIS
20.4 €
GR

Jak zarezerwować samochód

Aby nie musieć wybierać samochodu "z tego, co zostało" na miejscu, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji tutaj.

  • Należy wybrać miasto odbioru/zwrotu samochodu i szacunkowe daty wynajmu;
  • W wyszukiwaniu zaawansowanym można filtrować samochody według potrzebnych parametrów;
  • Przejrzeć samochody i kliknąć na swój ulubiony;
  • Sprawdzić informacje o samochodzie i wybrać niezbędne opcje dodatkowe;
  • Kliknąć przycisk „Zarezerwuj”;
  • Wypełnić formularz, który się pojawi i zapłacić z góry (15% kwoty zamówienia);
  • Otrzymać wiadomość e-mail z voucherem. To wszystko.

Samochód można odebrać po przyjeździe (lotnisko w Burgasie) lub w hotelu i zwrócić w ten sam sposób.

Wynajem samochodów na lotnisku w Burgasie

Samochód można zamówić zarówno do hotelu, jak i bezpośrednio na lotnisko Burgas. Pracownik wypożyczalni spotka się z Państwem na lotnisku i odprowadzi do wynajętego samochodu.

Przed podpisaniem umowy zalecamy obejrzyć samochód ze wszystkich stron. Na wszelki wypadek można go sfotografować pod różnymi kątami. Wszystkie uszkodzenia należy odnotować na karcie kontroli. Przeczytać uważnie umowę, a jeśli coś jest niejasne, należy skontaktować się z pracownikiem. Po dokonaniu wpłaty i zaliczki można już się wybierać na wycieczkę.

Wszystkie formalności związane z wynajmem pojazdu na lotnisku potrwają 15-20 minut. Wynajem samochodu na lotnisku jest wygodny, szybki i opłacalny.

Popyt na wynajem samochodów w Burgasie

Procentowe wykorzystanie floty samochodów do wynajęcia w poszczególnych miesiącach. Na przykład sierpień jest miesiącem, w którym najwięcej samochodów jest wynajmowanych, co oznacza, że w tym miesiącu jest najmniejsza oferta dostępnych samochodów. Im większy procent ruchu we flocie, tym wcześniej warto zarezerwować samochód, aby wybrać najlepszą opcję w najlepszej cenie.

28 %
ST
23 %
LUT
33 %
MRZ
34 %
KW
55 %
MAJ
67 %
CZ
81 %
LIP
93 %
SIER
56 %
WRZ
14 %
PAŹ
9 %
LIS
21 %
GR

Co jest potrzebne do wypożyczenia samochodu

  • Paszport
  • Prawo jazdy
  • Karta płatnicza

Ubezpieczenie

Wszystkie pojazdy, które są wynajmowane w Burgas posiadają już ubezpieczenie (OC lub CASCO).

Dodatkowo można wykupić pełne ubezpieczenie (SuperCASCO). Dzięki temu mniej doświadczony kierowca będzie czuł się bezpieczniej prowadząc samochód.

Wszystkie rodzaje ubezpieczeń wymagają kaucji. Jeżeli z samochodem będzie wszytsko w porządku, kaucja jest w pełni zwracana przy zwrocie samochodu.

Jakość dróg

Bułgarskie drogi nie są uważane za najlepsze w Europie i obiektywnie rzecz biorąc, jest to prawda. Ale drogi w tej części kraju są doskonałe. 

W pobliżu miasta przebiega autostrada E87 Odessa-Antalya, którą można dojechać do Warny. W mieście jest ona czteropasmowa, z barierą rozdzielającą. Poza granicami miasta jest dwupasmowa, ale nawierzchnia i oznakowanie są bardzo dobre. Przez miasto przebiega czteropasmowa autostrada A1 Sofia-Burgas. Bardzo dobra jest też lokalna droga nr 99, która prowadzi do kurortu Sozopol.

Cechy przepisów ruchu drogowego w Bułgarii

Bułgaria to dość europejski kraj, a przepisy są tam standardowe. Ograniczenia prędkości: do 50 km/h w terenie zabudowanym i do 90 km/h poza nim. Dozwolona prędkość na autostradzie wynosi 140 km/h, więc jeśli chcą Państwo zwiedzić Sofię jednego dnia, dotrą tam Państwo w ciągu zaledwie 3-4 godzin.

Parking w Burgasie

Parking jest bezpłatny i płatny. „Strefa niebieska” – płatne parkingi wzdłuż drogi, które kosztują 0,5 € za parko/godzinę. Oprócz oznaczeń chodników i znaku "P" jest jeszcze specjalny znak informujący o sposobie płacenia.

Turyści otrzymują największą liczbę mandatów za naruszenie zasad parkowania, choć w Burgasie bardzo łatwo jest ich przestrzegać.

Komunikacja komórkowa

Lokalną kartę SIM można kupić w jednym z wielu sklepów z telefonami komórkowymi. Operatorzy lokalni: M-Tel, Vivacom, Telenor (Globuł). Kartę można również kupić bezpośrednio na lotnisku w Burgasie.

Stacje benzynowe

Stacje benzynowe w Bułgarii znajdują się bliżej miast. Oznacza to, że większość z nich, nawet na autostradzie, będzie znajdować się w pobliżu Burgasa. Znajdą tam Państwo benzynę bezołowiową 98 i 95, olej napędowy i gaz oraz ogromny wybór towarów, od zabawek dla dzieci po scyzoryki szwajcarskie.

Napisz komentarz